Skocz do zawartości

Patent na bąbelki powietrza w akwarium


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zrezygnowałem z gąbek w środku.

Na chwilę obecną rozkład mediów u mnie wygląda następująco:

1. Prefiltr na zasysie, na rurkę wlotową założyłem gąbkę; Ta jednak jest z gruba i zmienię ją na gęstszą;

2. Stabilizator;

3. 1 litr ceramiki Aquaela - Bioceramax 1600;

4. 0.5 litra ceramiki Aquaela - Bioceramax 1200;

5. Oryginalna wata - taka biała;

6. Stabilizator

7. Pustka

Mam mechanika więc nie chciałem żadnych gąbek w środku. Wata to tak jak wspomniałem na początku została przeze mnie założona aby na początku funkcjonowania baniaka wyklarować wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja na dziś. Z piątku na sobotę zabrałem się za biologa. Jak wspomniałem na samym początku pełno drobnych bąbli powietrza doprowadzały mnie do szewskiej pasji. Odłączyłem filtr, posprawdzałem jeszcze raz wszelkie łączenia węży - trzymają jak ta lala. Otworzyłem filtr, sprawdziłem jeszcze raz ułożenie uszczelki, wyjąłem eheimowską watę, podpiąłem filtr i było gorzej niż przed. :angry: No myślę sobie - ok. Nic na wariata. Minęło 30 minut a filtr chodzi jak traktor. Zapaliłem dwie fajki i dawaj jeszcze raz. Ponownie sprawdzam. Uszczelka i te sprawy. Po odpaleniu jest lepiej bo sam filtr chodzi ciszej ale w jego wnętrzu i akwarium mgła od bąbelków powietrza. Zacząłem już nawet czytać i wychodzi na to, że to niejako zmora Classiców, które właśnie zaciągają lewe powietrze i robią takie cyrki. Zapadła decyzja, że eheim wędruje do szafy (może się przyda w przyszłości pod Purolitea itp.) a ja kupuję coś nowego. Trząchałem filtrem w lewo i prawo, dociskałem głowicę a tam bez zmian. Zauważyłem, że zmiana gąbki grubej na drobną powoduje jeszcze większe zamieszanie więc powróciłem do grubej. Myślę sobie świetnie. Zakupię coś nowego a eheim niech sobie jeszcze kilka dni popracuje. Światło cały czas wyłączone, filtry pracujeą 24/7. Cały weekend miałem zawalony i aby się nie denerwować nie zbliżałem się do baniaka. Cały czas w głowie kombinowałem jaki filtr zakupić zamiast classica. Wczoraj wieczorem w ramach relaksu włączyłem światło aby popatrzeć na to cudo. I co? Bąbli brak. Zaglądam do szafki do wnętrza Eheima a tam pusto. No może gdzieś koło głowicy jakieś bąble są widoczne ale w samym filtrze woda przeźroczysta. W akwarium co rusz jakieś drobne bąbelki pływają ale po tym co miałem w piątek to jest nic. Udało się. :) Stara zasada akwarystyki - cierpliwość. Tego zabrakło. Po prostu filtr od piątku swoje wyrzucił tylko na to potrzebował czasu, czasu i jeszcze raz czasu. Plany na najbliższy czas są następujące.

1. Zakupić jeden lub dwa wąskie pasy i spróbuję bardziej docisnąć głowicę do kubła - na jakimś forum wyczytałem, że ktoś tak zrobił i pomogło.

2. Gdzieś również wyczytałem, że miejsce styku głowicy z kubłem ktoś potraktował (owinął) taśmą aby ewentualnie powietrze nie mogło się dostać.

3. Spróbuję jednak wymienić obecną gąbkę prefiltra na tą drobniejszą, którą posiadam. Obecna jest za gruba i nieczystości mogą przedostawać się przez jej pory do wnętrza filtra.

Za jakiś czas (na pewno przed czyszczeniem filtra) zakupić jednak inny filtr. Gdy za każdym razem mam mieć taką samą sytuację to ja bardzo dziękuję Eheimowi i zakupię coś innego.

Podsymowując: czas i cierpliwość. Czasami jednak trzeba swoje odczekać a po kilku dniach jak nie będzie poprawy wtedy kombinować.

Pozdrawiam :cool:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.