Skocz do zawartości

Uklad kamieni 200l laik.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Przez splot ròżnych wydarzeń otrzymałem w spadku akwarium 200l z pyszczakami , od trzech dni dużo czytam i mam nadzieje że będzie im dobrze teraz liczę na wasze wsparcie co do wystroju :) akwarium było szykowane na szybko ponieważ mieliśmy tylko kilka godzin aby wszystko przewieść z punktu a do b .

Czy kamieni w moim akwarium nie ma za dużo? Czy są w miarę dobrze ułożone czy kompletnie do bani?Co w nim zmienić? 

Dzięki za każdą cenną uwagę, konstruktywna krytkę przyjmne na klatę:)IMG_2824.thumb.JPG.601e79178698117de96fbe2ae064c4a1.JPG

IMG_2826.JPG

IMG_2825.JPG

IMG_2823.JPG

Edytowane przez Korasek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei podaj:

-wymiary akwarium

-ilość ryb

-nazwy filtrów jakie tam pracują

- jeżeli masz testy kropelkowe  to jakie i jakich firm , wyniki badań parametrów wody tymi testami.

Przydałoby się zdjęcie całego akwarium z przodu.

Poszukaj nowego domu dla glonojada jest stanowczo za duży i męczy się w tym akwarium.

Kamieni jest prawdopodobnie za dużo lub są nie najlepiej ułożone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka jak to kobieta - napisała ci bardzo taktownie, a mnie zamurowało na chwilę.

Taki układ kamieni nazywa się gołoborze.

Wyjmij wszystkie kamienie które są bliżej jak 10cm od szyb - te co się opierają o szyby wyjmuj jak bierki bez szurania po szybie i by się reszta nie osunęła.;)

Chyba już masz szyby porysowane ale obym się mylił.

Jak zrobisz to co wskazałem to wtedy ze środka wyjmij kilka kamieni by powstało zagłębienie w tym murze jaki postanie i będzie wtedy git.

Wklej fotkę co ci wyszło.

A jesiotra nie trzymamy razem z pyszczakami - moim zdaniem nadaje się już na patelnię:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O właśnie tak od razu proponowałem.

teraz dodatkowo widzę że nie widzę tła tylko ścianę

wody za mało o i piasku chyba tylko z 1cm a może listwa zasłania.

grzałkę widzę która może leżeć na piasku schowana za kamienie no i na samym przodzie widzę termometr jako główna ozdobę baniaka.

widzę też dwa mechaniczki z bąbelkowaniem i ani jednego biologa - ale już  Agnieszka o odpowiedz w tej kwestii też prosiła.

teraz @Korasek1989  pozostało o wszystkim tu pisać aż wyprowadzimy wspólnie ten twój baniak na szerokie wody Jeziora Niasa.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za podpowiedzi więc:

Wymiary akwarium: 103x52x36 , rybki sztuk 23 niestety nie wiem ile samców ile samic postaram się to do końca tyg ustalić.

Za badanie wody zamierzam zabrać się w weekend , do tego czasu zamierzam się do tego odpowiednio przygotować więc z jakiej firmy kupić odczynniki czy firma tu jest bez znaczenia?

Filtry mechaniczne są dwa AQUA Nova 1800 z podłączonym brzęczkiem, stacja jest i będzie dziś założona EHEIM PROFESSIONAL 3 2073.

Tapeta z tyłu była już mocno sfatygowana dlatego została ściągnięta jest ona potrzebna rybkom czy tylko służy do ozdoby ?

Piasku rzeczywiście jest bardzo mało, dziś dostaliśmy 15kg więc też czeka na przepłukanie i wsypanie.

Bąbelkowanie musi być ciągle włączone czy można kilka godzin dziennie wyłączyć ?

Zdjęcie słabe jakościowo jutro będzie lepsze.

IMG_2832.JPG

Edytowane przez Korasek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli baniak187l w tym tylko 80l wody a w tej wodzie pływa jesiotr i 22 pyszczaki- chyba wszystko bez żadnej biologii.

Czy ten eheim 2073 to nówka ze sklepu czy też kupiony z ceramiką razem z akwarium i rybami.?  na to odpowiedz natychmiast !!!

9 minut temu, Korasek1989 napisał:

Za badanie wody zamierzam zabrać się w weekend ,

to może być już za póżno czyli po ptokach obym się mylił.

Testy masz kupić  ale

jutro pH zakres 7,4-9 oraz  NH4 i NO2 i NO3 wszystkie firmy JBL kropelkowe i nie kup żadnej innej nawet jak by dawali za darmo. I jak tylko wejdziesz do domu przeczytaj instrukcję i zrób dwa NH4 i NO2

12 minut temu, Korasek1989 napisał:

Bąbelkowanie musi być ciągle włączone czy można kilka godzin dziennie wyłączyć ?

Jak ty i domownicy dajecie radę i was szlak nie trafia z hałasu to niech chodzi - i tak cały tlen w wodzie ten jesiotr zabiera.

Wiesz jak spojrzałem na pierwsze zdjęcie to pomyślałem po kiego on zasłonkę z okna w baniaku zatopił, dopiero jak na drugiej focie wielki łeb zobaczyłem to mi kopara opadła z wrażenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra bio to niestety nie wiem jak był kupowany poniżej zdjęcia co zawiera w środku.

Jutro wykonam testy.

Cały zestaw miał być wyrzucony na śmietnik więc mam nadzieje że ja im zapewnię lepsze życie :)

IMG_2833.JPG

IMG_2834.JPG

IMG_2835.JPG

IMG_2836.JPG

Edytowane przez Korasek1989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.