Skocz do zawartości

nitrat stop - walka z azotanami


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się na metodą usunięcia sporej ilości no3  w moim akwarium. Myślałem o hydroponice, środkach pochłaniających(purigen itp). Najbardziej zastanawiam się nad filtrem denitryfikacyjnym. Wiadomo, że aby to ruszyło potrzeba dużo cierpliwości, regulacji i prób. Jest gotowiec do nabycia, według producenta w pełni automatyczny.     

Problem w tym, że nie ma nigdzie informacji o tym sprzęcie.  Prosiłbym o opinie osób, które miały okazje z tego urządzenia korzystać. Oto jedyny link i informacja o produkcie:

https://www.olx.pl/oferta/filtr-10l-usuwanie-azotanow-bezobslugowy-do-450l-denitrator-CID103-IDiR7hL.html#e4d1433003

 

Opublikowano
6 minut temu, krakluk napisał:

Czy miał już ktoś z forumowiczów Seachem DE NITRATE ? Jest to też jakaś opcja. Warunkiem jest przepływ wody max 200 L/h. 

A próbowałeś Purolite z tematu w linku który kolega podał powyżej?

Opublikowano (edytowane)

Tego raczej nic nie przebije. Jednak wolałbym bardziej "naturalne" metody. Purolite działa zbyt drastycznie:) no i pozostaje sprawa regeneracji. Nie jestem też do końca przekonany o bezpieczeństwie stosowania Purolite. Na forum było kilka wpisów, że jednak działa niekorzystnie na zdrowie ryb. 

Edytowane przez krakluk
Opublikowano
6 minut temu, krakluk napisał:

Tego raczej nic nie przebije. Jednak wolałbym bardziej "naturalne" metody. Purolite działa zbyt drastycznie:) no i pozostaje sprawa regeneracji. Nie jestem też do końca przekonany o bezpieczeństwie stosowania Purolite. Na forum było kilka wpisów, że jednak działa niekorzystnie na zdrowie ryb. 

To proszę o linka że purolite działa niekorzystnie na zdrowie ryb...

Czytając codziennie na forum nie zauważyłem takiego wpisu...

W jakim sensie działa niekorzystnie?

 

Sam go używam już dość długi czas i jak dotąd nie zauważyłem negatywnych skutków które są zagrożeniem dla zdrowia ryb...

 

Opublikowano

I dlatego zasięgam opinii tych, którzy go użwają :). Pamiętam wpis o niekorzystnym działaniu na błony śluzowe ryb. Ale to mógł napisać każdy;) Możesz mi napisać kolego(skoro go używasz) jak jest u Ciebie ulokowany ten Purolite i jaki przepływ?

Opublikowano
5 minut temu, krakluk napisał:

I dlatego zasięgam opinii tych, którzy go użwają :). Pamiętam wpis o niekorzystnym działaniu na błony śluzowe ryb. Ale to mógł napisać każdy;) 

Rozumiem :) 

5 minut temu, krakluk napisał:

Możesz mi napisać kolego(skoro go używasz) jak jest u Ciebie ulokowany ten Purolite i jaki przepływ?

Wszystko masz opisane w tym temacie 

 

Opublikowano (edytowane)
21 godzin temu, krakluk napisał:

. Pamiętam wpis o niekorzystnym działaniu na błony śluzowe ryb. Ale to mógł napisać każdy;)

A ja nie rozumiem jak można tak przemycać dezinformacje i to na skalę każdego - czyli jako powszechną wiedzę.

Tak mógł napisać każdy kto nie zna zasady działania Purolite A520E i jego działania na błony śluzowe ludzi - dla których został stworzony , przebadany i dopuszczony do stosowania, więc ja protestuję i uściślam.

Tak mógł napisać tylko każdy bezmyślny.

Edytowane przez deccorativo

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.