daro28 Opublikowano 27 Stycznia 2008 #1 Opublikowano 27 Stycznia 2008 Który lepszy ? Macie jakies doświadczenia ? Kubełek to fluval 105 lub 205 , tetra 600 lub 700 ( który polecacie ) a moze eheim tylko jaki model ( np. classic 2211 ) ? , najwazniejsze jest dla mnie jakosc wykonania i bezproblemowa obsługa , wypełniony ceramiką i przedfiltr . Obsada docelowa saulosi 2 +5 . Pzdr.
meth Opublikowano 27 Stycznia 2008 #2 Opublikowano 27 Stycznia 2008 O kubełkach do podobnego akwa niedawno było, zobacz co z tego wyszło: http://forum.klub-malawi.pl/viewtopic.php?t=2181 wszystkie filtry mają wady i zalety, jedni polecają takie, drudzy inne, musisz trochę intuicją się pokierować. najważniejsze jest dla mnie jakosc wykonania i bezproblemowa obsługa Biorąc to pod uwagę polecałbym jednak eheim: - EHEIM Professionel I 222202 - EHEIM Professionel I 222402 - EHEIM Professionel I 222602 2222 wydaje się trochę zamały, zwłaszcza że w 126l pewnie będziesz miał przerybienie. 2226 może jest za duży, ale 126l szybko ci się skurczy, a ten filtr będziesz mógł zastosować z powodzeniem w większym baniaczku. Przy zakupie kubełka uważałbym żeby nie wybrać filtra z za małym przepływem, który jeszcze ograniczysz wysokością tłoczenia, wkładami, przedfiltrem. A szybkość odświeżania wody w kubełku wbrew pozorom też jest ważna. O tych wewnętrznych się nie wypowiem bo nigdy niemiałem, z tego co można wyczytać – są dobre (bezproblemowa obsługa, jakość wykonania) i drogie. To tylko takie moje sugestie, mnóstwo ludzi pewnie poleci ci coś zupełnie innego.
daro28 Opublikowano 27 Stycznia 2008 Autor #3 Opublikowano 27 Stycznia 2008 To czekam na ewentualne sugestie . Napewno nie kupie juz aquaela . Miałem akwa ogólne i chce załorzyc malawkę , ze względu na brak miejsca 80 *35 *45 . Blokuje mnie długość wiec mysle nad wymianą na 80 *40* 50 ale czy jest sens ? Wiem ze w malawce długość wazniejsza ale zawsze to 160 l nie 126 l .
Zealota Opublikowano 27 Stycznia 2008 #4 Opublikowano 27 Stycznia 2008 no cóż im więcej litrów tym lepiej ja na początku chciałem 140 założyć, a wyszło na to, że zamówiłem 240 większa szerokość dna na pewno pyśkom sie przyda, a wysokość zawsze da ten dodatkowy kawałeczek przestrzeni. Wal większe akwa, nie ma co się szczypać, twój litraż to i tak min, nawet dla saulosi.
daro28 Opublikowano 27 Stycznia 2008 Autor #5 Opublikowano 27 Stycznia 2008 Wiem wiem , pewnie ze chciałbym 375 l ale nie mam miejsca wiec zamienie na szersze i troszke wieksze . Ciekawi mnie opinia co do tych filtrów eheima - aquaball kontra pickup .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się