Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Fotki wklejone wyżej.

Cały zestaw miał być wyrzucony na śmietnik przy przeprowadzce poprzednich właścicieli.

Filtr biologiczny został wyczyszczony pod kranem, i tak został mokry złożony.

Opublikowano
Godzinę temu, Korasek1989 napisał:

Tapeta z tyłu była już mocno sfatygowana dlatego została ściągnięta jest ona potrzebna rybkom czy tylko służy do ozdoby ?

.....uzupełnię tylko to Henryk  co pominął. Tło , czyli tapeta na zewnątrz lub tło strukturalne w środku ewentualnie spienione PCV służy  przede wszystkim  dla ozdoby ale jednocześnie może być maskownicą do filtracji czy też jeżeli jest ciekawie zrobione jako miejsce kryjówek narybku. Nie dotyczy to oczywiście tapety  na zewnątrz . Chociaż i ona też ukrywa np. węże idące za szybą:)

Godzinę temu, Korasek1989 napisał:

Bąbelkowanie musi być ciągle włączone czy można kilka godzin dziennie wyłączyć ?

To "bąbelkowanie"  miało pewnie spełniać funkcje napowietrzania. Ale tak jak Henryk napisał poza hałasem na niewiele się przyda jeżeli chodzi o napowietrzanie. Jak chcesz mieć dobrze napowietrzoną wodę to musisz spowodować łamanie lustra ( ruch lustra) wody. Uzyskasz to odpowiednio ustawaiając wyloy któregoś filtra lub ewentualnie falownika.

Opublikowano (edytowane)

Wkońcu zdobyłem odpowiednie testy i oto wyniki.

NH4 <0.05 mg/l

NO2 0,2

Udało mi się dowiedzieć ze kamienie w akwarium są jakieś specjalne dla tego typu ryb i odpowiadają za prawidłowe ph w wodzie to prawda? Jutro wykonam test na GH-KH a nie ph ponieważ tak doradził mi sprzedawca. Dodatkowo gdy napełniałem akwarium woda prost z kranu pierwszy raz ,do wody został dodany środek z firmy tropical bactoActive. Teraz zakupiłem planta activ aqua cristal&safe. Dodatkowo mam problem z filtrem kubełkowym cały zalany woda po podłączeniu do prądu nic się nie dzieje nawet nic nie słychać w obudowie.

IMG_2840.JPG

IMG_2838.JPG

Edytowane przez Korasek1989
Opublikowano
13 minut temu, Korasek1989 napisał:

Udało mi się dowiedzieć ze kamienie w akwarium są jakieś specjalne dla tego typu ryb i odpowiadają za prawidłowe ph w wodzie to prawda?

A ile ty zapłaciłeś za te specjalne kamienie bo po ich ilości chyba nie mało.  Kiedyś po wojnie w Warszawie sprzedawali specjalne cegły po 100 zł/szt.

Taka rada - tak cię ten sprzedawca oszwabił i tak ci nawciskał kitu że uszami wychodzi.

Albo słuchasz sprzedawcy i nie pytasz na forum albo więcej do tego zoologa nie wchodzisz.

Masz na razie do rozwiązania dwa problemy

1/ co zrobić by ten Glyptoperichthys gibbiceps  mógł w tym baniaku zrobić zwrot bo tak leży i leży biedak.

Ty zmierz te specjalne pH bo dla jesiotra woda Malawi nie jest dobra i odwrotnie  - węz jesiotra w wiadro i oddaj temu sklepikarzowi za darmo bo on nie może tam zostać .

2/ Jak najszybciej uruchomić filtrację biologiczną . Teraz to chodzi na tych dwu gąbkach i garści piasku.

Teraz wyniki

Odkręcasz te białe nakrętki i patrzysz jak w lornetkę z góry a nie z boku.

ale chyba wyniki się potwierdzą.

Na obu testach masz taki pasek który z  zielonego przechodzi w zółty a potem w czerwony - nie powinieneś dopuścić by wynik wszedł w czerwony zakres.

NO2 = 0,2ppm to stan alarmowy.

Kubeł ma chodzić bo nitryfikacja na kupie kamieni nie wystarcza.

 Piszesz że kubeł nie bzyka a woda leci z tego kubła czy nie.

Otwórz w głowicy pokrywę pompy i zobacz czy wirnik tam jest i czy się lekko obraca ale z takim skokowym oporem jaki  daje magnes.

Kup zamiast tego co cię namówił sprzedawca dwa specyfiki do ratowania ryb i biologii .

Kordon AmQuel Plus 118ml to uzdatniacz kranówy ratujący ryby oraz 2-3 ampułki Prodibio Biodigest - to bakterie nitryfikacyjne .

Na razie ten clin i activ odstaw.

 

Opublikowano
35 minut temu, Korasek1989 napisał:

Udało mi się dowiedzieć ze kamienie w akwarium są jakieś specjalne dla tego typu ryb i odpowiadają za prawidłowe ph w wodzie to prawda? Jutro wykonam test na GH-KH a nie ph ponieważ tak doradził mi sprzedawca. Dodatkowo gdy napełniałem akwarium woda prost z kranu pierwszy raz ,do wody został dodany środek z firmy tropical bactoActive. Teraz zakupiłem planta activ aqua cristal&safe. Dodatkowo mam problem z filtrem kubełkowym cały zalany woda po podłączeniu do prądu nic się nie dzieje nawet nic nie słychać w obudowie.

Nie ma "specjalnych kamieni" dla malawi.

Bakterie nie zaszkodzą, uzdatniacz też nie.

Czy kubełek ma zalane węże ?

 

Opublikowano (edytowane)

Kamienie dostałem już razem z akwarium poprzedni właściciel je zakupił podobno dla utrzymania odpowiedniego ph dla ryb tego typu. Nie wiem ile za nie zapłacił.

Filtr biologiczny uruchomiłem, okazało się że do wirnika dostał się kamyk i blokował wirnik.

Kiedy zrobić kolejny test na NO2 ? Jutro czy później.

Prodibio Biodigest  obniży zawartość NO2 ?
Bardzo dziękuje wam wszystkim za pomoc mam nadzieje że wszystko zmierza w dobrym kierunku dzięki wam :)

Edytowane przez Korasek1989
Opublikowano

Ten Kordon to uzdatniacz wody kranowej w której może być chlor a on szkodzi rybom i zabija bakterie w tym nitryfikacyjne. Dodatkowa akurat ten uzdatniacz detoksykuje dla ryb trujący NH3 i NO2 a ten  dochodzi już do poziomu szkodliwości.

Natomiast Bodigest to czyste bez pożywki bakterie nitryfikacyjne które wzmocnią ci biologię by nie rosło te NO2 problem w tym że potrzebują czasu liczonego w dniach by to się stało więc czym szybciej zrobisz te dwa ruchy tym lepiej dla ryb.

Nie podałeś nic co do wyniku NO3 ?

Tego NH4 raczej nie musisz już kontrolować bo wygląda że jest i będzie OK natomiast ten NO2 mierzyłbym co 2 dni bo nie znamy ani tendencji ani szybkości zmian.

Opublikowano (edytowane)

NO3 jest na poziomie 10 na środkowej skali.

Jutro zakupie Bodigest.

Żeby dosypać piasku i zrobić przemeblowanie kamieni trzeba wodę zlać całkowicie ?

Pokarm który dostałem to Tropical wysokobiałkowy zmienić na jakiś inny czy pozostać przy nim ?

Edytowane przez Korasek1989

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Różnica w cenie spora. Ale możesz wziąć pod uwagę zamontowanie jednego wzmocnienia poprzecznego . Ja tak zrobiłem gdy pękło moje. Trochę to może komplikować 'grzebanie" w akwa ale niespecjalnie . To tylko kwestia włożenia tła w przyszłości  ale i z tym można sobie poradzić.
    • Część. Powiem Ci szczerze, przemyśl to jeszcze... 240l. to jest niezbędne minimum jeżeli chodzi o ten biotop. 2 gatunki aby panował względny spokój. Max 3 kolory ryb. Większość z nas to przerabiała. Postawisz zbiorniki i za chwilkę będziesz żałował wydanych pieniędzy bo akwarium bardzo szybko się optycznie skurczy... Pomyśl o salonie, tam jak postawisz 200x50 to nacieszy oczy wszystkich domowników i gości🙂 Kasę można dozbierać i postawić coś bardziej sensownego. Nie nawiam na siłę, tylko opowiadam z własnego doświadczenia😉  Życzę powodzenia!
    • Jasne, też fakt, mogłem szybciej wszystko opisać. Generalnie po rozmowach z tatą doszliśmy do tego że najlepiej by było zostać przy tych 240l, tata nie jest pewny czy strop by uciągnął jakieś większe punktowe obciążenie, a w tej sprawie wolę zaufać. Akwarium dla mnie najlepiej jakby stało w moim pokoju, więc nie jestem zbyt skory żeby stało na parterze. Co do budżetu, to mogę wydać maksymalnie 2.5 tysiąca, chociaż oczywiście dobrze by było gdyby wyszło mniej. Blat ma wymiary 2m długości na 50 cm szerokości. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Od tego powinieneś zacząć planowanie. Przede wszystkim, ile możesz wygospodarować miejsca na akwarium i jaki masz na to budżet? Blat 10cm spokojnie wytrzyma, może masz kogoś znajomego, który wyspawa Ci stelaż pod ten blat. Jakie wymiary ma ten blat? A jak nie stelaż to na pewno taniej wyjdzie postawienie 3 cokołów z bloczków betonowych lub cegieł, na tym oprzeć blat i dorobić drzwiczki. Wszystko zależy od tego na co możesz sobie pozwolić. A jeszcze dobrze byłoby znać nośność stropu jeśli mieszkasz na piętrze. Jest wiele znaków zapytania, my możemy tylko gdybać...
    • Wiem że dobrze by było brać większe, z tym że szczerze bałbym się bo nie wiem do końca jaką nośność może mieć blat na którym chce to akwarium położyć - 240l, nawet ze skałami to nie jest właśnie np 400l + skały, a blatu raczej nie zamierzam wyrzucać. Nie wiem na ile to moja przezorność a na ile faktycznie może być niebezpiecznie, ale wolę dmuchać na zimne. Największym problemem by pewnie było znaleźć nogi do tego blatu które by to uciążenie zniosły, bo blat jest całkiem słusznej grubości - około 10 centymetrów. Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Skoro ma być 10mm to lepiej brać większe np 450l, litraż dwa razy większy a grubość szyby ta sama. Jeśli interesuje Cię malawi to ważna jest wielkość zbiornika, im większe tym lepsze choć nie każdy może sobie pozwolić na ogromny litraż to jednak różnica między 240l a 450l jest bardzo duża, masz przede wszystkim większy wybór gatunków, więcej ryb, mniej strat z powodu agresji.
    • Cześć, miło mi . Najprawdopodobniej będę kupował właśnie od Przemka, lub od akwaria.pro. Bardzo dziękuje za tak duży odzew, finalnie najprawdopodobniej będę brał akwarium właśnie z szyby 10mm. Przede mną jeszcze pewnie sporo czytania tego forum do tego czasu, ale już wiem w jakim kierunku działać . Wysłane z mojego SM-A125F przy użyciu Tapatalka
    • Mam i miałem już kilka różzych zbiorników od Wromaku. Nigdy nie bylo z nimi żadnego problemu. Obecny 375l stoi już 5 lat.
    • @Radiowski Witam Ziomka z pięknego miasta Torunia. 😉 Potwierdzam słowa Andrzeja. Mam od Przemka akwarium, co prawda sam je przywiozłem, bo akurat miałem wyjazd do Szczecina, ale wiem, że zorganizowałby Ci transport. Super wykonanie, zrobi co tylko zechcesz. Różne widziałem tu opinie na temat kontaktu z nim, ja zupełnie nie mogę narzekać, wręcz przeciwnie. Niemal na ostatnią chwilę udało mi się nieco powiększyć ostateczne wymiary zbiornika (początkowo miało być takie, jakie teraz planujesz) - także stawiaj od razu największe, jakie możesz, byś później nie żałował. 😉
    • Gdziekolwiek kupisz to upewnij się , że ten rozmiar akwa nie jest produktem firmy Wromak ( z Wrocławia).  To ich akwaria "słynęły" z tego , że po prostu pękały.  Przyczyną nie była zbyt cienka grubość szyb bo była akurat zgodna z normami ( znajdziesz w necie) , ale przyczyną były źle wykonane wzmocnienia wzdłużne i źle montowane. Firma dostawała setki ( w owym czasie) monitów ale nie brała ich chyba pod uwagę bo ich akwa wtedy dalej pękały.  Też tego doświadczyłem tyle , że mi w nocy pękło samo wzmocnienie wzdłużne. Takiego hałasu długo się nie zapomina. A żeby było śmieszniej to wiele awarii tego typu odbywa się w nocy:) . W Szczecinie masz super fachowca  @przemek wieczorek.  Nie wiem jak teraz z nim jest jeżeli chodzi o kontakt. Ale fachowiec super. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.