Tom74 Opublikowano 28 Czerwca 2017 #1 Opublikowano 28 Czerwca 2017 (edytowane) Witam wszystkich . Mam na imie Tomek. Akwarium mam od ponad 10 lat. Na początku były to pyszczaki , później trofcie i kilka lat temu wróciłem do pyszczakow z jeziora Malawi. Akwarium to standardowe 150×50×50. Oświetlenie bazuje na razie na 1 t8 . Filtracja to fluval 306 zasypany matrixem pracuje jako biologiczny + Aguael z gąbka . Planuje na ich bazie zbudować kaseciaka. Będzie pełnił rolę prefitra dla fluvala. Obsada: Metriaclima zebra Gold Kawanga Metriaclima Msobo Magunga Metriaclima Estherae Minos Reef MC/ OB Chindongo Demasoni Edytowane 1 Listopada 2017 przez Tom74 a 1
Turin Opublikowano 5 Lipca 2017 #2 Opublikowano 5 Lipca 2017 Cześć, baniak taki sam jak mój , jaki dokładnie masz filtr aquael? I czy go polacasz? Metriaclima zebra Gold Kawanga samiec przepiękny:) Ile się wybarwiał?
Tom74 Opublikowano 6 Lipca 2017 Autor #3 Opublikowano 6 Lipca 2017 (edytowane) Mam aquel 1000 niestety jest za słaby na tą długość ale mam założoną dużą gabke. Duży plus do jest cichutko w porównaniu do atmana 203 -to miało moc. Fluval mocniejszy. Wykorzystam go kaseciaka plus fluval. Samca Kawangi przywiózł mi znajomy, już wybarwionego. Edytowane 25 Lipca 2017 przez Tom74
Tom74 Opublikowano 21 Września 2018 Autor #4 Opublikowano 21 Września 2018 (edytowane) Po pewnym czasie nastąpiła zmiana wystroju i filtracji. Obecnie filtracja to kaseciak na pompie jebao dcs 4000 , wylot 1" pracuje na min. Wymywa piasek w przeciwległym rogu. Dodatkowo zbudowałem hydroponikę. NO 3 spadło w ciągu miesiąca do wartości 10-20 wg testu tropikala. Roślinki rozrastaja się i napewnie jeszcze spadnie. Edytowane 21 Września 2018 przez Tom74 3
Falcowski Opublikowano 25 Maja 2019 #6 Opublikowano 25 Maja 2019 Pięknie to wygląda. Zarybiło się bardziej - ładne okazy. I roślinek wiecej - co to za roślinka w lewym rogu? Taka mała, gęsta? A jak teraz wygląda hydroponika i jej skuteczność? 1
Tom74 Opublikowano 26 Maja 2019 Autor #7 Opublikowano 26 Maja 2019 7 godzin temu, Falcowski napisał: Pięknie to wygląda. Zarybiło się bardziej - ładne okazy. I roślinek wiecej - co to za roślinka w lewym rogu? Taka mała, gęsta? A jak teraz wygląda hydroponika i jej skuteczność? Ta roślinka to jakaś odmiana mała mikrozorium. Jak u mnie jedyna która przetrwa z demasoni. U mnie anubiasy wcinały jak sałatę. Hydroponika trochę się zmieniła. Wyjąłem batata, pędy nie zaskoczyły. Za to monstera przyjęła się. Skrzydlokwiaty jakoś dają radę. Muszę jednak zanontowac jakąś lampę, będzie wtedy ładniej. Mimo tego dzięki roślinom w akwarium, Hydroponika daję radę. Zmieniła się cześć obsady. Ryby z dobrej hodowli z Żor. Za jakiś czas będę musiał zrobić małą redukcję. 1
przemo-h Opublikowano 26 Maja 2019 #8 Opublikowano 26 Maja 2019 Ładnie się wszystko prezętuje, a hydroponika już robi co trzeba. Widać, że Monstera to strzał w dziesiątkę. Szybko się przyjmuje i puszcza wielkie liście. Widzę, że posadziłeś jeszcze Epipremnum złociste? W następnym projekcie zamontuję dodatkową lampę nad zbiornikiem. Przez pół roku dni są u mnie bardzo krótkie i przydało by się doświetlić tą zieleninę. Efekty w moim zbiorniku przed rozbiórką były takie same. NO3 nie przekraczało 20ppm. Myślę, że w tych granicach to dobry balans, ponieważ bardzo mi zależy na glonach. Zobaczę w nowym zbiorniku do jakiej granicy można zejść, aby glony się utrzymywały przy życiu.
Tom74 Opublikowano 26 Maja 2019 Autor #9 Opublikowano 26 Maja 2019 Tak mam jeszcze epiprenium złociste. Jednak dodatkowa lampa na hydroponiką to podstawa jeżeli akwarium jest w ciemnych pomieszczeniach - jak u mnie. Dobrze rosną tylko rośliny które są najbliżej okna. Glony to podstawa. Labeotropheusy fajnie skubią glony z kamieni.
przemo-h Opublikowano 26 Maja 2019 #10 Opublikowano 26 Maja 2019 19 minut temu, Tom74 napisał: Glony to podstawa. Labeotropheusy fajnie skubią glony z kamieni. Widok bezcenny. Ładne brunatnice masz tak apropo.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się