przemo-h Opublikowano 23 Października 2017 #11 Opublikowano 23 Października 2017 2 minuty temu, Korasek1989 napisał: Czytam bardzo dokładnie wasze rady i naprawdę je szanuje , bo wiem że jesteście pasjonatami a od takich ludzi rady są bezcenne a takich ludzi w sklepach zoologicznych naprawdę trudno trafić . Oddałem już część ryb, akwarium dostałem w "spadku" i nie ja dobierałem obsadę , wolę aby ryby jeszcze przez jakiś czas zostały ze mną niż jak by miały trafić do 60 l akwarium. Akwarium mam dopiero miesiąc , staram się aby było im jak najlepiej dlatego na bieżąco śledzę forum i dopytuje się jak mogę robić to aby było im dobrze . Nie odbieram twojego postu jako atak na moja osobę, po prostu chce wyjaśnić jak to wszystko wygląda i że akwarium nie jest mi obojętne tylko staram się ciągle coś udoskonalić . Cieszę się, że nie odbierasz tego jako ataku. To ostatnia rzecz, która przyszła by mi do głowy. Wiem, że nie Ty narobiłeś tego bałaganu, tylko nieświadomie się w niego wpakowałeś. Czytaj o tym purolite i myśl o redukcji obsady zgodnie z zaleceniem Poznera, a zobaczysz, że zacznie sprawiać ci to hobby przyjemność.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Października 2017 #12 Opublikowano 23 Października 2017 (edytowane) ..trochę uporządkowałem temat. Zmiana w tytule i w związku z tym przeniosłem do innego działu bo trudno było się połapać o co chodzi:) 18 minut temu, Korasek1989 napisał: Czy dobrze rozumiem że NO3 wzrasta wraz z powiększeniem się obsady, rozkładem nie zjedzonego pokarmu i zalegających na dnie odchodów ? ..dokładnie tak. Jest to istota jego powstawania! Edytowane 23 Października 2017 przez AndrzejWalb
deccorativo Opublikowano 23 Października 2017 #13 Opublikowano 23 Października 2017 14 minut temu, Korasek1989 napisał: KH - 4 GH- 9 NH4-0,1 NO2-0,025 NO3 -50 Podaj jeszcze pH w akwarium ale testem o zakresie 7,4-9 bo w mieście Tychy pH kranówy jest 6,9 więc nie wiem do ilu podciąga biologia w baniaku. Możesz mieć za niskie pH. Czy to w ogóle jest miasto Tychy czy gminy w pobliżu. Z tego co podałeś niepokojące jest tylko to NO3 NH4-0,1ppm nie stanowi problemu ale NO3 - 50ppm i tu podejrzewam że nie z tej skal co trzeba odczytujesz wyniki . Woda słodka to ta skala co ma wynik 40 wynik 50 jest dla morszczaków. Najlepiej jakbyś wkleił fotkę z góry na ten pomiar NO3 bo często wynik jest zupełnie inny niż się wydaje mierniczemu
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Października 2017 #14 Opublikowano 23 Października 2017 5 minut temu, deccorativo napisał: Woda słodka to ta skala co ma wynik 40 wynik 50 jest dla morszczaków. Sorry ,że się wtrącam Henryk....ale dla jasności dla kolegi: odczytuj ze środkowego paska przy którym masz namalowaną paletkę.
Korasek1989 Opublikowano 23 Października 2017 Autor #15 Opublikowano 23 Października 2017 (edytowane) Jest to dzielnica Tychów więc parametry napewno są z dobrej lokalizacji. Test na NO3 wykonam jutro w dzień, ale tak jest odczytywana z środkowej skali. Wiem że tam nie ma 50 ale dla mnie jest pomiędzy 40 a 80 ale bliżej niż dalej 40 Testu na ph nie mam , będzie w tym tyg ponieważ jest w koszyku z produktami które wkleiłem w pierwszym poście. Edytowane 23 Października 2017 przez Korasek1989
deccorativo Opublikowano 23 Października 2017 #16 Opublikowano 23 Października 2017 To jednak kupiłeś na pałę a potem nas pytasz - no ładnie Wybacz że ci to wytknę ale zamiast tego zakupu trzeba było kupić graty do zbudowania ustrojstwa by wodę bezpiecznie lać prosto z prysznica taką bez chloru i metali ciężkich ale 24C prosto wężem do baniaka. Bo zapewne nie masz beczki 70 litrów do odstania takiej ilości wody - dlatego podmieniasz tak mało kubłując namiętnie co tydzień a efektu i tak żadnego.
pozner Opublikowano 23 Października 2017 #17 Opublikowano 23 Października 2017 (edytowane) Kolego, odstaw te wszystkie preparaty, nie dolewaj bakterii, zapomnij o Purolite (masz za małe doświadczenie). Rób podmianki. NO3 na poziomie 50, to nie tragedia. Jak Ci napisałem, zostaw sobie 2-3 samce (to te niebieskie) i kilka samic (7-8, to te pomarańczowe). Glonojada odłów, wejdź do zoologa, połóż na ladzie i wyjdź. Nie oglądaj się za siebie. Zrobisz to, co Ci napisałem i akwarium zacznie normalnie funkcjonować. Będzie odpowiednia ilość ryb do tego litrażu i biologia zacznie to obsługiwać. Edytowane 23 Października 2017 przez pozner 1
piotriola Opublikowano 23 Października 2017 #18 Opublikowano 23 Października 2017 1 godzinę temu, Korasek1989 napisał: Co z solami ?Będą potrzebne przy tych parametrach wody ? Witaj, odpuść sobie ten wynalazek bo możesz pogorszyć sytuację. Używając soli wzrosną Tobie inne parametry np. jony sodu, czy przewodność. Ustabilizuj podstawowe parametry , pamiętaj że wszelkie zmiany w wodzie będą odczuwalne przez ryby. Gdy opanujesz sytuację polecam przeczytać co zmienisz dodając sól, i czy ma to sens. pozdrawiam http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=4&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwig8bnQs4fXAhXCYVAKHdT7B_wQFghBMAM&url=http%3A%2F%2Ftanganika.eu%2Fsite%2Ftanganika%2Fwoda.html&usg=AOvVaw00GI-f9Ah4fy3PYohVjzC
Korasek1989 Opublikowano 24 Października 2017 Autor #19 Opublikowano 24 Października 2017 (edytowane) 8 godzin temu, deccorativo napisał: To jednak kupiłeś na pałę a potem nas pytasz - no ładnie Przeglądałem oferty sklepów aquario i erybka, szukałem czegoś co może mi pomóc w najbliższym czasie więc wszystko jest w koszyku ale nie kupione Mam wiaderko 60 l więc narazie nie ma źle. Oddając ryby chyba mało kto będzie chciał same samce, już teraz mam 12 samców i 14 dziewczyn jak to rozwiązać najlepiej waszym zdaniem? Dziś dodam ogłoszenie na forum i może będziecie spoglądać na mnie przychylniej Edytowane 24 Października 2017 przez Korasek1989
przemo-h Opublikowano 24 Października 2017 #20 Opublikowano 24 Października 2017 56 minut temu, Korasek1989 napisał: Przeglądałem oferty sklepów aquario i erybka, szukałem czegoś co może mi pomóc w najbliższym czasie więc wszystko jest w koszyku ale nie kupione Mam wiaderko 60 l więc narazie nie ma źle. Oddając ryby chyba mało kto będzie chciał same samce, już teraz mam 12 samców i 14 dziewczyn jak to rozwiązać najlepiej waszym zdaniem? Dziś dodam ogłoszenie na forum i może będziecie spoglądać na mnie przychylniej Nic nie kupuj! Mając taką masę ryb w tak małym akwarium pomoże tutaj porządna, cotygodniowa podmiana wody ,nie 50l, ale 100. Nie jest to dobre dla twoich ryb, ale wyjścia na razie nie masz. Jeśli będziesz podmieniał 2x w tygodniu po 50l, to ryby będą to odczuwać w dużo mniejszym stopniu. I takie rozwiązanie proponuję. Wszystko oczywiście sprawdzasz testami przed i po podmianie. Musisz zacząć od redukcji obsady. Z rybami dobry pomysł ma Pozner. Połóż na blat, powiedz jeszcze, że nie masz dla nich akwarium i wychodź nie oglądając się za siebie.
Rekomendowane odpowiedzi