Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)
5 minut temu, Zenek24 napisał:

Ja nie wiem, co wy w tym serpentynicie widzicie.. :P:D

Moda, jak "szwedy" czy "dzwony" w latach 70-tych;)( jakby ktoś nie wiedział, to były spodnie)

Edytowane przez pozner
Opublikowano
5 minut temu, egon44 napisał:

@Zenek24 no teraz to jest super ;) 

Tak jak Henryk pisze daj czas zbiornikowi na ustabilizowanie się parametrów a z czasem osiągniesz swoją oazę spokoju :D 

Masz w tym prefiltrze Eheima watę czy oryginalne gąbki?

Rozumiem że układając kamienie zachowałeś odstęp od tylnej szyby?

Nie zaburza tobie cyrkulacji czasem ten kamień z tyłu dokładnie ten co jest za tymi dwoma dużymi po prawej stronie?

W prefiltrze są te gąbki ale przy podmianie wymienię je na wate.

Odstępy zachowane na luźna rękę. Cyrkulator jest skierowany nad ta skala więc nie koliduje tylko nie wiem czy nie za bardzo do góry go skierowałem.

Opublikowano
15 minut temu, Zenek24 napisał:

W prefiltrze są te gąbki ale przy podmianie wymienię je na wate.

Sugerował bym gąbki od razu wymienić na watę a jutro sam zobaczysz co będzie ;):D 

16 minut temu, Zenek24 napisał:

Odstępy zachowane na luźna rękę. Cyrkulator jest skierowany nad ta skala więc nie koliduje tylko nie wiem czy nie za bardzo do góry go skierowałem.

Spoko tylko pytałem...

Zostaw jak jest no i wymień gąbki na watę jak wyżej napisałem...

Opublikowano
Dnia 11.09.2017 o 11:57, egon44 napisał:

Sugerował bym gąbki od razu wymienić na watę a jutro sam zobaczysz co będzie ;):D 

Spoko tylko pytałem...

Zostaw jak jest no i wymień gąbki na watę jak wyżej napisałem...

Gąbki wyjęte 2 dzien  włożyłem watę i jakiejś diametralnej różnicy nie widzę ale jest troche lepiej pewnie potrzeba czasu na efekty. Do panelu ledowego dokleilem listwy z tubondu z przodu i z tyłu. Teraz światło daje na sam przód i nie razi, tył zaciemniony. Nadal bawię się z ta cyrkulacja bo kupki leza na przodzie zbiornika ale co jakis czas cos tam podnosi. Cyrkulator dałem trochę niżej. Siku z filtra nie mierzylem bo daje zdrowo musiałem go trochę zdlawic bo pralka się robiła. Mam dylemat z zakryciem zbiornika bo mam szybę nakrywkowa ale nie na całości :/ a rybulki bardzo żywe i boję się że może któraś wyskoczyć. Myślę ogarnąć płytę z plexi zamiast tej szyby tylko wyciąć rogi na rury i narazie by było. Podmienialem 30l wody i lałem przez ustrojstwo jakieś 15min te 30l nie za szybko? To wychodzi około 2l/min. Gdzieś czytałem że leja 6l/min nawet 8l trochę się zdziwiłem bo nie chciałem przesadzić. Fotkę wrzucę wieczorem bo teraz słońce :)

Opublikowano
12 minut temu, Zenek24 napisał:

Gąbki wyjęte 2 dzien  włożyłem watę i jakiejś diametralnej różnicy nie widzę ale jest troche lepiej pewnie potrzeba czasu na efekty.

Dokładnie czas zrobi swoje przecież Rzymu też od zaraz nie zbudowano ;) 

Nie przekarmiaj też ryb bo też jest najczęstszy powód zanieczyszczenia wody...Zbiornik masz 106l(parząc na opis tematu)  i wydaje mi się że 30l to zdecydowanie za dużo na podmiankę i może stąd też masz mętną wodę...Ja np. w zbiorniku 120l podmieniam 10-15l wody...

30 minut temu, Zenek24 napisał:

Podmienialem 30l wody i lałem przez ustrojstwo jakieś 15min te 30l nie za szybko? To wychodzi około 2l/min. Gdzieś czytałem że leja 6l/min nawet 8l trochę się zdziwiłem bo nie chciałem przesadzić.

Moim zdaniem jest ok...

Leję podobnie wodę przez ustrojstwo...

Opublikowano
5 minut temu, egon44 napisał:

wydaje mi się że 30l to zdecydowanie za dużo na podmiankę i może stąd też masz mętną wodę...Ja np. w zbiorniku 120l podmieniam 10-15l wody...

Podmiana była taka bo testy robię codziennie i no2 za wysokie było. Metnosc wody spadła po podmianie. Lalem amquel plus i bakterie probio. Bo coś źle wystartowało. Rybki brałem od kolgi kwiq. W kotniku mialy już ciasno a ja nad warunkami pracuje cały czas. Kwiq doradził lac kordona jak no2 będzie rosło no i oczywiście bakterie bo zapewne się nie osiedlily. W późniejszym etapie podmianki będą po 10l oczywiście jak wszystko się ustabilizuje. Narazie wydaje się że sytuacja z wodą idzie w dobra stronę 

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam ponownie po dłuższej przerwie chciałbym pokazać i opisac jakie zaszly zmiany od mojego poprzedniego komentarza. Baniak biologicznie ustabilizowany. Miałem wysyp brunatnic ale szybko bo po tygodniu zrobiły miejsce zielonym. 2 samice saulosi zaczęły inkubowac młode jedna chyba polknela druga nadal nosi i lada dzień powinna wypuścić młode. To tyle z pozytywów bo choć nie przekarmiam to kupki zbierają się między skałami i tylko zostaje odmulanie co tydzień przy podmianie. Cyrkulacja niby tak ustawiona że zamiata nawet piachem. Przejrzystość wody trochę mało zadowalająca jakieś tam drobinki plywaja. Jedynie filmu bakteryjnego się pozbyłem bo wylot ustawiony przy tafli. Może coś doradzicie z tymi kupkami i może coś na bardziej klarowna wodę? Dodaje parę zdjęć 

20171017_163448.jpg

20171017_163457.jpg

20171017_163541.jpg

Opublikowano

Dlaczego wylot z kubła jest naprzeciw cyrkulatora? Chyba że to nie cyrkulator to wtedy przepraszam.

Niby kubełek mniej poruszy wodę, jednakże spotykają się w akwarium dwa prądy, przez co syf za bardzo nie wie gdzie lecieć, więc leci na dno, między kamienie, i tam zostaje.
W każdym swoim akwarium ustawiam cyrkulację w jedną stronę. I to nie ważne czy jest kubeł, dwa kubły, kubeł i wewnętrzny bądź cyrkulator, woda leci w jednym kierunku. Jedynie wlot do mechanika zawsze musisz umiejscowić w najspokojniejszym miejscu. U Ciebie teraz woda hamuje gdzieś w środku baniaka przez ustawienie kubła vs cyrkulator.

Co do klarowności wody - włóknina JBL do prefiltra (1kg starczy na wieki, kosztuje 40-50zł), jeśli to Ci nie wystarczy/nie zda egzaminu - węgiel aktywny. Polecam Aquael bo ma spore kawałki a nie ,,drobny mak" przez co łatwo znaleźć dla niego jakiś woreczek, albo miejsce w kuble.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.