Jump to content

Eheim Classic 2215


Guest

Recommended Posts

Czy ktoś z użytkowników obecnych albo przeszłych może mi podpowiedzieć jak wyjąć z głowicy gumki na których jest osadzona ośka wirnika? Po dłuższej przerwie postanowiłem go kompletnie wyczyścić no i za nic w świecie gumki na których jest osadzona ośka nie chcą wyjść? Pech chciał, że na dodatek lekko ośkę przechyliłem i się ułamała. :angry: Nowa wraz z kompletem gumek jest już w drodze ale jak stare wyciągnąć?

Miał ktoś kiedyś coś takiego? Za wszelkie pomysłowe wskazówki będę wdzięczny. :)

Link to comment
Share on other sites

W dniu 6.11.2017 o 15:22, Jerry_jerry napisał:

Miał ktoś kiedyś coś takiego? Za wszelkie pomysłowe wskazówki będę wdzięczny. :)

Wskazówki mogą być ale twoje info nie pełne.;)

Ułamana część ośki tkwi w gumkach ?

Jeśli ośka dała się wyjąć w dwu kawałkach a idzie nowy wirnik z ośką i dwiema gumkami to masz prosty sposób wyjęcia.

Mierzysz fi ośki i dobierasz długą śrubę o fi gwintu jak ośka lub minimalnie większą - wkręcasz śrubę i wyrywasz z korzeniami gumkę .

Czasami tam jeszcze oprócz gumki siedzi  taki plastikowy koszyczek - on rzadko ulega uszkodzeniu chyba że go pokiereszujesz jakimś ostrym narzędziem.

Link to comment
Share on other sites

Ośka ułamana ale obydwie części wyjęte. Pozostały mi tylko gumki, które muszę wyciągnąć. Nowa ośka wraz z kompletem gumek już w drodze - dlatego też chciałem stare usunąć aby sama ośka pewnie siedziała.

O sposobie wkręcenia czegoś i wyrwania gumki też myślałem. Jednak na chwilę obecną przede wszystkim czekam na nowy zestaw plus wymyśliłem, że może da radę wyjąć gumkę z głowicy np. wkładem do długopisu. Kilka dni chciałem się wstrzymać do czasu aż uwięziona guma podeschnie i łatwiej wyjdzie niż taka mokra przywarta do plastiku.

Dzisiaj pokombinuję i dam znać czy coś z tego wyszło. :)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za post pod postem.

Dziękuję koledze @deccorativoza podsuniecie pomysłu. Udało się. :) Niestety wklad od długopisu nie dał rady ale sruba już tak. Obie gumki wymienione, nowa oska na miejscu i wszystko poskladane do kupy.

Temat uważam że zamknięty.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Przy którychś zakupach kupiłem na zaś AQUASAN IMMUNO Zooleka. Daję co prawda połowę zalecanej dawki po podmianie, ryby zdrowe, więc czysto profilaktycznie i nie mogę stwierdzić, czy pomaga, ale na bank nie zaszkodził. 🙂
  • DCP - ile, z ciekawości? 🙂
  • U mnie na 1000l - 40l K1 w panelu z boku akwarium jako jedyna filtracja. Brak filtracji mechanicznej.  Napędzane Jebao dcp  na 30% mocy - pobiera 12,5W. Woda super. Podmiana: ciągła przez kroplownik  (teraz 1l/h). Wodę mam pociągniętą 2 pomieszczenia dalej do kanalizacji. Obsługa akwarium to tylko przetarcie szyb raz na 3 miesiące i napełnienie karmnika.
  • Hej, Easy -Life Voogle. Nie wiem, czy działa, czy kolejna woda ze "świętego źródełka" , ale podobno podnosi kondycję. Ja sam, u schyłku innych odmian akwarystyki wyleczyłem tym paskudną ranę na boku skalara (kilka miesięcy próbowałem wszystkiego). Może zbieg okoliczności, ale zacząłem to lać i się wciągnęło. Podpowiedział mi to jeden z hodowców pyszczakow, jako wzmacniacz dla ryb pobitych i samic wymęczonych po inkubacji. Nawet kiedyś pytałem tu na forum czy znane i działa, ale bez echa. Wiara czyni cuda, więc nie upieram się, że jakiś super środek, ale faktycznie  przy spadkach kondycji jakby podnosił witalność  u ryb.  Wg. mnie pomaga, a na pewno nie szkodzi😉
  • Dobrze , że ryby coraz zdrowsze. Co to za preparat na wzmocnienie? 
  • W takim litrażu nie trzeba podmieniać wody co tydzień. Ja w moim 1050l podmieniam wodę raz na parę miesięcy, jak mi się przypomni, co prawda mam też blok purolite. Filtracja oparta na jednej kasecie zabudowanej w tło. Pompa DCP 3000 ustawiona na 90%. Dodatkowo narurowiec do krystalizacji wody 3 wkłady sznurkowe połączone równolegle - obsługuje to pompa ibo, która pracuję na pierwszym biegu 8watt. Sznurki wymieniam jak przepływ wody spada - raz na miesiąc, może 2 i wszystko hula jak należy . Tak wygląda woda podmieniana ostatnio w wakacje 
  • Akwa wróciło do normy prawie. Ryby powyłaziły z dziur i zachowują się w miarę normalnie. Może ciut bardziej płochliwe, trochę posklejane płetwy u niektorych, ale jakoś to wyglada. Idzie w dobrą stronę. Leje preparat na wzmocnienie polecony przez jednego z kolegów. Nie widzę od dwóch dni samca rdzawego. Tak z autopsji ten akurat gatunek zawsze był u mnie wrażliwy na wszelkie problemy. Kiedyś przy dużym skoku temperatury mocno odchorowaly, jako jedyne z obsady. Baniak mocno zagruzowany, może gdzieś siedzi i się wyliże. Jak nie wylezie, to go jutro będę szukał. Testy na chlor nic w kranówce nie pokazują. Albo inne skażenie, albo sobie wylosowalem kiepski moment na podmiane.
  • Pozwole się nadpisać i podsumować krótko nad poprzednim postem - może jakiejś zabłąkanej w internatach osobie się przyda (jest tego dużo, ale nie tak łatwo czasem trafić)   Zgodnie z radą wszystkich powyżej odpuściłem zakupy stacjonarne. Wykręciłem numer do p. Jacka z Zor (pielegniceafrykanskie.pl). Pełna profeska - nie szczędził czasu na rozmowę, doradził, opowiedział. Nie będę nadzbyt się rozpisywał, ale rzadko spotykana inicjatywa. Telefon o 17.25 w niedziele, o 22.30 odebrałem maluchy w Piasecznie (okolice Warszawy - znajomy[klient] p. Jacka jeździ co niedzielę). 32szt. Saulosi. Jestem mega zadowolony Diskus'a odwiedziłem, ale zrezygnowałem z zakupów. Może dla bardziej doświadczonej osoby ok, ale dla mnie jako amatora, jak przeczytałem na jednym baniaku z narybkiem "Saulosi + Zebra Manda", to już nawet nie podejmowałem próby pytania po czym je rozpoznają - wyszedłem  Odwiedziłem też akwarystyczny w którym kupiłem poprzednie Saulosi (czyt. samiec Red Red). Pan(ten sam od którego kupowałem rok wcześniej) dalej w zaparte, że to Samica - może Coral (bo nie ma ciemnych pasów).  Temat do zamknięcia. Dziękuję jeszcze raz wszystkim. 
  • Cześć @BlackAdder_Pl Moje 900 l filtruję za pomocą gąbek schowanych za tłem. Napędzam jedną pompą obiegową i od roku nie wyczyściłem ani razu filtra, jedynie podmieniam wodę. A dlaczego tak? Miałem filtr kasetowy i właśnie czyszczenie kasety 1-2/tydzień było dla mnie uciążliwe. W ramach eksperymentu schowałem pocięte gąbki za tłem (miałem w poprzednim baniaku i teraz tło na całą długość akwarium. Wynik był więcej niż zadowalający. Teraz za tłem mam 55-60 l. pociętych gąbek o różnej gradacji (głównie ppi 10). Woda o dużym stopniu krystaliczności (nie jest to może poziom jak po użyciu żywic, ale całość wygląda naprawdę dobrze). Chemia również bez zastrzeżeń. Pzdr. Rysiek.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.