Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
7 minut temu, kwiq napisał:

Paweł także wystawiał film z wylotem wody i miał wszystkie korpusy pełne - mechanika + biologia:

 

Pamiętam ten film. Musimy jednak pamiętać, że to wszystko nagrywane jest na świeżo (u mnie też było) czyli korpusy mechaniczne i biologiczne są czyste. Wolałem zabezpieczyć się bypassem aby za kilka miesięcy przepływ przez biologię nie spadł na tyle, że filtracja mechaniczna przestanie dobrze działać. 

Oczywiście każdy robi jak uważa i nie narzucam swojego zdania. Jestem pewien, że w tej postaci będzie działało jak trzeba.

Opublikowano (edytowane)
3 minuty temu, JemioloSeba napisał:

Oczywiście każdy robi jak uważa i nie narzucam swojego zdania. Jestem pewien, że w tej postaci będzie działało jak trzeba.

Jasne Seba, każda uwaga jest dla mnie cenna, nad każda opinią przynajmniej się zastanowię..

Edytowane przez marcin73m
Opublikowano
1 godzinę temu, Pleziorro napisał:

Będzie kawał fajnego i przemyślanego baniaka, ten drugi zawsze lepszy od pierwszego ;) trzeci już prawie idealny ;) 

No właśnie dokładnie to dotyczy też filtracji.

Marcinie kibicuję tobie w tym projekcie od dawna jak wiesz może nie najbardziej po twojej myśli ale staram się być merytorycznym.

Ten zakupiony i przygotowany z korpusem Purolite A520E zastosuj bo szkoda wyrzucić.  Jeśli macie w kranie siarczany pod 100mg/l to nie kupujcie Purolite. Można zamiast niego dawać węgiel ale ten trzeba co 40-60dni wymieniać . Jednak za węglem przemawia to że poza klarowaniem wody usuwa z akwarium także sto innych szytów jak metale ciężkie, pestycydy, pochodne ropy naftowej no i siarkowodór który powstaje pod piaskiem czego nie czyni Purolite A520E.  Też ci jak Seba proponowałem baypass na biologii ale chyba nie masz miejsca teraz już na to - szkoda.

Tak jak piszą koledzy żywica raczej nie będzie ci zwalała NO3 poniżej 30-40ppm ale wodę klaruje zawsze i wtedy przynajmniej gdy siedzi 1 litr tej żywicy jak u mnie to nie widzę w ogóle bariery by to  przestawało klarować wodę - więc regenerację tej żywicy robię zupełnie okazjonalnie czasami nawet po pół roku by wywalić z niej tylko ten humus DOC - wtedy woda w solance robi się czarna.

Zwrócę też uwagę na dla wielu zupełnie nie istotną wadę narurowca - tak jak kubeł przy częstych wyłączeniach prądu może staje się niebezpiecznym generatorem siarkowodoru. U tych do których należę i ja wyłączenia są częste a okazjonalnie nawet na kilka dni bywało bez prądu.

Mieliśmy już rybie tragedie z podejrzeniem o siarkowodór.

Zgodnie z mottem Plezi każdy następny jest lepszy z tym że narurowiec to wielce kosztowna impreza by tak zmieniać jak rękawiczki..

Ja też kroczkami zbliżam się do popełnienia "pierwszego narurowca Decco" ale na razie walczę o pierwszy egzemplarz w niskiej cenie pompy IBO Aquaristic.:D Idzie opornie bo nikt nie pisał że jest potrzeba takich pomp  -  proszę pisać na adres Pani Mariola Małachowska  mail  mariola@dambat.pl

  bo pierwszy zarzut firmy  Dambat która sprzedaje te pompy w Polsce - to to że nikt nigdy poza mną ich nie informował ani nie prosił o taką wersję pomp pod narurowiec .

Cała koncepcja mojego narurowca już jest tylko na tą pompę czekam.

 

 

 

 

 

  • Dziękuję 1
Opublikowano
6 minut temu, deccorativo napisał:

Marcinie kibicuję tobie w tym projekcie od dawna jak wiesz może nie najbardziej po twojej myśli ale staram się być merytorycznym.

Wiem Henryku i nie o to w tym wszystkim chodzi, żeby zbierać tylko pochwały, ale czasem nawet człowiekiem wstrząsnąć, żeby głupot nie czynił. Choć czasami bywa na to za późno.. :P tak więc konstruktywna krytyka zawsze mile widziana, a fachowe merytoryczne uwagi na wagę złota..

 

10 minut temu, deccorativo napisał:

Też ci jak Seba proponowałem baypass na biologii ale chyba nie masz miejsca teraz już na to - szkoda.

No niestety, bez dość znacznej demolki, zbytnio nic już tutaj nie zmodyfikuję.

 

11 minut temu, deccorativo napisał:

U tych do których należę i ja wyłączenia są częste a okazjonalnie nawet na kilka dni bywało bez prądu.

U mnie na szczęście często się to nie zdarza, najczęściej są to wyłączenia planowe, o których można się wcześniej dowiedzieć i trwają do max 3-4h. Awarie - odpukać - dotychczas trafiały się bardzo rzadko..

 

14 minut temu, deccorativo napisał:

Idzie opornie bo nikt nie pisał że jest potrzeba takich pomp

Moją pompę odsyłałem im ze szczegółowym opisem, do czego ma zostać użyta.. więc już jest nas dwóch ;)

 

15 minut temu, deccorativo napisał:

Cała koncepcja mojego narurowca już jest tylko na tą pompę czekam.

Czekamy z niecierpliwością na relację.

Opublikowano

Jasne Michał, dzięki za tą opinię. A NGBC nie potrzebuje takich przepływów? Czytałem, że jest gorszy od TMBT pod tym względem, że puszcza do wody więcej zanieczyszczeń.

Opublikowano

Marcin twój narurowiec już taki pozostanie i też ci prawiłem że wspaniała robota - perfekcyjne spasowanie ale z błędami :D trudnymi już do poprawienia bez znacznej dewastacji. Klej też ma wadę nawet jak chcesz to nie puści.

Narurowiec jak kaseciak też ulega modyfikacjom  - mój będzie ekstra zmodyfikowany.

Podlicz i może podaj  ile wydałeś kasy na to bo chyba sam klej niemal stówę - ludzie powinni zanim zdecydują wiedzieć jaki to koszt circa ebaut.

Informacja do serwisu to nie to miejsce  - napisz ponownie do Pani Marioli że oddałeś do serwisu a potrzebujesz to i to bo pompa jest pod narurowiec do  akwarium Malawi.

A co było z tą pompą żle i o co prosiłeś serwis?

Teraz mam dylemat - bo mogą dojść do wniosku po co robić pompę tańszą Aquaristic jak kupują te po 240 zł .

Może niech piszą tylko ci co chcą dopiero kupić  - jak ja

 

Opublikowano
14 minut temu, deccorativo napisał:

Podlicz i może podaj  ile wydałeś kasy na to bo chyba sam klej niemal stówę - ludzie powinni zanim zdecydują wiedzieć jaki to koszt circa ebaut.

no miałem taki zamiar, żeby załączyć szczegółowy kosztorys.. ok, skrobnę wykaz części z cenami, bo przezornie wszystko notowałem :P

 

14 minut temu, deccorativo napisał:

A co było z tą pompą żle i o co prosiłeś serwis?

W moim egzemplarzu nie działał jak powinien przycisk aktywujący "tryb nocny". Zaznaczyłem na fotce, o który chodzi. Ten przycisk w ogóle nie "klikał".. tak jakby to była atrapa, a pod spodem nie było żadnego przełącznika. Napisałem maila do producenta, opisując problem, a ten polecił wysłać pompę bezpośrednio do nich. Ten tryb nocny co prawda do niczego nie potrzebny, ale skoro już na wejście coś nie działa jak powinno, to nie ma pewności, czy nie będzie innych wad. Wolałem odesłać, tym bardziej, że mam jeszcze trochę czasu do uruchomienia akwa.

20170427_183600p.thumb.jpg.a71ce8dbaa7a9cf4c36261e6204f4721.jpg

Opublikowano
7 godzin temu, JemioloSeba napisał:

Nie mam korpusów wypełnionych ceramiką - są puste a mimo to stawiają większy opór niż bypass 3/4 cala. Dlatego uważam, że Twoje 3 wypełnione ceramiką będą bardziej tłumiły przepływ niż moje dwa puste. Zobacz jak działa na III biegu u mnie i będziesz miał ewentualne porównanie:

https://www.youtube.com/watch?v=2Z7Gl8O-diM

 

Ja mam 3 korpusy, fakt ze wszystko na rurach 32 mm ale pompa wedlug fabryki daje 1000l na 1 biegu, ja sprawdzalem i na pustyc korpusach daje mi jakies 960l i na zasypanych matrixem i substratem daje mi dokladnie tyle samo. 

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
    • @Dagmarina od siebie mogę polecić Tropical insect menu. Bardzo dobry pokarm moim zdaniem za rozsądne pieniądze.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.