Skocz do zawartości

Witam prosze o podpowiedzi


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. mam zamiar założyć zbiornik z pyszczkami 200l. różne odmiany nie za agresywne co proponujecie co jest niezbędne? cy glonojady z nimi przeżyją? posiadam filtr wewnętrzny jaki zewnętrzny jakie wkłady do filtrów? jak wszystko przystosować?  jestem początkujacy co do pyszczaków jaki takiego zbiornika 

Opublikowano (edytowane)

Przeczytaj najpierw pierwszy dział na forum, czyli FAQ i drugi temat w tym dziale, czyli "Podstawy przy zakładaniu..."

Edytowane przez pozner
Opublikowano
2 minuty temu, pozner napisał:

Przeczytaj najpierw pierwszy dział na forum, czyli FAQ i drugi temat w tym dziale, czyli "Podstawy przy zakładaniu..."

podstawy czytałem wielokrotnie tylko nic konkretnie co mnie interesuje się nie dowidziałem mianowicie jakie rodzaje moga byc ze soba i czy glonojad moze byc z nimi co z filtracja czy ceramika węgiel możne cos jeszcze lub cos innego wiem ze trzeba mieć gruzowisko jaki piasek 

 

Opublikowano (edytowane)

Czy czytałeś FAQ? Glonojad nie powinien być, chociaż nic mu nie będzie. Czy glonojad, czy zbrojnik. Jeśli glonojad, taki 30-40cm. to absolutnie nie. Możesz mieć tylko Mbunę i to najwyżej dwa gatunki z tej małej Mbuny. Co do filtracji, to napisz co masz? Wtedy będzie można odpowiedzieć.

Edytowane przez pozner
Opublikowano

w filtracji popsiadam bio kulki ceramike no i podstawowe gąbki. glonojad wiem ze nie powinien być, ale zalezy mi na zmniejszeniu ilosci glonów 

Opublikowano

..tak z grubsza:

- glonojad to nie nasz biotop stąd odradzam jego trzymanie z pyszczakami co nie oznacza ,że niektórzy nie trzymają go w naszym biotopie. Ale jesteś na stronach Klubu Miłośników ryb z jeziora Malawi dlatego nikt ( raczej) nie poleci dodawania go do obsady. No chyba ,że już go masz i nie masz co z nim zrobić..

- filtracja: łatwiej będzie Ci doradzić jak napiszesz jaką już masz..wtedy i o wkładach się dowiesz.

- piasek: każdy jeden się nadaje i najlepiej o gradacji 0.8 - 1.2mm . Możesz kupić w Castoramie kwarcowy,możesz  przywieźć ze żwirowni, możesz wziąć z rzeki..Tylko pamiętaj o wypłukaniu i o tym ,że pod danym oświetleniem piasek inaczej wygląda jak na sucho w sklepie czy w worku.

- kamienie: chemicznie pasują prawie wszystkie od zwykłych otoczków poprzez wapienie ( niepolecane) do serpentynitu ( sprawa Twojego gustu). Ilość uzależniona od tego czy będziesz miał mbune czy nbune. Aranżacje znajdziesz w naszej galerii ( inspiracje)

- obsada : załóż nowy temat w dziale OBSADY.

Oczywiście to wszystko w wielkim skrócie.

Opublikowano
13 minut temu, emil napisał:

założyć zbiornik z pyszczkami 200l. różne odmiany nie za agresywne co proponujecie co jest niezbędne? cy glonojady z nimi przeżyją?

Emilu przeczytaj w dziale Obsady te propozycje do zbiorników  240l  potem  odszukaj ryby w galeriach i wybierz taką obsadę która ci kolorystycznie odpowiada. Glonojad nie jest  z naszego biotopu i nie powinien być w akwarium Malawi - jasne krótko czyli glonojad out.

16 minut temu, emil napisał:

posiadam filtr wewnętrzny jaki zewnętrzny jakie wkłady do filtrów?

jak coś posiadasz to napisz nazwę lub wklej fotkę może dojdziemy jakie ma parametry  ale najpierw napisz jakie planjesz wymiary tego akwarium bo to u nas ważne.- do tych wymiarów ustala się filtrację. więc odpowiedz musi poczekać.

 

19 minut temu, emil napisał:

jakie wkłady do filtrów? jak wszystko przystosować? 

Najlepiej kupić filtr bez wkladów i gratisów a takie np są filtry Ikola ( wielkość do ustalenia po podaniu wymiarów) 

zostaw glony w spokoju i pozbądz się glonka  u nas glony to pokarm dla ryb  i bardzo są pożądane.

Jak nie chcesz glonów idz w akwaria roślinne tam każdy nie chce glonów.

Pisz konkretnie i wklejaj fotki jak nie wiesz co jak się nazywa bo wygląda że masz AqC Turbo xxxx chyba ???

 sorki Andzreju wyszło razem

Opublikowano
6 minut temu, emil napisał:

w filtracji popsiadam bio kulki ceramike no i podstawowe gąbki

...ale podaj jakie masz te filtry.

 

7 minut temu, emil napisał:

glonojad wiem ze nie powinien być, ale zalezy mi na zmniejszeniu ilosci glonów

..to na to nie licz ,że on się z nimi upora. Poza tym glony są w naszym biotopie wskazane.  Najpierw uruchom akwa a potem będziesz myślał i radził się na temat glonów..jak nie masz glonojada teraz to go sobie odpuść.

Opublikowano

doklaodnie to w wiekszym zbiorniku nie mam nic no dopiero mam zamiar go uzbroic o glonojady pytam bo posiadam w drugim małym zbiorniku wiec glonojady odpuszcze oddam komus i po problemie a co do bio kulek nie posiadam wiecej na ich temat infotmacji dlatrgo ze miałem to wraz z zakupionym filtrem bez zadnych opisów zaś ceramika to w skrucie aukcji "io-Ceramika wkład w postaci ceramicznych, porowatych pierścieni, posiadający olbrzymią powierzchnie aktywną (filtracyjną), którą tworzy skomplikowana sieć kanalików i porów. Doskonałe siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych. Specyficzna struktura oraz kształt zapewnia bardzo dobry przepływ wody, a tym samym odpowiednie natlenienie i odżywienie złoża biologicznego." 

filtr zewnetrzy to tetra ex700.

 

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.