Skocz do zawartości

Akwarium po latach .


rafalniski

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, TOMEKSIEDLCE napisał:

Ja zwalczylem te białe na loty na korzeniu, u siebie tez mialem taki problem wygotowałem jeszcze raz korzeń, i sporo soli sypnełem teraz jest ok :)

Tomku..korzeń korzeniowi nie równy. Też tak robiłem co faktycznie przyspiesza zniknięcie. Ale często  i tak ta "pleśń" wracała i dopiero po jakimś czasie znikała. Nie wiem od czego to zależy..ale cierpliwość swoje zrobi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomku..korzeń korzeniowi nie równy. Też tak robiłem co faktycznie przyspiesza zniknięcie. Ale często  i tak ta "pleśń" wracała i dopiero po jakimś czasie znikała. Nie wiem od czego to zależy..ale cierpliwość swoje zrobi:)


Tak Andrzeju tu masz rację ze korzeń ,korzeniowi nie równy trafi się uparty z białym nalotem i po zabawie jest

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłoniłem akwarium, zapaliłem światło i zauważyłem, że oprócz białych nalotów na korzeniu pleśń zaczęła schodzić na piasek, przy czym jej kolor jest różowo fioletowy.

20170701_212448.thumb.jpg.a5a612d2503ab785e3196e255f81054f.jpg

20170701_212430.thumb.jpg.2d9f92883e9fbeade0cc9173e97373cd.jpg

Poważnie zastanawiam się nad wywaleniem korzenia, tak jak sugerował @deccorativo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po bezsennej nocy problem korzenia został rozwiązany - ostatecznie wyleciał z akwarium :D
Podobał mi się jak go kupowałem, był wtedy jasny :), chwilę po zalaniu trochę ściemniał, ale teraz stał się ciemno brązowy i o ile przy włączonym świetle był jeszcze do zniesienia, tak przy zgaszonym albo nocnym niebieskim wyglądał trochę jak z horroru :) 
20170701_230919_resized.thumb.jpg.46b253804ed0a0b0e07d1f7cdde13266.jpg
Miejsce po korzeniu muszę teraz trochę zagruzować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzeń wyleciał, w jego miejsce weszło dodatkowe 20 kg skał :-)
Gruzowisko przygotowane na przyjęcie rybek - jutro po południu przyjadą PKSem od pana Jacka z Żor.

20170705_072243_resized.thumb.jpg.a26a1b991644ad0b5597f954a48f09bd.jpg

Parametry wody trzymają się na tym samym poziomie.
Za radą @deccorativo wyposażyłem się awaryjnie w Kordon AmQuel Plus 118 ml.
Dziś rano wlałem jeszcze jedną ampułkę Prodibio, zrobię kolejny pomiar jutro przed wpuszczeniem rybek. 
Gdzieś wyczytałem, że dobrze jest na dobę przed zarybieniem dodać do akwarium 1 kroplę WA - co o tym sądzicie?

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamienie idealnie pasują do tła kolorystycznie i za to plus ode mnie :) 

Z drugiej strony gruzowisko moim zdaniem trochę wygląda jak mur obronny(bez urazy oczywiście)...Może zrób małe korekty w ustawieniu czyli np.dwa gruzowiska po bokach(jedno wyższe a drugie niższe) gdzie te 4 kamienie z środka przerzucisz na gruzowisko z prawej strony...

Oczywiście nie namawiam na zmianę bo jeśli Tobie się podoba taki aranż jaki jest w chwili obecnej to jest jak najbardziej ok ;) 

Pozdrawiam...

 

Ps.Można wiedzieć jaką obsadę zamówiłeś od Pana Jacka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.