Skocz do zawartości

Czy to są nitkowate zielenice ?


basior

Rekomendowane odpowiedzi

Od początku założenia akwa Malawi, chciałem mieć w nim glony :lol:

... tylko ,że dużo o nich nie wiem, więc dlatego pytam : czy te glony na zdjęciach poniżej to są nitkowate zielenice, i czy to są glony ... nazwijmy je "przyjazne" , czy też jest to "świństwo", na które powinienem wydać wyrok smierci - jak ostatnio na sinice :wink:


1-1.jpg


2-1.jpg


3.jpg


p.s.

wizualnie, prezentują się nawet całkiem całkiem, ale skoro się na tym nie znam, to wolę zasięgnąć rady fachowców !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapowiada sie calkiem fajny dywanik - pozazdroscic :)


Też ci tego życzę bo taki zielony dywanik jest super, oby tylko z czasem się nie zamienił w brązowy bo jak widzisz Twoje akwa przechodzi natepny etap po okrzemkach, sinicach teraz masz zielone - i oby tak zostało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
zapowiada sie calkiem fajny dywanik - pozazdroscic :)


Też ci tego życzę bo taki zielony dywanik jest super, oby tylko z czasem się nie zamienił w brązowy bo jak widzisz Twoje akwa przechodzi natepny etap po okrzemkach, sinicach teraz masz zielone - i oby tak zostało :)



Już trochę czasu minęło :? , ale myślę,że mogę Wam pokazać dalsze zdjęcia - mam nadzieję tworzącego się dywanika - :wink:


glony.jpg


glony2.jpg


ulaiglony2.jpg


Mnie to baaardzo cieszy - bo baaaardzo chcę mieć zielone glony i myślę, że to dobry początek.

Wybaczcie, że może zanudzam, ale te poszczególne etapy rozwoju glonów w akwa - są świetne ( jak dla mnie ) :wink: i chciałem się z Wami podzielić swoimi obserwacjami z rozwoju moich glonów :?


...oby tylko z czasem się nie zamienił w brązowy bo jak widzisz Twoje akwa przechodzi natepny etap po okrzemkach, sinicach teraz masz zielone - i oby tak zostało ...
fakt, dlatego postaram się dalej ten temat relacjonować :wink: licząc na pomocne rady i opinie !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opinia, na ktora liczysz, "wypas", wiec pare pytan, poniewaz jestem zainteresowany tak owymi...

1) Jakiego oswietlenia uzywasz (dzienne-nocne, wszyskie wiadomosci cenne, jak dlugo swiecisz itp)

2) Dodajesz jakis środkow na porost zielonego w akwa (slyszalem ze rozne odzywki dla roslin sluza glonom)

3)Podzielisz sie gloństwem :P :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki sabotage za opinię :)


1) - Oświetlenie:

AQUA-GLO - z przodu

POWER-GLO - z tyłu- świecę od 7:00 ... 8:00 do 22:00

- oświetlenie nocne - diody LED używam tylko w czasie "przejścia" tzn. wyłączenia oświetlenia dziennego - gdy rybki idą spać i świecą - diody - ok. 1/2h

2) - Nic nie dodaję ...

3) - Pewnie że tak :D - tylko jak :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec..


Oświetlenie mamy to samo, ledy przed snem i na pobudke... Nie dodaje zadnych uzywek, co do trzeciego podpunktu moze, wysleś kawałek skały w akwarium z woda :wink::idea::P


No nic podobnie sie maja nasze akwa..niby, wiec jestem dobrej mysli :arrow:



Moje akwa nie przeszlo jeszcze okrzemków, zatem .. u mnie liczy sie jeszcze cierpliwosc...


Ja nawet ryb nei mam jeszcze :wink: a zawracam sobie głowe glonami :lol:


..ale jesli nei bede mial glonow :?: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baior - super dywanik :!: :D

Ja obecnie doszedłem do etapu remisji/zaniku glonów. W dodtaku zastanawie mnie to o tyle że już kolejny raz obserwuje to zjawisko w momecie kiedy akwa można zaliczyć do w pełni dojrzałych a pod pewnymi względami "przejrzałych" a że robi mi się z tego jakaś reguła to teraz wymyślam "tezę" :wink::D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.