Skocz do zawartości

Pomocy - ryby padają


GERWO73

Rekomendowane odpowiedzi

@AndrzejWalb- dobrze wiedzieć

@GERWO73 - Z tego co piszesz to zrobiłeś roztwór ok 9%. Zalecany jest chyba 20%. Ale skoro puścił kolor whisky tak jak piszesz to chyba zadziałało.

Co do Twoich wątpliwości z pierwszego postu odnośnie płukania. Nie wiem jak Ty, ale ja się poświęciłem do tego stopnia że gdy już woda była czyściutka to spróbowałem jej. Nie wyczuwałem słonego smaku, więc wrzuciłem purolite na swoje miejsce no i działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda na pewno była ciemny bursztyn. Wydawało mi się, że roztwór ma być 10%, ale może źle mi się wydawało. Tak czy inaczej był słabszy czyli ewentualne skutki uboczne mniejsze - kwestia jak skuteczna wyszła regeneracja. Wody no cóż nie wpadłem na pomysł żeby spróbować ale woda jak była czyściutka to i tak jeszcze kilkakrotnie płukałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to tak:

NO2 poniżej 0,02 ale NO3 powyżej 30 ale mniej niż 50 - jest już wieczór i taka interpretacja kobiety. 

Wodę podmieniam tak ok. 35%, dodaję 2 ampułki bakterii i dodałabym Koron AmQuel Plus tylko proszę o radę ile bo instrukcja jest ciężka do zinterpretowania.

Drugi yellowek padł, trzeci szykuje się na tamten świat ale są jeszcze: alei, rdzawe, saulosi i maingano i one wg relacji żony zachowują się już normalnie i reagują na wchodzącą osobę jak zawsze. Oczywiście karmienia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, GERWO73 napisał:

Wodę podmieniam tak ok. 35%, dodaję 2 ampułki bakterii i dodałabym Koron AmQuel Plus tylko proszę o radę ile bo instrukcja jest ciężka do zinterpretowania.

..wodę podmień. Z Kordon ASmQuel się wstrzymaj do jutra. Poziom NO3 nawet w okolicach 50 nie jest jeszcze zabójczy - jutro się upewnisz przy świetle dziennym to wlejesz. Jak byś mógł wypłukać wkłady i w któryś korpus włożyć węgiel  to byłoby super. Możesz dać węgiel w skarpetę i powiesić przy wylocie wody do akwa. Jak nie masz węgla to kup jutro  (żona) bo warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. Węgiel wejdzie jeszcze dzisiaj, mam w domu, tylko muszę wytłumaczyć. Niestety w "skarpetę" bo to już za duże ryzyko żonę prosić o ruszanie korpusów.

Wkłady też przepukam jak wrócę czyli niestety dopiero we czwartek tylko w jakiej wodzie? Z ustrojstwa?

I tak z ciekawości: z tych gatunków co posiadam yellowy są jakiś wyjątkowo delikatne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak podsumowując:

Dziękuję Wszystkim za rady i pomoc.

Zastanawia mnie jednak jedno: stawiam na sól jak i kilku Kolegów ALE z relacji żony jak weszła po południu to pływały liche i słabe przy powierzchni a po włączeniu cyrkulatora poprawa była z minuty na minutę, pomijając oczywiście yellowki. Czy brak poruszania tafla a co za tym idzie brak napowietrzania mogło wywołać takie zachowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, GERWO73 napisał:

Czy brak poruszania tafla a co za tym idzie brak napowietrzania mogło wywołać takie zachowanie?

Nie, nie mogło, nie tak gwałtowne. Yellowy nie są jakoś specjalnie wrażliwe. Nadmierna wrażliwość może dotyczyć jakiejś konkretnej populacji, ale nie gatunku. Parametry masz ok., ale te testy nie mierzą wszystkiego, tylko dedykowane parametry. Wszystko już zostało napisane, reszta należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.