Robson79 Opublikowano 30 Sierpnia 2017 #1 Opublikowano 30 Sierpnia 2017 (edytowane) Witam wszystkich. Akwarystyką pasjonuję się od dziecka i przerabiałem już prawie wszystko od żyworódek po paletki... Pierwsze akwarium z malawi założyłem w 2002 roku i było to 112l z dwoma haremami 1+3 Labidochromis Caeruleus oraz Pseudotropheus Cyaneorhabdos maingano 1+4... Ryby rosły, żyły i rozmnażały się na okrągło przez 2 lata ? Później w sklepach zaczęły pojawiać się kolejne piękne gatunki pielęgnic więc przyszła pora na większy zbiornik 240l, w którym niestety miałem już tzw. "kontrolowane przerybienie" i tak do czasu gdy zakupiłem komputer z dostępem do Internetu i trafiłem na to forum. Postanowiłem postawić większy baniak 720l aby poprawić byt swoim rybkom ? Niestety nie posłuchałem rad kolegów z forum że mam za słabą filtrację, ryby urosły i zaczęły się problemy z wodą gdyż miałem jeszcze tłostrukturalne na 3 szybach i często wpływały za nie ryby i nie mogąc się wydostać, padały i rozkładały się co jeszcze bardziej pogarszało jakość wody... ? Postanowiłem zrobić porządek i za namową kolegi chciałem spróbować z paletkami... Po 2 latach hodowli dyskowców postanowiłem powrócić do biotopu malawi ale poznałem obecną żonę i trzeba było zlikwidować akwarium i przeprowadzić się do teściów gdzie miałem miejsce tylko na małe krewetkarium... ? Na szczęście udało się kupić mieszkanie i na nowo narodziła się chęć powrotu do malawi... No i nareszcie udało się wygospodarować trochę miejsca na akwarium. Miało stanąć standardowe 375l. Zacząłem na nowo studiować forum i skupować cały sprzęt. Gdy wszystko już miałem skompletowane przyszła pora na zamówienie akwarium... W ostatniej chwili postanowiłem jednak zamówić wyższe akwarium i takim oto sposobem zamówiłem 450l ? Tak więc przejdźmy już do konkretów bo widzę że "trochę" się rozpisałem... ? Akwarium jak już pisałem 450l o standardowych wymiarach 150x50x60h. Pokrywa aluminiowa z oświetleniem Led 36W. Filtracja to kubełek Hap pet Claron 03 o przepływie 2000l/h w którym znajdują się 2 puste kosze a w 2 kolejnych litr nowej ceramiki i litr ceramiki z przeniesione z innego funkcjonującego zbiornika oraz gąbką na zasysie. Filtrację mechaniczną pełni filtr wewnętrzny AQUAEL turbo 2000. Grzałka AQUAEL Gold 300W, która jeszcze leży w szafce gdyż temperatura wody wynosi 26,4*C. Tło niestety zwykłe czarne przyklejone na płyn do naczyń ( niestety ponieważ patrząc z boku widać pełno prześwitujących pęcherzyków ale na szczęście nie widać ich patrząc z przodu). Wystrój stanowią duże bryły lawy czerwonej a piasek drobny ok 1mm stosowany do filtracji wody w basenach... Obsada to: Labidochromis caeruleus yellow 1+4, Pseudotropheus cyaneorhabdos maingano 2+4, Metriaclima Callainos OB 1+3 oraz 7 maluchów wielkości 4-6cm do późniejszej redukcji... A tak wyglądały prace nad akwarium: Edytowane 30 Sierpnia 2017 przez Robson79 4
MatiK Opublikowano 30 Sierpnia 2017 #2 Opublikowano 30 Sierpnia 2017 Bardzo fajne ułożenie kamieni poza tym widać, że wszystko przemyślane i tak trzymać 1
tom77 Opublikowano 30 Sierpnia 2017 #3 Opublikowano 30 Sierpnia 2017 Witaj 5 godzin temu, Robson79 napisał: Tak więc przejdźmy już do konkretów bo widzę że "trochę" się rozpisałem... Takich, co się "trochę" rozpisują - nam trzeba Akwarium ładne. Wyjąłbym z dwa kamienie, by stworzyć choćby "mikroplażę". 1
Robson79 Opublikowano 30 Sierpnia 2017 Autor #4 Opublikowano 30 Sierpnia 2017 12 minut temu, tom77 napisał: Akwarium ładne. Wyjąłbym z dwa kamienie, by stworzyć choćby "mikroplażę". Próbowałem zrobić 2 gruzowiska i plażę na środku ale czegoś mi brakowało... ? Po wielu próbach ustawienia kamieni ta opcja najbardziej mi odpowiada i tak już zostanie, przynajmniej ryby mają więcej kryjówek... ?
egon44 Opublikowano 30 Sierpnia 2017 #5 Opublikowano 30 Sierpnia 2017 Witaj! Bardzo ładny zbiornik...Nic więcej nie bym nie zmieniał w ułożeniu kamoli bo jest jak najbardziej ok Obsada fajnie dobrana no i w sumie to by było wszystko bo osobiście nie mam już się do czego przyczepić Pozdrawiam 1
Andrzej Głuszyca Opublikowano 19 Maja 2019 #6 Opublikowano 19 Maja 2019 @Robson79Robert ...w linku poniżej masz wydzielony temat. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się