Skocz do zawartości

240l - moje pierwsze malawi


KuśmiR

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Mam pytania dotyczące akwarium i jego dalszego funkcjonowania.

Akwarium zalałem już w marcu (tutaj nadmienię że nie dodawałem żadnych bakterii ani nic). Świeciłem wtedy 4h świetlówką Juwel HiLite Colour T5 45W. Filtr działał wtedy tylko w dzień z racji na swój hałas. Na początku na tafli wody pojawiła się tak jakby biała skorupka, która po pewnym czasie jak pochodził trochę filtr opadła i została przez niego wciągnięta.

2 miesiące później podmieniona została woda w ilości 70%, do filtra zostały dodane wkłady (kermazyt+lawa+ceramika), a czas świecenia został wydłużony do 5 godzin.

Kolejne 2 miesiące później zwiększyłem czas świecenia do godzin 6.

Od początku tego miesiąca filtr chodzi non stop, a świetlówka 8h dziennie. Wykonałem wczoraj testy wody i wyglądają one:

pH 8,2

NO3 - 5

NO2 - 0,05

NH4 - <0,05

Wszystko się tak przeciągało z racji na to że filtr nie działał tak jak sobie o tym marzyłem, trzeba było go wysyłać na gwarancję kombinować z nim żeby go wyciszyć i zdemotywowało mnie to trochę:P

Teraz chcę robić podmiankę wody pytanie w jakiej ilości jeśli jej parametry po tak długim okresie nie podmieniania jej są ok. Kolejnym krokiem było by wprowadzanie rybek, ale czy akwarium mimo tak długiego funkcjonowania dojrzało? Wszystko co działo się z akwarium opisałem powyżej.

Edytowane przez KuśmiR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...

10x saulosi pływa w akwarium już od września. Powiedzcie jeszcze jak to jest z redukowaniem obsady, bo każdy poleca nie spieszyć się z tym i interweniować jeśli zacznie się coś dziać. W chwili obecnej mam pewne 4 samce i 6 "samiczek". Nie mają one jakiś super postrzępionych płetw i nie ma wśród nich jakiejś dużej agresji. Mimo to trzymanie 4 samców z taką ilością samiczek nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem nawet jeśli nie ma między nimi specjalnej agresji? Teraz zamawiam do nich jeszcze hary więc liczba samców/potencjalnych samców jeszcze wzrośnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego miałbym jednego samca hary i by było gicior nie :) Ogólnie miałbym 3 samce i 12-13 samiczek.

I jeszcze jedno. Jakie samce odłowić? Te które są najbardziej agresywne (czyli zazwyczaj najładniej wybarwione...) czy po prostu te które mi się że tak brzydko napisze najmniej podobają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 3.12.2018 o 18:46, Bezprym napisał:

Chodziło. mi o 2 samce danego gatunku na 6 samic saulosi powinno być ok. Dwa samce hary też w tym litrażu powinny się dogadać.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
 

Mam ogólnie 7 sztuk har, więc 2 samce to nie bardzo chyba. Docelowo chcę mieć 1 samca na 4 samiczki

Jeśli chodzi o saulosi to obecnie jest 4 samców i 9 samiczek. Tutaj nie jestem pewien jaką ilość samców zostawić - 2 lub 3 max chyba

Tobie jak i wszystkim innym udzielającym się w tym temacie dziękuję za pomoc mimo pozostawienia niektórych pytań bez odpowiedzi, chodź wiem że mogły być one męczące :P

Akwarium obecnie wygląda i pozostanie w takim układzie kamieni (już raz ją zmieniałem:P) tak :

888126138_nowyaranz.thumb.jpg.adb46b19408c9d5dbef85b4940ee4c35.jpg726551867_noweodlewej.thumb.jpg.7366f0f984af2e1e7cb86b80dfbe8fe9.jpg887696520_noweodprawej.thumb.jpg.fbcddcbdbf5addbac23dec80d241e0f9.jpg

Czekam teraz na zielone glony (dodałem phosguard do filtra) i będę powoli redukował obsadę:)

 

Edytowane przez KuśmiR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.