Jump to content

Masterjam wita !


Masterjam

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Miesiąc temu skończyłem równe 40 lat i po namowach moich dzieci , uzgodniliśmy że wobec braku warunków dla psa lub kota, stworzymy nowy dom rybkom. Dzieciaki szczęśliwe bo dużo oglądają filmów przyrodniczych o życiu podwodnym i są zafascynowane. Dodatkowo wizyta w ośrodku Oceanika  http://oceanika.pl/#galeria , utwierdziła nas że najbardziej podoba nam się biotop Malawi - skałki, ubarwienie ryb, ogólny minimalizm. Ja mając 12-13 lat sam własnymi rękami stworzyłem akwarium w domu ale z polskim gatunkiem (karaś srebrzysty), lecz na tamte czasy sprzęt był marnej jakości, więc czystość wody i pielęgnacja była katorgą.

Zrobiliśmy już mały rekonesans w najbliższym sklepie zoologicznym , lecz wiadomo poświęcenie dla klienta pół godziny jest nierealne, więc szukając informacji trafiliśmy na film z youtube a dalej to już wiadomo, to forum :).

Na początek przeczytam dział dla początkujących czy aby na pewno poradzę sobie ze stworzeniem akwarium i później jego utrzymaniem w czystości.  Mam nadzieje że nie będę bardzo naprzykrzający się w zadawaniu pytań ale myślę że znajdę tu pomoc i będziemy cieszyć się wymarzonym Malawi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minut temu, Masterjam napisał:

Na początek przeczytam dział dla początkujących czy aby na pewno poradzę sobie ze stworzeniem akwarium i później jego utrzymaniem w czystości.

Hej! Bardzo dobry wybór biotopu, z pewnością nie będziesz żałował. ;) 

Bardzo mądre masz podejście do tematu, bo nasz dział Podstawy zawiera bardzo dużo cennych i przydatnych informacji dla początkujących.

10 minut temu, Masterjam napisał:

Mam nadzieje że nie będę bardzo naprzykrzający się w zadawaniu pytań ale myślę że znajdę tu pomoc i będziemy cieszyć się wymarzonym Malawi

Kto pyta nie błądzi, wał śmiało ;) Pamiętaj tylko o zadawaniu pytań w odpowiednich działach forum.

Powodzenia ;)

p.s.

Jeśli chodzi o doradztwo w zoologicznym to odpuść sobie. To jest sklep, którego zadaniem jest sprzedaż, a nie dobro ryb. Słuchaj cierpliwie rad doświadczonych forumowiczów, a będzie się cieszył wraz z rodziną z fajnego akwarium ;)

Edited by timi
Link to comment
Share on other sites

Siema, tak jak pisał Timi, unikaj zoologów, jedyny sensowny, jeśli już musisz kupować w stacjonarnym, to Clarias na pradze, ale tylko kupujesz a nie pytasz :).

Zaś ryby możesz pooglądać i zamówić w Diskusie, choć najlepiej zamówić z renomowanej hodowli.

W razie gdybyś szukał pomocy to jest nas tu kilka/kilku z Wawy i okolic.

No i zapraszamy na niebieską stronę mocy, może będzie kolejny kompan do spotkań przy kuflu czeskiego trunku ;).

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziś małe rozczarowanie, pojechałem do Diskusa w celu zrobienia listy co na początek dla amatora aby nie stracić zapału. Szczerze zapał już straciłem po wizycie w tamtym miejscu. W pomieszczeniu z akwariami , nikogo kto mógłby mi powiedzieć o materiale, cenie, w drugim pomieszczeniu gdzie jest osprzęt , o dziwo sprzedawca jest ale...... jeden za ladą i kolejka kilka osób więc nic się nie dowiedziałem . Ale za to przy wyjściu, 3 lub 4 osoby z obsługi konwersuje ze śmiechem między sobą , klient mało ważny .....Raczej już tam nie zawitam. 

Jedynie co wyniosłem w teorii to jak wygląda realnie akwarium 240 lub 300 L , sam nie wiem czy jeśli chodzi o szerokość i wysokość to opcja 50x50, 40x50 ... Czy 50 cm to takie minimum ?

Czytam wszystko , chłonę ale im wiecej tym mam mniej pewności co wybrac na początek. Moze warto zrobić w dziale podstawy , takie ze 2 - 3 zestawy dla początkujących . Wersja minimum, pośrednia, i "na wypasie" :)

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.10.2017 o 14:08, timi napisał:

Jeśli chodzi o doradztwo w zoologicznym to odpuść sobie. To jest sklep, którego zadaniem jest sprzedaż, a nie dobro ryb. Słuchaj cierpliwie rad doświadczonych forumowiczów, a będzie się cieszył wraz z rodziną z fajnego akwarium ;)

 

12 godzin temu, Masterjam napisał:

Dziś małe rozczarowanie, pojechałem do Diskusa w celu zrobienia listy co na początek dla amatora aby nie stracić zapału. Szczerze zapał już straciłem po wizycie w tamtym miejscu. W pomieszczeniu z akwariami , nikogo kto mógłby mi powiedzieć o materiale, cenie, w drugim pomieszczeniu gdzie jest osprzęt , o dziwo sprzedawca jest ale...... jeden za ladą i kolejka kilka osób więc nic się nie dowiedziałem .

I na dzień dobry złamałeś zasadę, że nie chodzimy do sklepów po poradę... 
Na forum jest wszystko rozpisane krok po kroku, w wersjach jakie sobie zażyczysz, czy to DIY czy kupna, na każdy portfel, a jak będzie mało to możesz pytać. 

Link to comment
Share on other sites

Pojechałem z ciekawości , sklep polecany byłem niedaleko. Zobaczyłem na żywo ryby, sprzęt . Chciałem zapytać , nie wyszło.  NIc nie złamałem ;). W pierwszym poście pisałem że to tu będę czytać i pytać. To wczoraj to była zwykła ciekawość jak to wygląda. Po poziomie obsługi wiem że nawet nie zakupię tam ryb tylko od sprawdzonych osób z tego forum

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.