Skocz do zawartości

Witam prosze o podpowiedzi


emil

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, pozner napisał:

Kubełek może być. Wkłady są ok. Węgla nie dawaj. Napisałeś, że masz filtr wewnętrzny. Będzie konieczny jako mechanik. Napisz jaki to filtr. Czy kubełek pracował w akwarium, czy jest nowy?

czyli nic wiecej nie dawać do niego tylko tą ceramike? i te bio kulki? po jakim czasie traca swoje właściwosći? kubełek pracował w tym akwarium, lecz nie u mnie (zakupiłem uzywany komplet) filtr wewnetrzny to aquael powerhead model circulator 1000

 

Teraz, pozner napisał:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kubła włóż ceramikę i te żadkie gąbki, jeśli są. Kulki mogą też być, chociaż lepsza by była ceramika zamiast nich, albo np. lawa wulkaniczna. Te wkłady nie mają żadnych specjalnych właściwości, więc nie mają co tracić. Czy myłeś ten filtr? 

Ten filtr wewnętrzny też powinien wystarczyć. Jaką ma gąbkę? Rzadką, czy gęstą?

Domyślam się, że kupiłeś cały zestaw? Akwarium to 200l.? Jakie ma wymiary?

Przeczytaj ten FAQ. Tam dowiesz się, w co musisz się zaopatrzyć i co zrobić. O szczegóły pytaj później. Ciężko jest Ci wszystko wyjaśnić, gdy nic nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pozner napisał:

Do kubła włóż ceramikę i te żadkie gąbki, jeśli są. Kulki mogą też być, chociaż lepsza by była ceramika zamiast nich, albo np. lawa wulkaniczna. Te wkłady nie mają żadnych specjalnych właściwości, więc nie mają co tracić. Czy myłeś ten filtr? 

Ten filtr wewnętrzny też powinien wystarczyć. Jaką ma gąbkę? Rzadką, czy gęstą?

Domyślam się, że kupiłeś cały zestaw? Akwarium to 200l.? Jakie ma wymiary?

Przeczytaj ten FAQ. Tam dowiesz się, w co musisz się zaopatrzyć i co zrobić. O szczegóły pytaj później. Ciężko jest Ci wszystko wyjaśnić, gdy nic nie wiesz.

nie myłem go jeszcze płukałem wodą. wymiary to 100/40/50 gąbka to: 22219156_1566325293431825_2043069114_o.thumb.jpg.c95d5f808782fb0f20fe1311d11d4deb.jpg  mam równiż gzałke 200w i duża ilość kamieni malawi. wydawało mi się ze to wystarczy czy mylę się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pozner napisał:

Płukałeś pewnie wodą z kranu? No nic, może coś z biologii się ostało. Odstaw ten filtr, zostaw otwarty i zajmij się resztą. Mechanik jest ok. Tą gąbkę możesz zostawić. Grzałka może się przydać, ale nie musi. 

tak wodą z kranu. i niestety z tych względów ze nie mam mozliwosci wpuszczenia innej wody równiez jestem zmuszony uzyć tej wody chyba ze ze swojego zrudła (studia głębinowa) nie wiem która z tych opcji bedzie kozystniejsza i jakie uzdatniacze im trzeba. a jaki pomysł na czyszczenie? mam na mysli kamienie woda i szczoteczka czy moze odrobina soli?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W FAQ masz wszystko po kolei opisane. Możesz lać wodę z kranu, ale przez filtr z węglem aktywnym (ze względu na chlor). Możesz użyć głębinowej. Wszystko zależy od podstawowych parametrów chemicznych. Woda głebinowa nie ma chloru, ale w innych parametrach może być gorsza. Żeby to sprawdzić, to musisz mieć testy.

Kamienie czyścisz jakąś szczotką i wypażasz wrzątkiem.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pozner napisał:

W FAQ masz wszystko po kolei opisane. Możesz lać wodę z kranu, ale przez filtr z węglem aktywnym (ze względu na chlor). Możesz użyć głębinowej. Wszystko zależy od podstawowych parametrów chemicznych. Woda głebinowa nie ma chloru, ale w innych parametrach może być gorsza. Żeby to sprawdzić, to musisz mieć testy.

Kamienie czyścisz jakąś szczotką i wypażasz wrzątkiem.

a po wlaniu wody z kranu tzw 'antychlor' co usuwa chlor z wody czy to już nie bardzo?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, emil napisał:

filtr wewnetrzny to aquael powerhead model circulator 1000

...możesz go zmodyfikować . Zamiast tego modułu z gąbką możesz zastosować coś takiego :

https://www.google.pl/search?q=prefiltr+eheim&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiDwN2T8c_WAhUhEJoKHXSQDLcQ_AUICigB&biw=1296&bih=679#imgrc=AIV-C2qbzkHbVM:

Tyle ,że zamiast tych gąbek wkładasz bardzo gęsto watę akwarystyczną JBL

https://www.google.pl/search?q=WATA+AKWARYSTYCZNA+JBL&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwj5rsC_8c_WAhUGSJoKHWqkCxIQ_AUICigB&biw=1296&bih=679#imgrc=rGCNF_HyoxxymM:

Całość podłączasz do tej pompy co masz. I wcale nie spadnie Ci przepływ. Mam tak i jestem bardzo zadowolony. Ponadto ten sam prefiltr mam zamontowany na zasysie do kubełka. Tyle ,że ta pompa może być zbyt słaba jednak do akwa długości 100cm . Ale wydać pieniądze na nową zawsze zdążysz..Póki co jedź na tej..jak nie będziesz zadowolony to wtedy ewentualnie zmienisz. Gwarantuje Ci tylko to ,że przy tym prefiltrze i wacie woda będzie kryształ.

20 minut temu, emil napisał:

tak wodą z kranu.

..jak chcesz lać wodę bezpośrednio z kranu warto zrobić sobie coś takiego :

lub:

..wtedy śpisz spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, emil napisał:

a po wlaniu wody z kranu tzw 'antychlor' co usuwa chlor z wody czy to już nie bardzo?

Możesz też stosować uzdatniacz akwarystyczny, tyle że będziesz musiał go stosować przy każdej podmianie. Tańsze i wygodniejsze są te zestawy podane przez Andrzeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.