Skocz do zawartości

Glony a folia ochronna na szybę


KUTONAPLETES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, około miesiąc temu zakupiłem zbiornik 112L oraz 6 pyszczakow (według internetu to Maingano). Problem to inwazja glonów. Początkowo myślałem że to kwestia filtracji ( z początku miałem filtr wewnętrzny) więc dokupilem filtr aquael midikani 800 ale nie pomogło, kamienie już raz szlifowalem z glonów, szyby czyscilem i znów to samo. Potem sobie uświadomiłem że to kwestia światła, akwarium jest dziennie około 8h na dość intensywnym słońcu. Szukałem rozwiązania i chciałem przestawić, niestety mieszkanie ma niecałe 40m2 i nie ma szans nigdzie je przestawić w zacienione miejsce.. Czy folia Anty UV ( taka jak ta https://www.folie-online.pl/folie-przeciw-uv)  która ponoć blokuje 99% promieni UV coś w tym wypadku zdziała? Ktoś wogole próbowal? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....z góry założyłeś ,że słońce ( światło) jest przyczyną Twoich glonów. Niekoniecznie tak musi być...dlatego warto wrzucić jakieś fotki. Wiem....jesteś teraz w pracy:) Możesz też podejść to problemu odwrotnie...w naszym biotopie glony są bardzo wskazane jako naturalne zjawisko i bardzo wielu kolegów z tym nie walczy  a wręcz odwrotnie. Ale to kwestia postrzegania naszego biotopu...Wiem ....nie jest to odpowiedź na Twoje pytanie ale weź też ten aspekt pod uwagę>:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie kamienie które powinny być białe - są zielone,  szyba czyszczona ale znów zaczyna osiadac glon przez co jest nie estetycznie, woda też taka trochę jakby mętna a filtry dwa chodzą 24/7 ( ten wewnętrzny wyczyszczony). Jeszcze robię jeden błąd chyba jeśli chodzi o karmienie bo karmie w większości ochotką a wyczytałem dziś że bazują na pokarmie roślinnym. A jak widzicie temat lampy UV-c? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KUTONAPLETES napisał:

Ogólnie kamienie które powinny być białe - są zielone,  szyba czyszczona ale znów zaczyna osiadac glon przez co jest nie estetycznie, woda też taka trochę jakby mętna a filtry dwa chodzą 24/7 ( ten wewnętrzny wyczyszczony).

Niestety glony to nieodzowny element tego biotopu jako naturalny pokarm dla ryb co już też wspomniał powyżej kolega...

Najlepiej będzie jak wrzucisz fotkę bo też nie wiadomo co masz za glony...A mogą to też być sinice(tych akurat nikt nie trawi ;) ) .

7 minut temu, KUTONAPLETES napisał:

 A jak widzicie temat lampy UV-c? 

Moim zdaniem to zbędny wydatek...

8 minut temu, KUTONAPLETES napisał:

Jeszcze robię jeden błąd chyba jeśli chodzi o karmienie bo karmie w większości ochotką a wyczytałem dziś że bazują na pokarmie roślinnym.

Od zaraz zrezygnuj z ochotki bo nie wskazane jest karmienie nią ryb z naszego biotopu...

Zakup dobrej jakości spirulinę +jeden pokarm mięsny/wybarwiający...

Sorki za OT...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.