Skocz do zawartości

Uklad kamieni 200l laik.


Rekomendowane odpowiedzi

OOOOO glonojad może  wreszcie zakręcić.:D

Kolego chyba wyrażnie napisałem - usunąć wszystkie kamienie na 10cm od każdej szyby a potem wyjąć ze środka by postała przerwa w murze tak licząc na sztuki ze 30 szt wyjąć.

Nie dosyć że dalej z 20 szt opiera się o szyby to teraz zrobiłeś na środku garaże - glonek to silna ryba i jak wpłynie w ten garaż a poczuje opór głazów to da z kopyta i wszystko runie tłukąc szyby.

no i fajnie bo wiele problemów się samo rozwiąże.:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś zgodnie z powiedzeniem; "lepsze jest gorszym dobrego", kamienie nie powinny się opierać o szyby. Nie jest to dogmatem, ale może być niebezpieczne. Przerwa po środku nie musi być. To jest tylko i wyłącznie kwestia estetyczna. Poprzednie gruzowisko lepiej wyglądało. Porobiłeś dziwne konstrukcje, a wystarczyło zabrać kamienie opierające się o szybę i byłoby ok. Wystrój akwarium to jest kwestia drugorzędna.  Zajmij się obsadą, to jest najważniejsze. Może jakiś ogród zoologiczny przyjmie tego glonojada. Jak nie, to masz kolację? Pyszczaki wrzuć na giełdę, może ktoś je przygarnie. Zoolog też pewnie je weźmie, wyglądają zdrowo. Po tym wyjdziesz na prostą. Zostaw sobie 2-3 samce (te niebieskie) i na maxa samic (tak ok. 8) i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś postanowiłem przeprowadzić wszystkie testy jakie mam w domu.

Woda w mojej miejscowości jest bardzo miękka .

NH4 - 0,05

NO2 - 0,025

NO3 - 40 środkowa skala.

KH - 4
GH - 9

Dwa samce i osiem samiczek już oddanych.

Pozostało 26 sztuk + glonojad.

50L wody zostało podmienione w poniedziałek do tego dorzuciłem ampułkę prodibio biodigest i martwi mnie wysokie NO3 dlatego narazie ograniczę jedzenie.

Dwa filtry mechaniczne do tego brzęczek i kubełek pracują non stop.

Filtry były czyszczone przy podmianie wody oczywiście w tej zlanej z akwarium.

Fakt półki to nie był dobry pomysł ponieważ po pierwszej nocy ich już nie było.

Od tygodnia nie było już żadnych osunięć kamieni więc uznaję że konstrukcja jest stabilna , żadne kamienie nie opierają się o szybę ale też nie ma 10 cm odstępów.

Nie chcę po raz kolejny stresować ryb więc kolejne przemeblowanie dopiero za jakiś czas.

Foto tapeta nie wyglądała dobrze dlatego trochę poprzeglądałem zdjęcia i zamówiłem czarne tło z spienionego PCV.

Ostatnie pytanie. Dlaczego ryby powinny mieć urozmaicone menu i należy podawać rożne pokarmy ?

Edytowane przez Korasek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Korasek1989 napisał:

Ostatnie pytanie. Dlaczego ryby powinny mieć urozmaicone menu i należy podawać rożne pokarmy ?

Powiem krótko- bo nie należy na śniadanie, obiad i kolację i to codziennie wsuwać wyłącznie golonkę nie popijając piwem;). - już rozumiesz ?czy rozwinąć temat.?

 

a te NO3 po podmianie i dalej 40ppm jest o 200% za wysokie  i to w znaczniej mierze zasługa chyba tego glonka, bo chyba kupa kamieni świeżo usypana to za dużo g... tam nie siedzi a może w kuble to masz -nie wiem .

Moim zdaniem potrzebna następna podmiana 50% wody by spadło do 20ppm i po tygodniu pomiar do ilu wzrosło - co ci odpowie jak często i jak dużo wody trzeba podmieniać co tydzień na obecny rybostan..

W moim przekonaniu w akwarium z naszymi rybami Malawi nie powinno być więcej NO3 jak do 20ppm - a w akwarium z glonojadem to może być i 120ppm i jeszcze będzie dychał.;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Korasek1989 napisał:

Chce do kubła dosypać więcej ceramiki ponieważ uważam że jest mało, dobra będzie z firmy jbl? Zakupie jutro jakiś pokarm z spirulina.

IMG_2835.JPG

Na oko wygląda że jest ok 0,5litra a tyle poleca Seachem na 200l wody więc akurat jest tyle ile trzeba.

Świadczy o tym że jest akurat twój wynik NH4 i NO2 - nie może być lepsza biologia od tej co masz a tylko możesz ją popsuć .

Natomiast dokładanie ceramiki nie powoduje spadku NO3 ( a z tym i obsadą masz problem) a wprost przeciwnie może powodować jego wzrost jak się tam nieczystości zaczną zbierać - masz dobrze więc nie zmieniaj.

A po co tam w ogóle grzebiesz ? - szukasz nowych problemów z biologią.  Ktoś ci radził byś coś tam dokładał.?

Daj rybom mniej jedzenia i kup spirulinę Tropical Spirulina Forte 36% albo ta spirulinę co polecałem a nie jaki pokarm ze spiruliną zamiast golonki ;), daj pokarmy premium zamiast standard, płucz gąbkę mechanika co tydzień, zrób podmiankę 50% a po tygodniu zobacz ile wzrosło i ustal wielkość i częstość podmian - to zrób a nie grzeb w biologii na litość Boską.

 

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś rano miałem w akwarium bardzo dziwną sytuację .

Wieczorem wszystkie ryby były bardzo żywe, pływały po całym akwarium .
Rano załączam światło i trzy ryby leżą na dnie i nie ruszają się , kilka sztuk miało głowy schowane w kamienie i tylko ogony wystawały a całą reszta upchana po kamieniach.

Od razu zrobiłem test na NO2 i wyszedł bardzo dobrze a NO3 wynosił 20.

Akurat miałem dziś po południu zrobić podmiankę więc zabrałem się do tego z samego rana. Po podmianie i wyczyszczeniu dwóch filtrów mechanicznych , dodaniu Prodibio Biodigest wszystko wróciło do normy. Filtry były bardzo zanieczyszczone , ostatni raz były czyszczone dwa tygodnie temu i boję się teraz zaglądać do kubełka jak tam wygląda , dodatkowo teraz myślę nad prefiltrem tylko jakim ? Zewnętrzny czy wewnętrzny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.09.2017 o 12:07, pozner napisał:

 Zostaw sobie 2-3 samce (te niebieskie) i na maxa samic (tak ok. 8) i będzie ok.

Miałeś zrobić jak prosił Pozner, a wyszło na odwrót. 

W dniu 1.10.2017 o 14:07, Korasek1989 napisał:

 

Dwa samce i osiem samiczek już oddanych.

Pozostało 26 sztuk + glonojad.

Przy takim zarybieniu ta walka z NO3 będzię się ciągła w nieskończoność. 

Powinieneś zredukować obsadę do ilości zaproponowanej przez Poznera i jak najszybciej pozbyć się glonojada. Masz internet, więc napisz ogłoszenie. Wydaj go nawet za darmo. 

Godzinę temu, Korasek1989 napisał:

Filtry były bardzo zanieczyszczone , ostatni raz były czyszczone dwa tygodnie temu i boję się teraz zaglądać do kubełka jak tam wygląda , dodatkowo teraz myślę nad prefiltrem tylko jakim ? Zewnętrzny czy wewnętrzny ?

Jako prefiltr możesz zastosować gąbkę na zasys kubełka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.