Skocz do zawartości

Witam prosze o podpowiedzi


emil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. mam zamiar założyć zbiornik z pyszczkami 200l. różne odmiany nie za agresywne co proponujecie co jest niezbędne? cy glonojady z nimi przeżyją? posiadam filtr wewnętrzny jaki zewnętrzny jakie wkłady do filtrów? jak wszystko przystosować?  jestem początkujacy co do pyszczaków jaki takiego zbiornika 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pozner napisał:

Przeczytaj najpierw pierwszy dział na forum, czyli FAQ i drugi temat w tym dziale, czyli "Podstawy przy zakładaniu..."

podstawy czytałem wielokrotnie tylko nic konkretnie co mnie interesuje się nie dowidziałem mianowicie jakie rodzaje moga byc ze soba i czy glonojad moze byc z nimi co z filtracja czy ceramika węgiel możne cos jeszcze lub cos innego wiem ze trzeba mieć gruzowisko jaki piasek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy czytałeś FAQ? Glonojad nie powinien być, chociaż nic mu nie będzie. Czy glonojad, czy zbrojnik. Jeśli glonojad, taki 30-40cm. to absolutnie nie. Możesz mieć tylko Mbunę i to najwyżej dwa gatunki z tej małej Mbuny. Co do filtracji, to napisz co masz? Wtedy będzie można odpowiedzieć.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..tak z grubsza:

- glonojad to nie nasz biotop stąd odradzam jego trzymanie z pyszczakami co nie oznacza ,że niektórzy nie trzymają go w naszym biotopie. Ale jesteś na stronach Klubu Miłośników ryb z jeziora Malawi dlatego nikt ( raczej) nie poleci dodawania go do obsady. No chyba ,że już go masz i nie masz co z nim zrobić..

- filtracja: łatwiej będzie Ci doradzić jak napiszesz jaką już masz..wtedy i o wkładach się dowiesz.

- piasek: każdy jeden się nadaje i najlepiej o gradacji 0.8 - 1.2mm . Możesz kupić w Castoramie kwarcowy,możesz  przywieźć ze żwirowni, możesz wziąć z rzeki..Tylko pamiętaj o wypłukaniu i o tym ,że pod danym oświetleniem piasek inaczej wygląda jak na sucho w sklepie czy w worku.

- kamienie: chemicznie pasują prawie wszystkie od zwykłych otoczków poprzez wapienie ( niepolecane) do serpentynitu ( sprawa Twojego gustu). Ilość uzależniona od tego czy będziesz miał mbune czy nbune. Aranżacje znajdziesz w naszej galerii ( inspiracje)

- obsada : załóż nowy temat w dziale OBSADY.

Oczywiście to wszystko w wielkim skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, emil napisał:

założyć zbiornik z pyszczkami 200l. różne odmiany nie za agresywne co proponujecie co jest niezbędne? cy glonojady z nimi przeżyją?

Emilu przeczytaj w dziale Obsady te propozycje do zbiorników  240l  potem  odszukaj ryby w galeriach i wybierz taką obsadę która ci kolorystycznie odpowiada. Glonojad nie jest  z naszego biotopu i nie powinien być w akwarium Malawi - jasne krótko czyli glonojad out.

16 minut temu, emil napisał:

posiadam filtr wewnętrzny jaki zewnętrzny jakie wkłady do filtrów?

jak coś posiadasz to napisz nazwę lub wklej fotkę może dojdziemy jakie ma parametry  ale najpierw napisz jakie planjesz wymiary tego akwarium bo to u nas ważne.- do tych wymiarów ustala się filtrację. więc odpowiedz musi poczekać.

 

19 minut temu, emil napisał:

jakie wkłady do filtrów? jak wszystko przystosować? 

Najlepiej kupić filtr bez wkladów i gratisów a takie np są filtry Ikola ( wielkość do ustalenia po podaniu wymiarów) 

zostaw glony w spokoju i pozbądz się glonka  u nas glony to pokarm dla ryb  i bardzo są pożądane.

Jak nie chcesz glonów idz w akwaria roślinne tam każdy nie chce glonów.

Pisz konkretnie i wklejaj fotki jak nie wiesz co jak się nazywa bo wygląda że masz AqC Turbo xxxx chyba ???

 sorki Andzreju wyszło razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, emil napisał:

w filtracji popsiadam bio kulki ceramike no i podstawowe gąbki

...ale podaj jakie masz te filtry.

 

7 minut temu, emil napisał:

glonojad wiem ze nie powinien być, ale zalezy mi na zmniejszeniu ilosci glonów

..to na to nie licz ,że on się z nimi upora. Poza tym glony są w naszym biotopie wskazane.  Najpierw uruchom akwa a potem będziesz myślał i radził się na temat glonów..jak nie masz glonojada teraz to go sobie odpuść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doklaodnie to w wiekszym zbiorniku nie mam nic no dopiero mam zamiar go uzbroic o glonojady pytam bo posiadam w drugim małym zbiorniku wiec glonojady odpuszcze oddam komus i po problemie a co do bio kulek nie posiadam wiecej na ich temat infotmacji dlatrgo ze miałem to wraz z zakupionym filtrem bez zadnych opisów zaś ceramika to w skrucie aukcji "io-Ceramika wkład w postaci ceramicznych, porowatych pierścieni, posiadający olbrzymią powierzchnie aktywną (filtracyjną), którą tworzy skomplikowana sieć kanalików i porów. Doskonałe siedlisko dla bakterii nitryfikacyjnych. Specyficzna struktura oraz kształt zapewnia bardzo dobry przepływ wody, a tym samym odpowiednie natlenienie i odżywienie złoża biologicznego." 

filtr zewnetrzy to tetra ex700.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.