Jump to content

Samica Red Red po inkubacji - obgryziona i zaganiana :(


kaminraf

Recommended Posts

Witajcie,


Samica wypuściła młode 2 dni temu. Jest ich około 30.

Dorodne maluchy - sam nie wiem jak ich tyle zmieściło się w środku.

Zapadnięty brzuszek i obgryzione płetwy - odłowiłem ją do kotnika dopiero kilka dni przed wypuszczeniem młodych.


Reasumując - oddzielona od pozostałych ryb była przez najwyżej tydzień. Kotnik pływał w dużym baniaku i nadal tam z młodymi pozostaje.


Niepokoi mnie to, ze samica wpuszczona spowrotem znowu jest zaszczuta i przeganiana z miejsca na miejsce. Mam wrażenie że nie je.

Jest mocno pogryziona i nawet zauważyłem, ze gryzła się z inną samicą - złapały się pyskami i tarmosiły kilka minut - dopiero samiec je rozdzielił.


Czy powinienem jakoś zareagować, czy pozostawić naturze sytuację w akwa?


Obsada:


5* Red Red - 3 samce + 2 samice

1 * Red Fire - samiec

4* johani - 1 samiec + 3 samice

3* acei - 1 samiec - 2 samice


Akwa ma 330 litrów (133x40x63h)


Pozdrawiam,

Rafał

Link to comment
Share on other sites

A nie myślałeś nad dodaniem ryb? Nie powiedziełeś także o jaką samice chodzi. Wg. mnie ma na to wpływ też twoja obsada. Plątający się Red Fire, 2 samice Red red na 3 samce.. to także ma wpływ na sutyację w akwarium. Są różne poglądy na temad obsad jednak napewno samców nie powinno być więcej niż samic.


Co do samej samicy (której? ) najlepiej będzie ją odłowić by się wykurowała i nabrała sił.

Link to comment
Share on other sites

wszystko zależy od agresywności ataków, jeżeli mogą one spowodować śmierć ryby to radził bym odłowienie, jeżeli ryba nie je, jest osłabiona po tarle to nie czekał bym z odłowieniem, po nabraniu masy i siły bym ją przerzucił z powrotem.

Link to comment
Share on other sites

A nie myślałeś nad dodaniem ryb? Nie powiedziełeś także o jaką samice chodzi.Wielkie dzięki za wszystkie rady - jak widać w przewadze jest odłowienie samicy.

Jak najbardziej napisałem o którą samicę chodzi - nie przeczytałeś po prostu tematu.

Nie rozumiem tylko pytania o dodanie ryb - mam wrażenie że jest w tej chwili optymalna ilość ryb.


Co do doboru obsady to mam świadomość złej ilości samców i samic w niektórych gatunkach, ale cóż - nie zawsze na początku widać co jest samcem a co samicą :)


Pozdrawiam,

Rafał

Link to comment
Share on other sites

No i ten red fire...Red fire jest jedynakiem i nie wnosi niczego poza ciekawym ubarwieniem. W zupełności podpożądkował się red redom i siedzi cicho.

Oczywiście jak uda mi się znaleźć dla niego samice to może zacznie rozrabiać, ale na razie jest potulny jak baranek :)


Nadal nie wiem co miałeś na myśli pisząc o dodaniu ryb?

Możesz rozwinąć?


Pozdrawiam,

Rafał

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Fajny projekt 🙂 i pięknie wyszła Ci ta pokrywa 👍. Nie obawiasz się, że w komorach poliwęglanu będzie się jakiś grzyb rozwijał?
  • @Vrzechu Dzięki, będę pamiętał. 👍 Pokrywa na razie leży swobodnie na krawędziach szyb. Nie przyklejałem, choć zastanawiam się nad tym. Jest spasowana praktycznie na zero, a jeszcze dolne krawędzie styku ramy i opaski przejechałem silikonem, więc tym ciaśniej siedzi, a i uszczelnienie jakieś już jest.
  • Fajnie rozwija się ten projekt  Czy te ramy konstrukcyjne pokrywy przyklejałeś do akwarium od góry czy pokrywa swobodnie na nim leży?   Prośba, jak odpowiadasz na komentarz to wpisz "@" i zacznij wpisywać nick osoby, której odpowiadasz, następnie kliknij ją z rozwijanej listy. Wtedy na pewno nikt nie przeoczy odpowiedzi której mu udzieliłeś  
  • Tak, akurat kamień na którym stoi ma płaske dno i lekko pod kątem wierzch, więc idealnie się zapiera dołem, a opiera się o 15kg głaz (wszystkie kamulce nad piachem, leżą na płaskich kamieniach - stad tak wystają, mimo 5cm warstwy obypanego wokol ich piachu). Nie wiem jak przy wstrząsach górotworu/szkody górnicze - mieszkam na Śląsku  Ale podejrzewam, że prędzej się szafka złoży jak bujnie akwarium  
  • Prace trwają, choć powoli z braku czasu. Tłem Juwel Granite planuję zasłonić kaseciaka, a pianką PU (wyrzeżbioną i pomalowaną emalią akrylową pod kolor) uzupełnić uskoki i łączenia tła, by nie były aż tak widoczne. Pojawił się też pomysł na małą hydroponikę, zrobiłem korytko 60x10x10 cm zintegrowane z pokrywą. Chcę je zasilić wężykiem 6 mm (z zaworkiem regulacyjnym) z wylotu pompy. Powinien wyjść ciekawy efekt, gdy będzie wystawało ponad poziom wieka pokrywy.
  • Czy ten pierwszy kamień po prawej stoi stabilnie? Blisko szyby, prawie w pionie.
  • Zdecydowanie nie wymagają 230v. Wszystko zależy od ilości diod, bo je się łączy szeregowo. U mnie zasilanie jest realizowane przez zasilacz 24v. i sterowanie jest przez LDP Moje akwarium jest trochę większe. Więc u Ciebie śmiało można by to zrealizować na 12v
  • Cześć Wczoraj zalałem zbiornik na pierwsze malawi - i chciałbym się upewnić, czy wszystko robię OK - zbiornik: "mały standard" 120x40x50 (zestaw optiset od Aquaela z szafką, pokrywą i oświetleniem LED) - filtracja: Ultramax 2000 zasypany matrixem, siporax i lawa - grzałka: przepływowa JBL 300W - jakieś napowietrzanie - podłoże: koło 30kg piasku dolomitowego rożnej gradacji - gruz: koło 80-100kg na kratce malarskiej - woda nalana przez "ustrojstwo" z parametrami po filtrze węglowym: PH 7,5, GH 5, KH4, zero azotanów/azotynów, przewodność 225mS Po 12 godzinach od zalania zbiornika, podniesieniu temperatury do 28C zacząłem startować biologię: - Seachem Stability wg. instrukcji producenta - trochę (naprawdę mało) bakterii Qualdropa, które stosuję w krewetkariach (i tam się sprawdzają) - plus trochę innych wynalazków (ale też minimalne ilości - na "zaszczepienie"), które stosuję z różnymi krewetkami jak Rich One (aminokwasy itp),  i saszetki Vitality od japończyków z SL-Aqua na szybszy start glonów, biofilmu i innych mikroorganizmów - plus wlałem trochę wody ze zbiorniczków krewetkowych w których wypłukałem brudne gąbki z tych baniaczków - też w sumie nie wielkie ilośc tej wody, bez brudów z filtra, tak by "zaszczepić" żywe bakterie Po kolejnych 12 godzinach zrobiłem testy "startowe": PH - 7,5-7,6  NO3 - 1 NO2 - 0,05 GH - 6 KH - 4 PO4 - 0 przewodność 400mS Macie jakieś uwagi?  
  • Witam ostanio (3 miesiące temu) urodziły mi się Pyszczaki Red redusy (Przetrwał tylko jeden bo był to mój pierwszy chów) ryba sporo urosła ale nadal jest dość mała ktoś mi powie jak powinny wyglądać zdrowo rosnące pyszczaki i jak powinien przebiegać ich wzrost, byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź
  • Sam bym się raczej tego nie podjął, poza tym one chyba wymagają 230V, więc LDP by tego nie uciągnął.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.