Skocz do zawartości

Baniak 350 l


jarek1969

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koleżanki i Kolegów.

Niedługo startuję ze zbiornikiem 350 litrów.

Chciałbym się poradzić odnośnie obsady gatunkowej i ilościowej.

Wymyśliłem sobie, że w baniaku będą pływać trzy gatunki: labidochromis caeruleus (ponoć jeden z najłatwiejszych pyszczaków do hodowli), melanochromis cyanorhabdos i coś jeszcze.

Czy takie zestawienie dwóch gatunków będzie poprawne? I co byście radzili jako trzeci gatunek - jeśli w ogóle nie przesadziłem z ilością gatunków w akwa 350 litrów?

Jak ilościowo dobrać poszczególne gatunki do mojego zbiornika? Chodzi mi o poradę ile osobników i którego gatunku, no i oczywiście ile male, a ile female :)

Czekam na wszelkie sugestie i wskazówki.

Pozdrawiam - Jarek.

Edytowane przez jarek1969
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ilościowo do takiego litrażu super podejście, więcej niż trzy gatunki bym nie dawał. Maingano to już od dawna ryba klasyfikowana jako Pseudotropheus ;) ale to nic nie zmienia, nadal pasuje do popularnych Yellow ;) natomiast jeśli Yellow to nie Red Red, za dużo tego samego koloru (chodzi mi o ciepłą barwę). Jest wiele gatunków, które możesz z powodzeniem hodować, polecam przejrzeć galerię, poszukać w dedykowanych do tego wątkach na forum i wybrać ryby, które Ci się podobają, a jak już wybierzesz to podpowiemy co z czym pasuje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tan-Mal ma pod nazwą „Cynotilapia white top galileya reef”. Ale trafić takie z ładnym samcem to loteria moim zdaniem. Raz się widzi piękne miniatury Fainzillberi, a raz rybę bez żadnych pasów... Jeśli chcesz łatwo i spokojnie to polecam Iodotropheus Sprengerae, spokoju nie zapewni Ci prawie na pewno Maingano, te ryby to małe diabły. Oczywiście wszystko żależy od tego jak trafisz z charakterem danej ryby, ale Maingano z reguły są lekko trzepnięte. Najspokojniej byłoby chyba z tymi Harami, Yellow i Sprengerae...

 

Na początek kupujesz po 10-12 maluchów, a ryby już same się ułożą w jaremy i zobaczysz, jak to potem skorygować jeśli będzie co korygować. Docelowo moim zdaniem wielosamcowy harem Yellow, czyli np. 2+6, 2+5 Sprengerae i 1+4 Hara.

Edytowane przez MatiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.