Skocz do zawartości

Projekt 240l - Malawi


pstaniszewski

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, pstaniszewski napisał:

jeszcze jedno "głupie" pytanie. Wiem, ze piasek trzeba przepłukać i tak długo się płucze aż będzie woda klarowna w misce. Natomiast tak z Waszego doświadczenia - takie 25kg to ile czasu zabiera płukanie - godzinę? dwie? czy więcej? Pytanie głównie zmierza do tego, czy w jedno popołudnie będę w stanie wypłukać piasek, rozłożyć kamienie, piasek, zamontować filtry i zalać wodą - czy to trzeba rozłożyć na dwa popołudnia?

Spokojnie wszystko ogarniesz w jeden dzień jak się nie będziesz obijał ;) 

 

Co do obsady to załóż nowy temat w odpowiednim dziale a pomożemy bo jest jeszcze kilka propozycji obsad do tego litrażu :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, egon44 said:

Spokojnie wszystko ogarniesz w jeden dzień jak się nie będziesz obijał ;) 

 

Co do obsady to załóż nowy temat w odpowiednim dziale a pomożemy bo jest jeszcze kilka propozycji obsad do tego litrażu :) 

dobrze rozumiem, ze w tym wątku? :

Home\RYBY, ROśLINY, WODA\Obsada akwarium z pyszczakami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..jak kupisz piasek z Castoramy Kreisel  ( ten po kilka zł)  to ma on tę przypadłość ,że trzeba go dokładnie płukać. Tak jak pisał @egon44  płucz małymi porcjami. Myślę ,że godzinę Ci to zajmie..Ale specjalnie uczulam Cię na to,  bo jak to źle zrobisz to później  będziesz się denerwować  jak wielu kolegów:) Pamiętaj też ,że jak go zobaczysz na żywo to może Ci się jego barwa nie spodobać...Ale pod oświetleniem Power Glo Hagen wygląda super...kiedyś na próbę dałem go pod 6500K i wyglądał fatalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, AndrzejWalb said:

..jak kupisz piasek z Castoramy Kreisel  ( ten po kilka zł)  to ma on tę przypadłość ,że trzeba go dokładnie płukać. Tak jak pisał @egon44  płucz małymi porcjami. Myślę ,że godzinę Ci to zajmie..Ale specjalnie uczulam Cię na to,  bo jak to źle zrobisz to później  będziesz się denerwować  jak wielu kolegów:) Pamiętaj też ,że jak go zobaczysz na żywo to może Ci się jego barwa nie spodobać...Ale pod oświetleniem Power Glo Hagen wygląda super...kiedyś na próbę dałem go pod 6500K i wyglądał fatalnie...

Coraz bardziej dziwne pytania zaczynam zadawać ;) - małe porcje to tak powiedzmy, żeby taki worek przepłukać na 10 razy? Czy jeszcze mniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..mała porcja  jakiś garnek  z 10 litrowy i wsypujesz do niego 1/5 z  całego worka. Stawiasz do wanny , wkładasz słuchawkę od baterii , puszczasz wodę i tak długo leci aż z garnka wypłynie czysta woda..Zaraz Ci podrzucę linka.Muszę tylko znaleźć ..

I nie są to dziwne pytania...bardzo dobrze , że je zadajesz.

..tu nasz forumowy kolega bardzo fajnie to  wyjaśnia i pokazuje:

 

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek zakupiony, spienione PCV niestety nie było w castoramie w tym wymiarze - podjadę dzisiaj do drugiej gdzie podobno jest. Zdecydowałem się na to PCV jednak bo kratki malarskie w castoramie mnie nie przekonały (z jakimiś takimi zawijasami i niestabilne się wydawały). Dzisiaj również jadę zobaczyć kamienie (pewno jescze nie wybiorę ale zdjęć napstrykam przynajmniej). I takie pytanie mnie nasżło - czy jest sens przemywać/płukać piasek wcześniej (np. 2 tygodnie przed założeniem akwarium) i trzymać go w zamkniętym wiadrze a w momencie przenoszenia do akwarium tylko lekko przepłukać. To pozwoliłoby mi zaosczędzić 1h w ten dzień gdy to będę robił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.