Skocz do zawartości

Akwarium 546l - pierwsze kroki


Arcicha

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akwarium 180x50 z 10mm. i żadnej soczewki nie mam. Nie chcę mi się wierzyć, żeby 5cm. w górę taką soczewkę stworzyło.

Co do filtracji, to ja od lat mam kubełki Tetry. Najpierw były to dwa kubełki ex700, a teraz jest ex1200. Wszystkie były i są ciche. Cena też jest przystępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pozner napisał:

Mam akwarium 180x50 z 10mm. i żadnej soczewki nie mam. Nie chcę mi się wierzyć, żeby 5cm. w górę taką soczewkę stworzyło.

Masz poprzeczne wzmocnienie? Ja nie miałem. Tylko wzdłużne.

Co do filtracji się nie wypowiadam, bo jest tyle rozwiązań ile osób. Jeśli kubełki to miałem HW303b i był niesłyszalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale na 120cm nie będzie robił poprzecznego tylko dlatego że szyba 10. Najlepiej to zwizualizować w takim programiku do liczenia naprężeń, będzie widać jeszcze przxed zamówieniem. Był taki wątek raz na forum, może trzebaby napisać do autora. Tu niestety nie pomogę. Moim zdaniem soczewka będzie.

@Arcicha soczewka to wypukłość szyby po nalaniu wody. Zniekształca widok jak jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdę krok dalej, żaden producent nie będzie chciał tego z 10 skleić, chyba że na wyraźne żądanie upartego klienta. A że klient raczej pyta bo nie ma doświadczenia, to skończy się na 12mm, albo zostanie ścięty wymiar do 60cm. Mogę się założyć, że taki będzie przebieg tego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Akwarium zamówione w Dobreakwaria.pl. Do tego stelaż i płyta z matą pod baniak. szkło 12mm a przód i boki optiwhite.

wysokość stelaża 70 cm czyli mysle ze wiekszosc filtrow się zmiesci do szafki. 

Kolejny krok to filtracja i oswietlenie/pokrywa. Wszelkie rady mile widziane ?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zakup, będziesz zadowolony, jak Ci to ładnie skleją lata będzie służyć. Tylko trzymaj się czyścikiem z dala od piasku. Lepsza gąbeczka do naczyń (nowa).

Jako że uważam że ile osób tyle filtracji, a pokryw nie lubię, to zajmę stanowisko wyłącznie w kwestii oświetlenia.

Definitywnie pomyśl o ledach Full Spectrum White: http://allegro.pl/dioda-3w-white-full-spectrum-400-780nm-bridgelux-i6786050220.html

Mają bardzo wysokie jak na ledy CRI, czyli index oddawania barw i świecą naprawdę ładnie. Właśnie je testuje na różnych kolorowych przedmiotach, w połączeniu z diodami super cool white http://allegro.pl/dioda-led-3w-bridgelux-s-zimna-12000-15000k-240lm-i6784438870.html oraz royal blue w stosunku 2xFS do 1 SW i 1x RB i taki zestaw wspaniale oddaje barwy o które nam chodzi. Szczegóły znajdziesz w moim wątku w dziale oświetlenie. Narazie jest tam cisza, bo czekam na rzesyłki z chin,jedyne co mam to arduino i ledy i dwa drivery do zabawy, ale do grudnia coś się urodzi z fotorelacją.

A i zapytałem żony przed chwilą: "Opti czy float?" i odpowiedziała bez zastanowienia, że tylko opti. Przynajmniej te widoczne szyby. Więc widać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.