Skocz do zawartości

Skromne 106l początek


Zenek24

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Zenek24 napisał:

Łupek wlasnie nie pasuje. Dziś szukałem podobnych skałek do moich ale niestety bez rezultatów, nawet serpentynitu nigdzie nie było więc chętnie skorzystam z pomocy a może kiedyś będę mial okazje się jakoś odwdzięczyć :) nie lubię tak za free. Chyba że wcześniej jednak coś wynajde :)

Może tu coś znajdziesz?To chyba niedaleko ciebie?

https://www.olx.pl/oferta/glazy-ogrodowe-kamien-ogrodowy-CID628-ID5X1tR.html#d1f07e0fe4

4 godziny temu, Zenek24 napisał:

Tak nawiasem to musze przyznać i pochwalić że na tym forum pomoc jest zewsząd, zajefajna atmosfera, w ogóle jakoś tak przyjemnie jest nabierać potrzebnych rad, wiedzy itd. Az się chce cos dzialac. Dla porównania forum roślinne na ktorym tez przesiaduje nie będę pisał jakie żeby źle ktoś coś nie odebrał :P tam niby też pomoc jest spora ale jakoś tak dretwo troche, nie ma tej atmosfery :D

Bo nasze forum jest unikalne i jedyne w swoim rodzaju w całej Polsce :D 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, egon44 napisał:

Może tu coś znajdziesz?To chyba niedaleko ciebie?

Tak niedaleko mnie Przeglądałem olxa i że też nie znalazłem tego to nie wiem. Podjadę sobie może coś wybiorę. Wczoraj krecilem się w Stalowej woli to w druga stronę i o wiele dalej. Jak to mówią najciemniej pod latarnia :P

Dzięki za linka :)

2 godziny temu, egon44 napisał:

Bo nasze forum jest unikalne i jedyne w swoim rodzaju w całej Polsce

Co do tego nie mam żadnych wątpliwości :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, egon44 napisał:

Kupiłem tam prawie 35kg serpentynitu za całe 8,38zl :D styknie na całe akwa ale wyciagne narazie samego łupka i zobacze jak będzie wyglądał serpentynit z tymi skałami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zenek24 napisał:

Kupiłem tam prawie 35kg serpentynitu za całe 8,38zl :D styknie na całe akwa ale wyciagne narazie samego łupka i zobacze jak będzie wyglądał serpentynit z tymi skałami 

Super że znalazłeś to czego szukałeś ;) 

Myślę że serpentynit jest bardzo podobny do kamieni które masz w akwarium więc powinno być ok...

Zobaczysz sam jak się to będzie prezentowało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc wszystkim. Po dłuższej chwili wracam ze zdjęciem :) teraz powinno być już ok jeśli chodzi o wyglad choć jeszcze muszę ogarnąć listwy do panelu ledowego żeby zaciemnic tyl zbiornika -to się ogarnie. Myślałem nad jakąś pokrywą ale narazie musi byc tylko szyba nakrywkowa. Do ustawienia mam jeszcze cyrkulację. Bawię się z tym cały czas bo jak nie pralka była to teraz kupki leżą a to jakieś drobinki plywaja. Woda? Jakby taka metna nie ma kryształu :/ irytujaca sprawa bo brakuje mi już pomysłu co by tu poprawić i jak. Jakieś sugestie?

20170909_100648.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenuś chłopie uprzejmie proszę dokleić w poście #1 do zdjęcia tego filipińskiego muru zdjęcie z postu powyżej z komentarzem jak było a jak jest.

Może metodą brutalnego spotkania dwu wizji biotopu Malawi znikną wreszcie aranżacyjne potworki wystroju baniaków.

Co do cyrkulacji to widzę tylko po prawej prefiltr Eheima a po lewej dól w piasku chyba z pionowego powrotu wody ????

Co do braku clearu to baniak  masz tak świeży jak rzodkiewka z Lidla więc poczekaj cierpliwie na glony, ustabilizowanie parametrów wody , jakieś pomiary pH, NO2,NO3, PO4 tylko Salifertem albo JBLem, pomiar ile wynosi prawdziwy zmierzony sik - a potem biadol że mleczność widzisz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenek24 no teraz to jest super ;) 

Tak jak Henryk pisze daj czas zbiornikowi na ustabilizowanie się parametrów a z czasem osiągniesz swoją oazę spokoju :D 

Masz w tym prefiltrze Eheima watę czy oryginalne gąbki?

Rozumiem że układając kamienie zachowałeś odstęp od tylnej szyby?

Nie zaburza tobie cyrkulacji czasem ten kamień z tyłu dokładnie ten co jest za tymi dwoma dużymi po prawej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deccorativo napisał:

Zenuś chłopie uprzejmie proszę dokleić w poście #1 do zdjęcia tego filipińskiego muru zdjęcie z postu powyżej z komentarzem jak było a jak jest.

Może metodą brutalnego spotkania dwu wizji biotopu Malawi znikną wreszcie aranżacyjne potworki wystroju baniaków.

Co do cyrkulacji to widzę tylko po prawej prefiltr Eheima a po lewej dól w piasku chyba z pionowego powrotu wody ????

Co do braku clearu to baniak  masz tak świeży jak rzodkiewka z Lidla więc poczekaj cierpliwie na glony, ustabilizowanie parametrów wody , jakieś pomiary pH, NO2,NO3, PO4 tylko Salifertem albo JBLem, pomiar ile wynosi prawdziwy zmierzony sik - a potem biadol że mleczność widzisz.

Zdjęcie dodałem do #1 postu może się komuś przyda dla porównania. Napewno takiemu nowicjuszowi jak ja :P

Wylot skierowany jest na środek przedniej szyby a ten dołek powstał jak spadła mi końcówka-kolanko przy manewrowaniu:P cyrkulator ustawiony na środek do gory tylnej szyby więc chyba tak będzie ok 

Już biadolic nie będę :D poczekam cierpliwie aż wszystko się ustabilizuje. Ewentualnie będę coś delikatnie korygować 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.