Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Każdy kamień pasuje. Dopasuj je jak najbardziej do tła. Widzę, że przemeblowałaś trochę korzenie. Żeby kożenie były stabilne, to musisz je wgrzebać do dna. Możesz dodatkowo przystawiać do nich kamienie. Nie musisz obawiać się specjalnie ciężaru, razem z kamieniami odejdzie Ci kilkadziesiąt litrów wody, więc sumarycznie dojdzie niewiele kilogramów. Załatw kamienie i "poukładaj" z nich gruzowisko. Korzenie wkomponuj w nie. Musisz się trochę pobawić. Ja bym pewnie pozbył się tego dużego i zostawił te mniejsze, ale sama musisz pokombinować i stworzyć coś, co Ci się spodoba. Najważniejsze jest stworzenie dużej ilości kryjówek i zakamarków dla ryb. Wejdź w galerię, może coś Cię zainspiruje.

Nie zdecydowałaś jeszcze z jakiej grupy pyszczaki chcesz trzymać. To jest bardzo istotne przy aranżacji akwarium. Od tego bym zaczął. Jedne żyją na otwartej przestrzeni, drugie w gruzowisko.

Edytowane przez pozner
Opublikowano
Teraz, cyganeczka napisał:

te wybralam z galerii. piekne ryby macie :) niestety nie zdazylam nic o nich poczytac; 

Cyganeczko..nie "nadanżam" za Tobą:) To nie jest dział obsad... Już chyba masz otworzony temat w dziale obsady . Jak masz to tam napisz ten post a ten usuń. A jak nie masz to otwórz nowy temat w dziale OBSADY  i tam pisz o obsadzie bo robi się bałagan.

  • Lubię to 1
Opublikowano

Witam. Właśnie wróciłam i kupiłam piękne jak dla mojego akwarium kamienie. Nazwa to rosso verona. Nie wiem czy mam je wygotować, szorować szczotą? Następna sprawa. Nie dostałam tu podkładek do zlewu. Kupiłam styropian. Czy mocno zakłócę biologię grzebiąc w tym piasku ? Dokupiłam jeszcze 20kg bo na te rybki za mało. Aha. Nie mam octu żeby sprawdzić czy to dobra skala ... 973d6e32bf9c65ac2fbbdb71a2910e07.jpg11348bd07a61c4c29f45f85b5c1a7120.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Opublikowano
7 minut temu, cyganeczka napisał:

Nazwa to rosso verona.

..jest to grys ozdobny. Nie ma żadnych przeciwwskazań   aby dawać go naszego biotopu. Kwestia jego wyglądu to kwestia Twojego gustu

 

8 minut temu, cyganeczka napisał:

Nie wiem czy mam je wygotować, szorować szczotą?

..Umyj szczotką  na wszelki wypadek, polej gorąca wodą  z czajnika i tyle.

10 minut temu, cyganeczka napisał:

Czy mocno zakłócę biologię grzebiąc w tym piasku ?

..biologii nie zakłócisz. Zrobi się mały sajgon ale filtry szybko zrobią porządek.

11 minut temu, cyganeczka napisał:

Nie mam octu żeby sprawdzić czy to dobra skala ...

..nie musisz nic octem sprawdzać. Octem sprawdzasz wtedy kiedy dajesz kamienie do akwa roślinnego. Taki test polega na tym ,że polewasz wtedy octem kamień ( wcześniej np. podrapany gwoździem) i jak się pieni to oznacza ,że kamień się nie nadaje bo  ma tendencje do podnoszenia zasadowości  co w roślinnym będzie szkodliwe dla roślin. W naszym biotopie jest to nawet wskazane. Odpuść sobie w tym przypadku testowanie octem.

  • Lubię to 1
Opublikowano

O to super. bo jak zwykle cos kupilam i dopiero potem pomyslalam,   chodz pisaliscie ze wzsystko się nada. 

jutro potraktuje go karcherem i poleje wrzatkiem;

czy straczy tych kamieni do aqwarium?  chce non mbuna, ale po rozmowie na czacie okazuje się ze maja brzydkie samice; gdybym jednak chciala mbune to starczy tych kamieni? 

Opublikowano
3 minuty temu, cyganeczka napisał:

czy straczy tych kamieni do aqwarium?

..sam spokojnie ocenisz jak je ułożysz. Generalnie przy mbunie powinno być ich sporo  bo jak wiesz potrzebują kryjówek i rewirów. Musisz sobie zwizualizować w  wyobraźni jak to będzie wyglądać i wtedy będzie Ci łatywiej zadecydować. A w końcu zawsze można spokojnie dołożyć czy też odjąć.

Opublikowano (edytowane)

Możesz mieć problem z włożeniem styropianu, gdy jest woda w akwarium. Może się po prostu połamać. Lepsze by było spienione PCV, albo podkład pod panele, albo jakaś mata. Jeśli zdecydujesz się na któryś z tych podkładów, to postaraj się kupić jak najjaśniejszy, najbardziej zbliżony do koloru piasku. Pyszczaki z mbuny wykopują głębokie doły, dokopując się często do dna. Kiepsko wygląda wtedy takie ciemne dno.

Te cztery kamienie, to trochę mało dla mbuny. Żeby stworzyć wystrój możesz ułożyć na podłodze zarys dna i tam komponować wystrój.

Edytowane przez pozner
Opublikowano
55 minut temu, cyganeczka napisał:

Właśnie wróciłam i kupiłam

Tak poza tematem...Jesteś chopem czy babą? :P 

W profilu masz wpisane mężczyzna a piszesz inaczej :D 

Bez urazy oczywiście :);) 

58 minut temu, cyganeczka napisał:

Następna sprawa. Nie dostałam tu podkładek do zlewu. Kupiłam styropian.

Jeśli planujesz non-mbunę to możesz dodać jako podkład pod kamienie styropian ale...jeśli planujesz mbunę to osobiście odradzam zastosowanie styropianu z uwagi na to że jak ryby dokopią się do dna to prędzej czy później zaczną go skubać i w efekcie czego będziesz wyławiać/ał :D kuleczki z tafli wody...

Co do kamieni to tak jak napisał kolega powyżej...

Starczy je wyszorować,sparzyć wrzątkiem i do zbiornika...

Godzinę temu, cyganeczka napisał:

Czy mocno zakłócę biologię grzebiąc w tym piasku ?

Z tego co się orientuję to masz stabilny zbiornik oraz dojrzałą biologię w filtrach więc nie powinno być problemu jeśli planujesz małe zmiany...

Ewentualnie możesz mieć małe wahania NO2 ale po kilku dniach powinno być ok...

W czasie prac nie karm rybek...

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.