Skocz do zawartości

p.saulosi


tomi16

Rekomendowane odpowiedzi

Ehh.. żeby nie było że się czepiam to odpowiem na twoje pytanie ale w opcji szukaj po wpisaniu "wybarwianie saulosi" pojawi Ci się przynajmniej ze dwadzieśca topiców.


Co do samego rozpoznawania to trzeba czekać. Nie wiem jak wyglądają niebieskawe płetwy także się nie mogę tym sugerować.


Przedewszystkim u wybarwiającego się samca na samym początku pojawiają się delikatnie czarne, grube pasy w poprzek ciała, płetwy także stają się coraz czerniejsze oraz coraz ciemniejszy pyszczek (szczególnie czoło). Najbardziej widoczne jest to podczas utarczek samców.

Druga sprawa to atrapy jajowe których samice saulosi przeważnie nie mają. Atrapy u samców pojawiają się dość wcześnie w pierwszych etapach wybarwiania (choć nie zawsze).

Terytorializm także jest jedną z cech po którym można rozpoznać samca. Z własnych obserwacji także widziałem, że wybarwiający się samiec miał jaśniejszy, jakby metaliczny kolor w okolicach skrzel.

Wszystko jednak co wypisałem może ale nie musi identyfikować wybarwiającego się samca. Jedynym pewnikiem jest widoczny niebieski kolor który z dnia na dzień staje się mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w albumie są fotki wybarwiających się saulosi, choć te niebieskawe płetwy mnie zastanawiają, czy aby na pewno to saulosi?

Na płetwach u młodych samców,szczególnie na płetwie grzbietowej pojawia się czarny pasek, a niebieski kolor na pokrywach skrzelowych, dodatkowo samce mają atrapy jajowe, jeśli jesteś pewien, że to saulosi to oczywiście możliwe , że to same samce :D czas pokaże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowanie nie.

Cyrrus czytałem teraz twoje wcześniejsze posty i już nie wiem co myśleć. Polecasz jednogatunkowe i przez cały czas zadajesz w innych tematach pytanie o rybke by dorzucić do twoich 7 samców saulosi. Żebyś czasem nie przekombinował. Jeśli chcesz drugi gatunek to 2-3 samce saulosi uważam za max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tak Czester - poczytalem posty harisimiego i zacząłem sobie uświadamiać, że może mieć rację. Na razie u mnie tyle samców żyje sobie w zgodzie, ale jak pisze nasz kolega - sytuacja może się zmienić, i zostanie tylko 1 wybarwiony samiec. Spokój w moim akwa może byc tylko czasowy, więc rozważam wprowadzenie 2 gatunku. Oczywiście nie w tej chwili, kiedy wszystko jest ok. To, że sie dopytuję jest zdobywaniem wiedzy na wyrost - może się ona przydać w chwili, kiedy będzie to konieczne. Pytam akurat o politta, ponieważ przez przypadek widzialem je w sklepie w Olsztynie. Sa to bardzo ładne ryby. Sprzedawca polecał, ale jakos nie ufam sprzedawcom - wcisną każdy kit aby sprzedać ryby.

Jeszcze raz podkreślam - to, że czasami pytam na forum o pewne sprawy nie jest wynikiem mojego niezdecydowania i roztargnienia, lecz spowodowane jest braniem pod uwagę rad bardziej doświadczonych kolegów :)


Ale póki co - na razie niech w moim akwa stado saulosi pływa sobie spokojnie dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.