Skocz do zawartości

krakluk

Użytkownik
  • Postów

    14
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

1

Informacje o profilu

  • Lokalizacja
    Piła
  • Moje akwarium
    Malawi 300 litrów 150x40x50
  • Płeć
    Mężczyzna

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

  1. Ok. Gdybym wiedział, że mój wpis wywoła takie poruszenie pewnie bym " się w język ugryzł". Dzięki za wszelkie odpowiedzi
  2. Ok. W takim razie po tylu przychylnych wypowiedziach ja też spokojnie zacznę go używać. Bardzo dużo czytałem u purolite na różnych forach i nie jestem w stanie a nawet już nie chcę szukać tego wpisu( bo po co )
  3. To jest forum. Nic nie przemycam tylko prosiłem o opinie użytkowników purolite, właśnie dlatego żeby nie "posiłkować" się wpisem jednego forumowicza. Jeśli uderzasz we mnie bo napisałem coś co przeczytałem na forum to nie jest na miejscu... Twój wpis nie jest w tym momencie na miejscu kolego.
  4. I dlatego zasięgam opinii tych, którzy go użwają . Pamiętam wpis o niekorzystnym działaniu na błony śluzowe ryb. Ale to mógł napisać każdy Możesz mi napisać kolego(skoro go używasz) jak jest u Ciebie ulokowany ten Purolite i jaki przepływ?
  5. Tego raczej nic nie przebije. Jednak wolałbym bardziej "naturalne" metody. Purolite działa zbyt drastycznie no i pozostaje sprawa regeneracji. Nie jestem też do końca przekonany o bezpieczeństwie stosowania Purolite. Na forum było kilka wpisów, że jednak działa niekorzystnie na zdrowie ryb.
  6. Czy miał już ktoś z forumowiczów Seachem DE NITRATE ? Jest to też jakaś opcja. Warunkiem jest przepływ wody max 200 L/h.
  7. Witam. Od dłuższego czasu zastanawiam się na metodą usunięcia sporej ilości no3 w moim akwarium. Myślałem o hydroponice, środkach pochłaniających(purigen itp). Najbardziej zastanawiam się nad filtrem denitryfikacyjnym. Wiadomo, że aby to ruszyło potrzeba dużo cierpliwości, regulacji i prób. Jest gotowiec do nabycia, według producenta w pełni automatyczny. Problem w tym, że nie ma nigdzie informacji o tym sprzęcie. Prosiłbym o opinie osób, które miały okazje z tego urządzenia korzystać. Oto jedyny link i informacja o produkcie: https://www.olx.pl/oferta/filtr-10l-usuwanie-azotanow-bezobslugowy-do-450l-denitrator-CID103-IDiR7hL.html#e4d1433003
  8. Dostałem odpowiedź ze sklepu aquaelzoo: "Dzień dobry, to najnowsza wersji gniazdo osi od strony kopułki jest nie potrzebne ponieważ jest zastosowane dłuższe gniazdo w silniku to powoduje lepszą i cichszą pracę pompy " Pompa rzeczywiście chodzi cichutko.
  9. Zanim go kupiłem czytałem o problemach na różnych forach(nawet kilka lat wstecz pisanych). Teraz go kupiłem i widząc budowę sam sobie wydedukowałem możliwą przyczynę. JWcześniejszego rozwiązania w AC2000 nie widziałem
  10. Filtr sprawdziłem, chodzi cicho(jak na taką moc). Nie jest głośniejszy od mojej 1500, która ma mocowanie osi z dwóch stron. Może rzeczywiście coś zmienili w budowie bo było dużo reklamacji odnośnie głośnej pracy.
  11. napisałem do aquael w tej sprawie, zobaczymy co odpiszą
  12. Witam. Zastanawia mnie mocowanie wirnika w w/w cyrkulatorze. Posiadam model 1500 i tam na obu końcach osi wirnika są gumowe kapturki, które wchodzą w korpus. Kupiłem circulator 2000 i tam oś przymocowana jest tylko jednym końcem do korpusu a drugi jest luźny. Nie dość że od strony łopatek nie ma gumki to jeszcze oś wystaje bardzo mało poza wiatrak. Nie wiem czy taka jest budowa w tych modelach? Jeśli tak to nie dziwię się, że potrafią one być głośne skoro oś nie jest sztywno trzymana w pionie. Zamieszczam zdjęcie poglądowe. Proszę o info jak macie w swoich modelach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.