Wolfik Opublikowano 1 Czerwca 2017 #1 Opublikowano 1 Czerwca 2017 Witam mam baniak a raczej baniaczek 126l. Mam w nim samego wew. mechanika chińczyka (800l/h) Jest trochę głośny ale dobrze sobie radzi. Widać doskonale jak woda się przemieszcza po całym akwarium. Ale wiadomo jak to z chińczykiem. Chciałbym kupić filtr zewnętrzny. Ze względu na to, że planuje w niedalekiej przyszłości założyć nowe większe akwarium (250-300l) chciałbym żeby ten filtr też tam hasał. Jaki model byście polecili? Oraz mam pytanie jak zmienić filtr? Podłączyć zewnętrzny i niech chodzi z wewnętrznym aż sam nabierze bakterii i ewentualnie odłączyć wew?
jello Opublikowano 1 Czerwca 2017 #2 Opublikowano 1 Czerwca 2017 Wszystko bardzo fajnie masz opisane w dziale FAQ:http://forum.klub-malawi.pl/forum/111-faq/ Z zewnętrznego do takiego litrażu możesz wziąć JBL e1501 lub Aquael Unimax 500. Na pewno zostaw duet mechanik + zewnętrzny, chyba, że będziesz chciał budować sobie narurowca lub inny rodzaj filtracji, ale tutaj bardziej doświadczeni koledzy powinni się wypowiedzieć
Bezprym Opublikowano 1 Czerwca 2017 #3 Opublikowano 1 Czerwca 2017 Polecam ci taki układ jaki u mnie hasa w 240l. SunSun HW 302A jako biolog. Mimo że tani, fantastycznie spełnia swoją rolę. Nie musisz wywalać wielkiej kasy by mieć sprawnie działającą biologię. Mechanik to już raczej do większego Aquael Turbo 2000 bo w twoim aktualnym zrobi Ci pralkę i ewentualnie skimmer Jy-02 również tani i skuteczny. Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
Wolfik Opublikowano 1 Czerwca 2017 Autor #4 Opublikowano 1 Czerwca 2017 (edytowane) 2 minuty temu, Bezprym napisał: Js polecam ci taki układ jski u mnie hasa w 240l. SunSun HW 302A jako biolog. Mimo że tani, fantastycznie spełnia swoją rolę. Nie musisz wywalać wielkiej kasy by mieć sprawnie działającą biologię. Mechanik to już raczej do większego Aquael Turbo 2000 bo w twoim aktualnym zrobi Ci pralkę. Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka I z SunSun HW 302A wyjać mojego chińskiego mechanika wew? Edytowane 1 Czerwca 2017 przez Wolfik
Bezprym Opublikowano 1 Czerwca 2017 #5 Opublikowano 1 Czerwca 2017 Kubełek odpowiedzialny jest raczej za biologię i jeśli nawet teraz mechanik ci ją ogarnia to w przyszłości i tak kubełek będzie niezbędny. Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka
jello Opublikowano 1 Czerwca 2017 #6 Opublikowano 1 Czerwca 2017 Mechanik ma Ci odfiltrowywać fizyczne syfki, a z kubełka zrób sobie tylko biologa z odpowiednimi wkładami i prefiltrem gąbkowym na zasys.
Wolfik Opublikowano 1 Czerwca 2017 Autor #7 Opublikowano 1 Czerwca 2017 Czyli zostawić wew i kupić normalnie kubełkowy tak?
jello Opublikowano 1 Czerwca 2017 #8 Opublikowano 1 Czerwca 2017 (edytowane) Tak, chyba, że jak pisałem wcześniej będziesz chciał spróbować zastosować inny rodzaj filtracji. Natomiast jeśli nie chcesz nic majsterkować to dokup kubeł, który Ci posłuży za filtr biologiczny. Mechanik (wewn.) zostaje w akwarium. Edytowane 1 Czerwca 2017 przez jello
Wolfik Opublikowano 1 Czerwca 2017 Autor #9 Opublikowano 1 Czerwca 2017 (edytowane) Gdybym zostawił wewnętrzny to musiałbym i tak użyć gąbki w filtrze kubełkowym jako prefiltr ? Może odbiegne trochę od tematu ale jak na sam filtr wewnętrzny te wskazania wody są dobre? PH 8(test JBL krop.) KH 15(ZOOLEk krop.) GH- 10 (zolek krop) NH3- 0-0.2 (zoolek krop.) NO2 - 0 (zoolek krop.) NO3- ok. 10 (Paskowy Troopical) Przepraszam, że jest to niezbyt w temacie ale bezsensu zakładać nowy temat jak mozna szybko tutaj oblecieć. A nie znam nikogo do którego mógłbym napisać na priv bo jestem tutaj nowy Pozdrawiam Edytowane 1 Czerwca 2017 przez Wolfik
jello Opublikowano 1 Czerwca 2017 #10 Opublikowano 1 Czerwca 2017 12 minut temu, Wolfik napisał: Gdybym zostawił wewnętrzny to musiałbym i tak użyć gąbki w filtrze kubełkowym jako prefiltr ? Nie w filtrze tylko na rurze ssącej filtra, którą będziesz miał ulokowaną w akwarium.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się