Skocz do zawartości

Poszły konie po betonie czyli 300l by Zygi


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, darkon napisał:

Nie to nie jest klasyczny start na WA, to jest klasyczny przykład skopanego startu zbiornika.

Jak się komentuje to może trochę wyjaśnienia jak ja skopałem ten start zbiornika?

Nie używałem żadnych specyfików oprócz podanych w szablonie WA, nie grzebałem a temp. i zaciemnienie też było szablonowo.

Jak pisałeś wcześniej, każdy zbiornik jest inny, więc Twoje komentarze są nie na miejscu.

Zresztą podmiana była robiona sugestiami @deccorativo twórcy startu na WA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Zygi napisał:

Jak się komentuje to może trochę wyjaśnienia jak ja skopałem ten start zbiornika?

Nie używałem żadnych specyfików oprócz podanych w szablonie WA, nie grzebałem a temp. i zaciemnienie też było szablonowo.

1 godzinę temu, darkon napisał:

3- po dodaniu pożywki i bakterii ręce precz od baniaka, nic nie kombinujemy, nic nie dodajemy, ujmujemy, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Możemy mierzyć co kilka dni NO2 i NO3. Cykl ruszy i się zamknie, nic na siłę, natura pracowała nad tym miliony lat, to działa, tylko trzeba czasu, każdy zbiornik jest inny, ale w każdym w końcu muszą zajść te same procesy.

A w zbiorniku grzebałeś, rośliny sadziłeś, PH korygowałeś, wodę podmieniałeś. Po co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, darkon napisał:

A w zbiorniku grzebałeś, rośliny sadziłeś, PH korygowałeś, wodę podmieniałeś. Po co ?

Rośliny posadziłem po tym jak @deccorativo stwierdził że biologia jest mocna a ph podniosłem 23.06. 

O podmianie wody już pisałem w poprzednim moim poście.

Start zbiornika był 22.05 więc już ponad 5 tygodni.

Zresztą dosyć już tych dywagacji na temat co by było gdyby babcia miała wąsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim zbiorniku mimo iż nie ma ryb to tętni życie. Wraz z nurzańcem przywędrowałi do mnie nieproszeni goście. Z tego co się zorientowałem jest to rozdętka. Co prawda nie przeszkadzają mi one w chwili obecnej(zobaczymy w przyszłości) bo nawet chciałem urozmaicić akwarium świderkami żeby nie było tak sterylne, tylko żyjące.

Wyczytałem że jest to pożyteczny ślimaczek, żywi się resztkami pokarmowymi, glonami, odchodami, zjada zgniłe rośliny . Z minusów jakie ma to szybko się mnoży. Do tego to chyba sprinterzy wśród ślimaków bo naprawdę szybko się poruszają.

Przyszła obsada nie będzie się nudzić z nimi, nie wiem jak ma się sprawa odżywiania moich gatunków(saulosi, hara, rdzawy) ślimakami, ale mam nadzieję że pysie zaprowadzą równowagę gatunkową w zbiorniku.

 

P6280001.JPG

P6280006.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jeszcze zauważyłem to w zbiorniku są nicienie. Takie małe cienkie białe robaczki, pływające w toni, zauważyłem tylko jednego. 

Znalazłem na forum Tropheus Tanganika że są nieszkodliwe, co mnie nie uspokaja bo inne informacje w internecie mówią co innego.

http://forum.tropheus.com.pl/index.php?action=vthread&forum=6&topic=3675

takie coś znalazłem

 

robić jakąś kurację???

Edytowane przez Zygi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele gatunków nicieni, jedne są szkodliwe, inne nie, bez określenia konkretnedo gatunku trudno coś konkretnego powiedzieć. Co do świderków to przemyśl jeszcze sprawę, bo w pewnym momęcie może się okazać, że masz ich więcej niż piachu a azotu i fosforu przybywa niewiadomo skąd.

Wytapatalkowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wypowie się ktoś konkretnie na temat nicieni w moim zbiorniku? Robić jakąś kurację na pustym zbiorniku czy jednak są objawem zdrowej flory w akwarium jak to pisali znawcy na forum Tropheus Tanganika. Wyczytałem że Zoolek Capisol (Capitox) działa na nicienie wykształcone a jaj nie rusza, więc to takie błędne koło.

Piszcie czy mieliście takie przypadki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.