Skocz do zawartości

Pomocy - ryby padają


GERWO73

Rekomendowane odpowiedzi

Resized_20170911_170239.thumb.jpeg.9e4d19c950e85278cb26b94eae1d8d5a.jpegQ...a może to i ta sól. Okazuje się, że moją niechcący żona użyła do zmywarki i dla niepoznaki kupiła tę. Faktycznie jest 5x power ale z drugiej strony zawiera tylko chlorek

Resized_20170911_170255.jpeg

Korpusy z żywicą oczywiście wyłączone. Czekam na wyniki pomiarów NO2 i NO3, czekam bo robi to moja żona - niestety wyjechałem rano w delegację i wszystko wykonuję na odległość rękoma mojej kochanej żony. Dobrze, że Ona też żyje tymi akwariami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resized_20170911_170239.thumb.jpeg.9e4d19c950e85278cb26b94eae1d8d5a.jpegQ...a może to i ta sól. Okazuje się, że moją niechcący żona użyła do zmywarki i dla niepoznaki kupiła tę. Faktycznie jest 5x power ale z drugiej strony zawiera tylko chlorek

To raczej ta sól. Znalazłem coś takiego w necie:

  • Uwaga! Niektóre sole mogą zawierać zanieczyszczenia, np. żelazo lub węglany,
    które uszkadzają wymiennik jonitowy zmywarki.e
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..małe OT  ale nie odbiegające od tematu .Też mam  purolite a520e  , podmiany robię co tydzień i ostatnim razem działał mi 9 miesięcy..Nie regeneruję z prostej przyczyny : bardziej opłaca mi się kupić nowe raz na 9 miesięcy jak bawić się w regeneracje. No i prawdopodobnie unikam sytuacji jak kolega teraz. Wracając ściśle do tematu  to podtrzymuje to co napisałem wcześniej na temat podmiany , wyjęcia purolite, węgla ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sól KUCHENNA do zmywarek NIE ale do solenia TAK. FINISH do solenia NIE ale do zmywarek TAK. Przestudiowałem Karty Charakterystyki i teoretycznie to 100 chlorek. Już sam nie wiem, czekam na wyniki pomiarów i wykonane będą zalecenia: żywice już wyłączone, podmiana zaraz nastąpi.

Z drugiej strony uwaga AndrzejaWałb jak najbardziej słuszna: kupić nowe nawet raz na pół roku niż ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnim razem regenerowałem taką samą solą od finisha. Nie było żadnych skutków ubocznych.

Nie wiem czy przegapiłem czy nie ma nigdzie napisane. Jak mocny zrobiłeś roztwór do regeneracji?

Teraz małe OT:

Co do wymiany purolite na nowy zamiast regeneracji to mam pytanie. Czy działa on tak jak należy bez wstępnego formowania? Bo w temacie o absorberze zalecane jest, aby taką czynność przeprowadzić przed pierwszym użyciem

 

 

Edytowane przez mareckee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem 100 gram na litr gorącej wody i po rozpuszczeniu dałem zawartość jednej puszki czyli 500-600 gram.

A czy wstępne formatowanie jest potrzebne? Nie wiem. Ja nie robiłem a pół roku nie było problemu i regenerację zrobiłem wczoraj tylko "przy okazji" bo musiałem wyczyścić gąbki z puszki bo już przepływ był właściwie żaden 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.