Sławol Opublikowano 30 Czerwca 2017 #1 Opublikowano 30 Czerwca 2017 Witajcie Na imię mam Sławek, akwarystyką zajmuję się od około 25 lat z małymi przerwami. Do tej pory miałem przeważnie akwaria ogólne ale zakupiłem niedawno nowe akwarium i litraż pozwolił na malawi, o którym marzyłem od zawsze. Akwarium funkcjonuje od dwóch miesięcy, wystartowane na przełożonej biologii zlikwidowanej dwusetki. Ryby wpuszczone po tygodniu, po miesiącu pokazały się okrzemki, które teraz zanikają i na kamieniach zaczynają pojawiać się glony zielone. Akwarium- 337,5 l 135x50x50- robione na zamówienie w firmie Wiwal razem z pokrywą Oświetlenie- świetlówki T8 Power Glo + Sylvania aquastar Mechanik- Aquael 2000 gąbka + ceramika (którą za jakiś czas zlikwiduję) Biolog- Aquael Unimax 250 gąbki + 1l micromec JBL oraz gąbka na zasysie Woda- nalewana przez filtr sznurkowy i węglowy (takie mam zamocowane w piwnicy na stałe) Skimer- Echeim 350 Podłoże- Kreisel 0,8-1,2mm Kamienie- Serpentynit Obsada- Tu na początku chciałem ryby, które mi się najbardziej podobają, czyli Metriaclima msobo magunga, melanochromis auratus, pseudotropheus cyneorhabdos, ale ostatecznie zdecydowałem się na obsadę spokojniejszą, taką dla początkującego i obecnie pływa u mnie: 10 sztuk pseudotropheus cyneorhabdos, 8 sztuk labidochromis caeruleus, 8 sztuk Iodotropheus sprengerae Pokarmy- O.S.I: Cichlid Flakes, Vivid color, Spirulina oraz Naturefood Supreme Artemia To w zasadzie wszystko, chcę jeszcze dodać, że po dwóch miesiącach posiadania akwarium doszedłem do wniosku, że malawi to dla mnie idealny biotop- ryby piękne i ruchliwe no i nie trzeba sadzić roślin, które ostatnio działały mi na nerwy Dziękuje za poświęconą mi uwagę i wrzucam kilka fotek mojego akwarium. 1 2
Pleziorro Opublikowano 30 Czerwca 2017 #2 Opublikowano 30 Czerwca 2017 No i super, od razu widać że podszedłeś do zagadnienia z dużym bagażem doświadczeń, bo masz wzorowy baniak, który cieszy nie tylko Twoje oczy, bo tutaj raczej negatywnych opinii nie zbierzesz Fajnie, że do nas trafiłeś, na pewno będziesz chciał poczytać o wielu zagadnieniach z naszego i nie tylko naszego biotopu, także życzę miłej zabawy
egon44 Opublikowano 30 Czerwca 2017 #3 Opublikowano 30 Czerwca 2017 Witaj na forum! Napiszę tylko że masz bardzo ładny baniak i poza lekko kującym w oczy sprzętem to tak jak napisal kolega nie ma się do czego dowalić Ale widać że lektura poczytana od deski do deski i to się chwali Ps. @Sławol chyba gdzieś już widziałem twój zbiornik(raczej na FB?) Pozdrawiam
adi Opublikowano 30 Czerwca 2017 #4 Opublikowano 30 Czerwca 2017 Witaj na forum! Fajny zbiornik i powodzenia w hodowli.
Sławol Opublikowano 30 Czerwca 2017 Autor #5 Opublikowano 30 Czerwca 2017 15 minut temu, egon44 napisał: Witaj na forum! Napiszę tylko że masz bardzo ładny baniak i poza lekko kującym w oczy sprzętem to tak jak napisal kolega nie ma się do czego dowalić Ale widać że lektura poczytana od deski do deski i to się chwali Ps. @Sławol chyba gdzieś już widziałem twój zbiornik(raczej na FB?) Pozdrawiam Sprzęt mi nie przeszkadza, jestem z tych, którym najbardziej przeszkadzają brudne szyby. To nie był mój zbiornik, bo wcześniej nigdzie żadnych zdjęć nie wstawiałem
egon44 Opublikowano 30 Czerwca 2017 #6 Opublikowano 30 Czerwca 2017 52 minuty temu, Sławol napisał: Sprzęt mi nie przeszkadza, jestem z tych, którym najbardziej przeszkadzają brudne szyby. Jasne rozumiem... Najważniejsze że zbiornik cieszy Twoje oko 52 minuty temu, Sławol napisał: To nie był mój zbiornik, bo wcześniej nigdzie żadnych zdjęć nie wstawiałem Widocznie widziałem podobny zbiornik ale ok
lukas1987 Opublikowano 30 Czerwca 2017 #7 Opublikowano 30 Czerwca 2017 Całkiem przyjemny baniaczek Dla mnie trochę za mocno doświetlony tył... ale ja lubię ciemne klimaty Powodzenia w hodowli
spiochu Opublikowano 30 Czerwca 2017 #8 Opublikowano 30 Czerwca 2017 Po swoich doświadczeniach nie nazwał bym Maingano spokojnym gatunkiem... Wysłane z telefonu
Sławol Opublikowano 30 Czerwca 2017 Autor #9 Opublikowano 30 Czerwca 2017 8 minut temu, spiochu napisał: Po swoich doświadczeniach nie nazwał bym Maingano spokojnym gatunkiem... Wysłane z telefonu Wiem,że to kawał łobuza ale ja porównywałem obsadę którą chciałem do tej którą mam.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się