Skocz do zawartości

375 l - Obsada


haribo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów ,
przyszła pora się ujawnić i zapytać o radę :)
Proszę o opinie na temat wybranej prze zemnie obsady.
Obsada wybrana głównie sentymentalnie - gdyż 12 lat temu miałem malawi 112 l w którym pływały właśnie caeruleusy i acei :)
Ogólnie to 2 lata temu wróciłem do akwarystyki po tych 12 latach przerwy i wystartowałem z Tanganiką - muszlowce, teraz przyszła pora na przeniesienie akwa do salonu ( żona się zgodziła :]  i zmianę biotopu w dużym baniaku właśnie na malawi, a w małym pozostała malutka tanganika czyli moje ulubione muszlowce - multifasciatusy, z którymi nie potrafiłem się rozstać :)

 Akwarium :
-  375 l 150 x 50 x 50 cm 

Obsada 
1. Pseudotropheus acei 
2. Labidochromis caeruleus 
3. Melanochromis cyaneorhabdos maingano 
4. ?? zastanawiam się czy nie będzie zbyt ciasno na 4 gatunki bo generalnie nie podobają mi się zbyt przerobione zbiorniki. 
Ewentualnie 4 gatunkiem mógłby być sum gdyż bardzo mi się podobają . 

Jeśli chodzi o obsadę to mam następujące pytania :
- ile sztuk zakupić młodych osobników ,a ile powinno pozostać docelowo w baniaku i w jakim układzie  ?
- jeśli uważacie , że 4 gatunki są ok to zastanawiałbym się nad  Saulosi lub Labeotropheus trewavasae thumbi west, ewentualnie może jakaś propozycja ?


Filtracja :
-  kubełek Eheim 600 + prefiltr eheim z gąbką + deszczownica ( wkłady 2 x grys, 1 x mech pro od eheim , 1 x substrat pro od eheim )
-   Aquael Circulator 2000 + gąbka 
mam jeszcze Aquael Circulator 1500 ale bardziej jako zapas, do tej pory 2 circulatorów nie stosowałem, może tym razem jest sens ?

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam 

Edytowane przez haribo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zwolennikiem mniejszej liczby gatunków, ale wielosamcowo. Jednak nie planujesz do obsady typowych terytorialistów, więc może jako czwartym gatunkiem będzie maluch Labidochromis chisumulae chizumulu. Nowy kolor do Twojej obsady i charakterna, ale pasująca do reszty rybka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, haribo napisał:

Akwarium :
-  375 l 150 x 50 x 50 cm 

Obsada 
1. Pseudotropheus acei 
2. Labidochromis caeruleus 
3. Melanochromis cyaneorhabdos maingano 
4. ?? zastanawiam się czy nie będzie zbyt ciasno na 4 gatunki bo generalnie nie podobają mi się zbyt przerobione zbiorniki. 
Ewentualnie 4 gatunkiem mógłby być sum gdyż bardzo mi się podobają . 

Może pomyśl o czwartym gatunki czyli o Metriaclima estherae OB

17 godzin temu, haribo napisał:

 

Jeśli chodzi o obsadę to mam następujące pytania :
- ile sztuk zakupić młodych osobników ,a ile powinno pozostać docelowo w baniaku i w jakim układzie  ?
- jeśli uważacie , że 4 gatunki są ok to zastanawiałbym się nad  Saulosi lub Labeotropheus trewavasae thumbi west, ewentualnie może jakaś propozycja ?

 

 

Zakupiłbym po minimum 10szt z każdego gatunku...

Jeśli już to Chindongo saulosi dałbym w miejsce Labidochromis caeruleus 

17 godzin temu, haribo napisał:

Filtracja :
-  kubełek Eheim 600 + prefiltr eheim z gąbką + deszczownica ( wkłady 2 x grys, 1 x mech pro od eheim , 1 x substrat pro od eheim )
-   Aquael Circulator 2000 + gąbka 
mam jeszcze Aquael Circulator 1500 ale bardziej jako zapas, do tej pory 2 circulatorów nie stosowałem, może tym razem jest sens ?

Dzięki za pomoc.
Pozdrawiam 

To już temat do innego działu ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dzięki za propozycję jednak :

6 godzin temu, egon44 napisał:

Może pomyśl o czwartym gatunki czyli o Metriaclima estherae OB

nie do końca podoba mi się opcja OB , jeśli już to wolałbym red redy ale nie wiem czy kolorystycznie już nie przesadzone będzie. 

23 godziny temu, pozner napisał:

Jestem zwolennikiem mniejszej liczby gatunków, ale wielosamcowo. Jednak nie planujesz do obsady typowych terytorialistów, więc może jako czwartym gatunkiem będzie maluch Labidochromis chisumulae chizumulu. Nowy kolor do Twojej obsady i charakterna, ale pasująca do reszty rybka.

wydaje mi się, że również wielosamcowo jest ciekawiej . Niestety Labidochromis chisumulae chizumulu też nie w moim typie ;) 

 

6 godzin temu, egon44 napisał:

Jeśli już to Chindongo saulosi dałbym w miejsce Labidochromis caeruleus 

no właśnie też się wahałem czy yellowy czy saulosi dlatego pomyślałem że może jedną z opcji będzie to i to ;)  ale rozumiem, że to zbyt wiele? dlaczego sugerujesz saolosi zamiast caeruleus ?

 

Generalnie najbardziej skłaniam się do takiej wersji :
1. Pseudotropheus acei 
2. Labidochromis caeruleus 
3. Melanochromis cyaneorhabdos maingano 
* ewentualnie jako 4 :  Labeotropheus trewavasae thumbi west  lub Cynotilapia sp.hara Gallireya Reef 

co myślicie ?

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, haribo napisał:

no właśnie też się wahałem czy yellowy czy saulosi dlatego pomyślałem że może jedną z opcji będzie to i to ;)  ale rozumiem, że to zbyt wiele? dlaczego sugerujesz saolosi zamiast caeruleus ?

Wiesz proponując Chindongo saulosi w miejsce  Labidochromis caeruleus wziąłem pod uwagę kolorystykę samic czyli żółć,oraz dietę względem pozostałych propozycji(Pseudotropheus acei , Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano)...

Labidochromis caeruleus to mięsożerca a reszta z powyższej listy to wszystkożercy z przewagą na pokarm roślinny więc poniekąd karmiąc mięskiem Caerulesa szkodzisz innym albo na odwrót i to też musisz brać pod uwagę...

2 godziny temu, haribo napisał:

Generalnie najbardziej skłaniam się do takiej wersji :
1. Pseudotropheus acei 
2. Labidochromis caeruleus 
3. Melanochromis cyaneorhabdos maingano 
* ewentualnie jako 4 :  Labeotropheus trewavasae thumbi west  lub Cynotilapia sp.hara Gallireya Reef 

co myślicie ?

Przykładowo rezygnując z Pseudotropheus acei mógłbyś iść w tym kierunku-

 

1.Labidochromis caeruleus 

2.Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano

3.Cynotilapia sp.hara Gallireya Reef 

4. Wspomniana przez ciebie wcześniej Metriaclima Estherae 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, egon44 napisał:

Wiesz proponując Chindongo saulosi w miejsce  Labidochromis caeruleus wziąłem pod uwagę kolorystykę samic czyli żółć,oraz dietę względem pozostałych propozycji(Pseudotropheus acei , Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano)...

Labidochromis caeruleus to mięsożerca a reszta z powyższej listy to wszystkożercy z przewagą na pokarm roślinny więc poniekąd karmiąc mięskiem Caerulesa szkodzisz innym albo na odwrót i to też musisz brać pod uwagę...

Generalnie to widziałem takie połączenia więc byłem przekonany, że da się tak zbilansować dietę, żeby było ok .
Mam nadzieję, że to się uda bo generalnie już się nastawiłem , że 3 pierwsze pozycje to pewniaki i ewentualnie tak jak pisałem zastanawiam się nad dodaniem 4.
A czy Labeotropheus trewavasae thumbi west jako czwarty gatunek nie przejdzie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bezprym napisał:

Nie myślałeś zamiast cearuleusa dać Metriaclimę Msobo Magungę też żółta a dietą lepiej pasuje.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Nie myślałem bo nie wiedziałem że istnieje ;) teraz sprawdziłem i faktycznie też piękna ale pewnie bardziej agresywna. Qrde ja się trochę uparłem na Cearuleusa bo miałem  dawno, dawno temu i sentyment mam ;) wiec trudno mnie będzie przekonać .

A czy na 4 gatunek może być  Labeotropheus trewavasae thumbi west ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde no widzę że ciężko będzie z tym yellowem . Jeśli faktycznie nie przejdzie to może zrezygnuje z niego... ale z ciężkim sercem ;)

To może tak : 

Wariant 2 : 

1. Pseudotropheus acei 
2. Metriaclimę Msobo Magunga/ lub Saulosi ( z tym ze wyczytałem ze ciężko o samice przy Magunga a z kolei o ładne Saulosi ponoć tez - nie wiem ile w tym prawdy? )
3. Melanochromis cyaneorhabdos maingano 
4. Labeotropheus trewavasae thumbi west 

*synodontisy pewnie jeszcze dołożę bo mi się mega podobają sumy . 

Ewentualnie zostanie wariant pierwotny ale bez kulfona:

1. Pseudotropheus acei 
2. Labidochromis caeruleus 
3. Melanochromis cyaneorhabdos maingano

4 . Synodotisy 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.