Deadi Opublikowano 12 Listopada 2017 #1 Opublikowano 12 Listopada 2017 (edytowane) Pytanie : czy sterownik Romka będzie współgrał z powerledami? Mam cztery kanały podpięte pod cztery włączniki czasowe, czy mogę je zastąpić ów sterownikiem? Edytowane 12 Listopada 2017 przez AndrzejWalb
deccorativo Opublikowano 12 Listopada 2017 #2 Opublikowano 12 Listopada 2017 (edytowane) Opisz powerledy bo chyba nie masz powerledów tylko naświetlacze 10W 230V na powerledach ale mogę żle odczytywać brak twojego opisu. Edytowane 12 Listopada 2017 przez deccorativo
Deadi Opublikowano 12 Listopada 2017 Autor #3 Opublikowano 12 Listopada 2017 Dzięki za przypomnienie, bo faktycznie się rozpędziłem ? mam trzy sekcje na powerledach i jedną na naświetlaczach. I bardzo możliwe, że owe naświetlacze są 12V, ale musiałbym zobaczyć jaki tam jest zasilacz.
deccorativo Opublikowano 12 Listopada 2017 #4 Opublikowano 12 Listopada 2017 Najlepiej jakbyś zrobił fotki tych trzech sekcji na powerledach a ten naświetlacz zapewne jest podłaczony pod 230V do timera w kontakcie . Albo dokładnie opisał cojest co
Deadi Opublikowano 12 Listopada 2017 Autor #5 Opublikowano 12 Listopada 2017 (edytowane) Dzięki za wydzielenie tematu ? Takie mam zasilacze pod ledy: https://www.neoled.com.pl/zasilacz_pradowy_apc_12_700.html Diody tego typu https://www.neoled.com.pl/pl/p/Dioda-LED-Helixeon-star-Niebieska-1W/150 Co do naswietlaczy - 10W, zasilanie 230V. Nie ma to jak sprawdzone info od Taty ? (on był ich poprzednim użytkownikiem-majstrem) ? Edytowane 12 Listopada 2017 przez Deadi
deccorativo Opublikowano 12 Listopada 2017 #6 Opublikowano 12 Listopada 2017 24 minuty temu, Deadi napisał: Co do naswietlaczy - 10W, zasilanie 230V. Nie ma to jak sprawdzone info od Taty To spytaj ile jest sztuk tych naświetlaczy w sekcji bo raz piszesz w liczbie pojedyńczej i że jeden a zaraz potem w liczbie mnogiej. 26 minut temu, Deadi napisał: Takie mam zasilacze pod ledy: ile sztuk ? ile diod bo zasilacz 700mA stałoprądowy a dioda niebieska 1 W na prąd tylko 350mA - więc nie da się tego prawidłowo połączyć. Dwie równolegle diody niebieskie każda po 350mA i trzy w szereg takie sekcje to błędne nie dopuszczalne podłączenie pod driver 700mA mimo że będzie świeciło. 1
Deadi Opublikowano 12 Listopada 2017 Autor #7 Opublikowano 12 Listopada 2017 Ahh znowu moje niedopatrzenie. Dzięki za czujność. Zasilacz jest na 350mA, dokładnie taki https://www.neoled.com.pl/zasilacz_do_opraw_eye_staloproadowy_350ma.html By w ogóle rozwiązać wątpliwości to napiszę wszystko dokładnie: Sekcja 1: dwa zasilacze jak wyżej, a do każdego zasilacza podpiętych jest 9 diod 1W. Sekcja 2. Jeden zasilacz jak wyżej i 6 diod 1W. Sekcja 3. Dwa naswietlacze 230V, każdy ma swój zasilacz, natomiast są one podpięte pod jeden kabel zasilający. Sekcja 4. Jedna dioda 1W podpięta pod dedykowany driver zasilający 1-3W. Każda sekcja ma jeden kabel zasilający, zatem są cztery włączniki czasowe. Nie ma w tym nic złego, ale fajnie by było gdyby można było je odpalać w sposób rozjaśniający i gasić i sciemniajacy. A jeśli jest jeszcze możliwość regulacji natężenia światła to też super, bo myślę o rozszerzeniu pewnych sekcji i dodaniu źródła światła na tył baniaka.
deccorativo Opublikowano 12 Listopada 2017 #8 Opublikowano 12 Listopada 2017 jakbyś do sekcji 1, 2, 4 dopisał jakie to kolory diod to bym już dał ci spokój i nie wywlekał jak flaki z olejem informacji. 7 postów trzebabyło coby się nieco dowiedzieć. Na pewno da się to przerobić by było sterowane Romkiem ale wszystkie zasilacze stałoprądowe czyli drivery idą out. a zastępuje je jeden zasilacz stałonapięciowy i teraz nie wiem jakie kolory diod i ile więc zasilacz może być 12V lub 24V lub 32V . Z naświetlaczami jest zapewne większy problem bo trzeba wywalić i diodę na 36V i driver stałoprądowy ale wszystko kupisz w Polsce bez problemu by to do kupy złożyć. 1
Deadi Opublikowano 12 Listopada 2017 Autor #9 Opublikowano 12 Listopada 2017 Sekcja 1 i 2 to mix diod Royal Blue, Deep Red, 4500K, 6500K i 10000K. Natomiast sekcja 4 to dioda Royal Blue. Naswietlacze mógłbym przerobić na COBy 9W ale widzę, że jedno i drugie dość mocno się komplikuje co drastycznie podnosi koszty upgrade.
deccorativo Opublikowano 12 Listopada 2017 #10 Opublikowano 12 Listopada 2017 A się zdziwisz jak tanio wyjdzie poza oczywiście sterownikiem Romka bo to 123zł dla klubowicza . W sekcjach 1i 2 masz w sumie mix diod w ilości 24 szt wszystkie 1W i na prąd 350mA Sekcja 4 jako dziwny wymysł 1 diody Royal zupełnie wywalamy razem z zasilaczem. Pozostaje z dwu naświetlaczy odkręcić moduły drivera i odkręcić diody 10W bo to i tak sort pozaklasowy. Dokupujesz tylko 4 pozycje 1/ Sterownik Romka - 130 zł 2/ 2 szt tych diod White Full Spectrum - 4,40 $ https://pl.aliexpress.com/item/1pcs-10W-White-Full-Spectrum-45mil-380-780nm-900LM-9V-12V-900mA-1050mA-SMD-LED-Part/32798240507.html?spm=a2g17.search0104.3.34.3bh2Hi&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_4_10152_10065_10151_10344_10068_10345_10342_10343_10340_10341_10171_10541_10562_10084_10083_10304_10307_10301_10060_10155_10154_10056_10055_10539_10537_10312_10536_10059_10313_10314_10534_10533_100031_10103_10073_10102_5680020_10557_10142_10107,searchweb201603_25,ppcSwitch_4&btsid=4161053d-67c5-4fca-9425-bd558e4c8906&algo_expid=b9d00904-9ceb-4043-9dac-1f79d006c959-4&algo_pvid=b9d00904-9ceb-4043-9dac-1f79d006c959 3/ 2 szt rezystor drutowy cementowy 5-7W o rezystancji 3,3 Ohma taki https://www.tme.eu/pl/details/crl7w-3r3/rezystory-7w/sr-passives/ niestety trzeba kupić 5 szt za 2 ,42 zł 4 / Zasilacz montażowy z regulacją napięcia taki 12V 80W za 33 zł http://allegro.pl/zasilacz-12v-80w-6-67a-do-tasm-led-cctv-i6714679538.html Razem wyjdzie koszt bez sterownika 51,50 zł a ze sterownikiem ok 190 zł . Robisz i zapominasz o oświetleniu ono żyje własnym życiem dokładnie tak jak sobie wymodzisz. Te 24 szt diod z sekcji 1,2 w róznych kolorach łaczysz w sekcje po 4 szt w jednym kolorze i kolorami łączysz pod kanały 1,2,3, sterownika a pod kanał 4 te dwa przerobione naświetlacze które teraz są Full Spectrum. Jak będziesz miał wszystko to pisz na pw pomogę połączyć do kupy. 2 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się