Jump to content

Fluval Fx6 modyfikacja


MarcinKoz

Recommended Posts

chciałbym zapytać co myślicie o modyfikacji Fx6, chodzi mi o to żeby wyjąć wszystkie kosze z kubła i całość zasypać koralem z matrixem np, popakowane w worki na media aby zabezpieczyć pompę i to robiło by za filtr biologiczny natomiast żeby zabezpieczyć materiał przed syfieniem ze zbiornika założyć przed kubłem narurowca z wkładem sznurkowym.

Dobrze myślę czy coś umknęło mi ?

Z góry dziękuję za Wasza pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Ja zasadniczo co bym zrobił to dał dwa korpusy mechaniczne (równolegle) i dopiero od nich odejście do kubełka. Nie będzie to tłumić przepływu pompy w kuble. Jak będzie odpowiednia ilość purlolite, zbiornik nie przekarmiany i nie przerybiony to będzie i tak 2-3 do roku to otwierał - u mnie purolite spokojnie 6 miesięcy działał bez zarzutu.

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, MarcinKoz napisał:

chciałbym zapytać co myślicie o modyfikacji Fx6, chodzi mi o to żeby wyjąć wszystkie kosze z kubła i całość zasypać koralem z matrixem

Ja myślę że to bardzo zły pomysł.

Czy ta niechęć do otwierania FX aż przez rok a co tydzień otwieranie 2 prefiltrów ze sznurkami to jedyny powód zagruzowania 20toma  litrami Matrixa i korala?

Masz pojęcie ile to kosztuje?

Może  wylicz powody tej modyfikacji bo ja w tym sensu nie widzę ale może nie znam wszystkich powodów i mnie przekonasz.

FX6 to jeden z najlepszych i największych kubłów  o realnym siku ok 2000-2400l/h  i elektronicznej pompie eco 3500l/h o przemyślanej konstrukcji z gąbkami o powierzchni ponad 2000cm2   co gwarantuje rzadkie jego otwieranie z powodu zapchania gąbek a ty chcesz to wszystko spowolnić i zapchać by prefiltry czyścic co kilka dni.

bez sensu.

 

Edited by deccorativo
Link to comment
Share on other sites

Obawiam się, że wkład sznurkowy w tylko jednym korpusie zdławi FX6, lepiej zastosuj 2 korpusy równolegle i wkłady z gąbki 45ppi. Różnica w moim Fluvalu 305 wynosiła około 120 litrów na korzyść gąbki, porównywałem ze sznurkowym 50 mikronów.

Link to comment
Share on other sites

A ja olać prefiltry korpusowe do FX6 podobnie jak deccorativo radzi. Ten filtr jest ogromny, zapchać jego gąbki które są na całym obwodzie i pionie szybciej jak raz na 3-6mcy nie jest łatwo.

Mam Fluval406 i w nim jest również duza pionowa gąbka robiaca za prefiltr którą dobrze się sprawdza.

Wysłane z Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Już wyjaśniam i opisuję:

Akwarium to standardowe 450l jakieś pół roku temu otworzyłem filtr i postanowiłem go gruntownie wyczyścić między innymi wygotowalem gąbki od tamtej pory filtr dmucha dobrze ale ma problem bo gromadzi powietrze i nie wiem czy zaczął się zapychać bo wysoka temperatura zniszczyła gąbki czy przyczyną jest był duży syf z mięsa bovw akwarium były paletki stąd też pomysł o zastosowaniu narurowca ale może faktycznie macie rację głupota może lepiej kupić nowe gąbki filtr we wszystkich koszach posiada matrix a gąbki dodam że po gotowaniu zrobiły się różowe z białych :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.