Skocz do zawartości

Filtry zewnętrzne i akwarium na jednym poziomie


AndrewS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

akwarium 150x60x70h problem to filtracja chciałem filtry zewnętrze ale jestem ograniczony w wyborze z powodu że filtry będą stały koło(na jednym poziomie) akwarium i nie każdy mi pasuje. eheim góra filtra  min 10cm niżej lustra wody, jbl ,fluval 20cm innych nie chce(informacje z instrukcji obsługi). i tu proszę o pomoć  co począć na kaseciaka żona mówi nie na narurowca miejsca nie mam więć proszę o pomoc

pierwsza myśl 2xeheim 2275 + tunze 6045 ale chyba średnio z filtracją mechaniczną 

druga 2275+aquael turbo 2000 +tunze 6045 ale trochę za dużo gratów w środku

trzecia fluval fx4 ale nie wiem czy podoła fx6 wg producenta za wysoki do moich warunków

tak samo za wysokie 2x jbl e1902 jeden wlot wyżej i ceramika z 2 filtrów do jednego jako biolog drugi same gąbki zasys niżej  jako mechanik

jestem na wyjeździe jak wrócę to pstryknę miejsce na akwarium, dostęp tylko z jednej strony i jeszcze skos:\

jest jakaś nadzieja na porządną filtracje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw walnij fotkę bo nie za bardzo wiem dlaczego nie możesz dać filtracji niżej niż wlot/wylot filtra.
Ja też mam akwarium w takim miejscu gdzie po jednej stronie jest skos i nic nie przeszkadza. Teraz to takie trochę wróżenie z fusów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako filtr biologiczny może być zastosowana kaskada, większość znanych marek ma je w swojej ofercie ( są takie przepływie 1000 l/h), a jako mechanika głowicę z gąbką. Niektóre filtry kubełkowe też dobrze działają w takim ustawieniu. Możliwości jest sporo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź 

przepraszam tekst skopiowany z innego mojego tematu i dlatego trochę nieprecyzyjny. 

akwarium będzie zabudowane w ścianie z jednej strony będzie stało na podłodze na piętrze a z drugiej strony widok na klatkę schodową w domu tak na wysokości metra.

widok na akwa tylko z jednej strony od schodów od łazienki (bo tam będzie stało) jest wnęka ze skosem i tam wejdzie zbiornik  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko ok tylko ja naprawdę chciałbym to zrobić na "kupnych" rozwiązaniach bez diy i innych kombinacji po prostu wsadzić włączyć i wio:)  

co do kaskady to miejsce tylko na tylnej szybie a tam wzmocnienie więc odpada

Edytowane przez AndrewS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co argumenty że pies zwali ze schodów kubeł albo teściowa się o nie potknie nie przemówiły?

I będą stały na chodach?  ( przynajmniej bez zdjęć tak sobie to wyobrażam) nie przekonały żony?

Wyobrażnia mi podpowiada że ten baniak będzie dwustronny raz widok z podłogi z salonie lub gościnnego -  a z drugiej strony widok akwarium na schodach .

Zaproponuje ci rozwiązanie nie szablonowe ale na pewno skuteczne bo i ja i kilku innych je sprawdziło. No i żonę zadowolnisz :D

Kup tylko Aquael Circulator 2000 i dokup od razu gęstą gąbkę z rowkami ( ta fabryczna za gruba)  szara czy czarna 15x9cm  np taka  poszukaj z większą dziurką.

gabki.jpg.2ab96e3c5a5531b9aceaf8f4d1beb88f.jpg

 

do tego piach gradacji 0,8-1,2 mm  na grubość 5cm w baniaku z ustawionymi kamieniami.

Będziesz miał biologię na gąbce 15x9 i piasku

- a mechanika 2000l/h tylko na gąbce.:D

Jak kiedyś po roku okaże się że to nie wystarczy by kupy  zbierało do tej gąbki to dokupisz falownik za 40 zł.

sprawdzone rozwiązanie choć mało rozpowszechnione bo każdy zaraz leci w nadfiltrację czyli dwa kubły i 6-10 litrów gruzu.

producenci kubłów z czegoś muszą żyć.

a ty będziesz miał filtrację za 110zł  na dodatek z sikiem 2000l/h  - no i co taką filtrację pobije?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psa nie mam:) a dzieci jak dzieci. więc jeszcze raz opisze miejsce na akwarium dopiero po weekendzie będę w domu. akwarium, ma stać na piętrze w łazience jest tam wnęka około 100cm szerokości długości 170cm  skos od 2m do 50cm. ścianka 12cm więć akwarium będzie zajmowało 48cm szerokości robiłem stelaż z łat drewnianych o wymiarach 150x48x70 i jakoś wejdę i dam rade klęcząc za akwarium. akwarium z widokiem tylko na jedną stronę tj klatkę schodową. 3 szyby będą czarne. wnęka będzie zamykana więc pies kot yeti itp nie wejdzie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.