Skocz do zawartości

przesyłka pkp


mati21

Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam temat bo jestem w tym temacie zielony, ;D a chciałbym dowiedzieć się o takiej przesyłce jak najwięcej. Najlepiej od osób które już wypróbowały taki transport. Zastanawia mnie jak odbywa się odbiór takiej przesyłki na stacji. Nie ukrywam, że jestem zainteresowany taką formą i pewnie w niedługim czasie będe chciał skorzystać z takiej przesyłki.


Moje pytania brzmią następująco:

1.Gdy już uzgodnimy co do daty, dnia, godziny odjazdu i przyjazdu pociągu z przesyłką to będąc na dworcu gdzie muszę się skierować by taka przesyłkę odebrać?

Czy może trzeba wcześniej podejść do okienka informacji i zapytać sie odnośnie mojej przesyłki?

Jeżeli już wiemy na który peron wjedzie nasz pociąg to co dalej?

Czekamy cierpliwie aż konduktor wysiądzie z niego z naszą przesyłką?

Czy może sami musimy się zwrócić do niego?


Jeszcze ciekawi mnie jedna rzecz: gdyb ktoś się spóźnił po taką przesyłkę to co się z nią następnie dzieje?

Konduktor taką przesyłkę zostawia na dworcu na którym ja dana osoba miała odebrać ??? Czy może przesyłka jedzie dalej gdy to nie jest stacja docelowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Z reguly kierownik pociagu. Lepiej troche wczesniej zorientowac sie w ktorym przedziale bedzie jechal, zeby pozniej nie latac jak wsciekly wzdluz wagonow. Trzeba pojsc do niego i poprosic o wydanie przesylki.


Jezeli sie spoznisz na odbior to sa dwa wyjscia:


- paczka jedzie dalej do stacji docelowej, gzdie jest przechowywana w punkcie odbioru.

- jezeli na stacji znajduje sie punkt odbioru paczek, to mozliwe jest ze akurat tam trafi. Dodatkowy koszt takiej operacji to 10zl o ile mi wiadomo. Jezeli sie wiec spoznisz warto zrobic dwie rzeczy:


=po pierwsze popytac o punkt odbioru

=po drugie zerknac do rozkladu i uprosic pania z informacji zeby powiedziala w jakim najblizszym miescie na trasie jazdy pociagu jest punkt odbioru. zadzwonic do niego i poprosic o odbior. Z reguly trzeba niestety po nia pojechac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna rzecz, kierownik pociągu nie zawsze siedzi w swoim przedziale.

nieuniknione jest niestety jego znalezienie co czasem wiąże sie z lataniem wzdłuż wagonów.



W pociagach przewozacych przesylki konduktorskie, oznaczonych bodajze literka K w rozkladach -- przesylki konduktorskie odbiera sie w przedzialach oznaczonych odpowiednimi tabliczkami. Wiec trzeba szukac takiego przedzialu a tam zawsze ktos powinien byc aby wydac paczke. Za kazdym razem jak odbieralem przesylke konduktorska, taki przedzial ulokowany byl na poczatku skladu.


Czester -- chyba nie da rady jesli sa przesiadki a w miejscu przesiadki nie ma punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedna rzecz, kierownik pociągu nie zawsze siedzi w swoim przedziale.

nieuniknione jest niestety jego znalezienie co czasem wiąże sie z lataniem wzdłuż wagonów.



Odbieralem juz firmowo i prywatnie kilkadziesiat paczeki i zawsze byl u siebie. Przeciez sam wypisuje kwity przy nadaniu i orientuje sie ile paczek ma do wydania na danej stacji.


A co jeśli do docelowego miejsca jest przesiadka albo dwie?


Nie komplikuj.... jezeli ktos decyduje sie na wysylke PKP, to z reguly dopisuje "jesli jest bezposrednie polaczenie". Nikt normalny nie da gwarancji i nie wysle paczki w przypadku dwoch, albo 3 przesiadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przedzial jest oznaczony litera K, dodatkowo przed przyjazdem pociagu czasami podczas zapowiedzi podawany jest numer wagonu z przesylkami konduktorskimi i sektor w ktorym ten wagon sie zatrzyma. Nie jest to chyba jednak norma....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.