Skocz do zawartości

Parametry wody


Seba233

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na samym początku proszę o wyrozumiałość gdyż dopiero będę zaczynać swoją przygodę z malawi. Dziś postanowiłem zrobić test wody z kranu wyszło mi tak: PH 7.5-8.0 KH 10-11(kropli) GH 13(kropli) więc myślę ,że parametry jak na zalanie akwarium do malawi dobre chyba ,że jestem w błędzie. dokładniejsze testy chcę przeprowadzić po okresie 30 dni od zalania nim wpuszczę obsadę. Chciałbym aby parametry wody były jak najlepsze dla moich przyszłych rybek, teraz mam do was pytanie co z minerałami i solami do malawki? napotkałem się z jednym artykułem gdzie niby zaleca się stosować tzw "Malawi victoria buffer" wraz z "Cichlid lake salt" oraz "cichlid trace". Co o tym sądzicie? Trzeba stosować czy są inne środki?

Dodam ,że akwarium 128L (80x40x40) Planowana obsada Pseudotropheus Saulosi 1+4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

Nie wiem jakimi testami mierzysz wodę(mam nadzieję że testy kropelkowe JBL a pH z zakresu skali 7.4-9.0?

Moim zdaniem pH masz dobre i nic nie musisz już korygować tym bardziej buforami...

A jakie masz NO3 w kranie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje skoro podaje wynik pH 7.5-8.0 to na 99% test kropelkowy JBL, ale ze skalą 3-10 bo w niej 7.5 i 8.0 mają niemal identyczne kolory. Dokładniejszy byłby ten ze skalą 7.4 - 9.0 taki jak ma na myśli Egon. Ale 7.5 to i tak już bardzo dobry wynik jak na kranówkę do Malawi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie test jbl 3-10 i koloro są bardzo zbliżone do siebie 7,5 -8,0 wiec będę robił dokładniejsze testy jeszcze, a co z kh i gh i minerałami ewentualnie fo wody? I jeszcze jedno pytanie do planowanej obsady zakładać mechanika czy kubeł da rade jako biolog i mechanik?? Kubeł jbl e901 z serii green 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie nastawiałbym się, że jbl e901 posłuży jako biolog i mechanik nawet w 112l, potrzebny będzie zapewne jakiś wewnętrzny mechanik lub falownik żeby kupy nie zalegały.
KH i GH nie są, aż tak okropnie ważne ja mam w kranówie podobne wyniki do Twoich pod tym względem, ale że czasem robię podmianki ze studni w której mam je bardzo niskie to je zbijam troszkę niżej, ale jak zostaną na takim poziomie to nie będzie tragedii.

Tutaj masz temat o takim samym litrażu, filtrze i nawet obsadzie, chociaż ja bym 2+6 nie pakował do 112l, a 1+4.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba jeśli to miasto Piła i woda z tego wodociągu http://www.mwik.pila.pl/pilska_woda/jakosc_wody/  to bez żadnych testów ja ci z Węgrowa mogę powiedzieć jaką masz wodę ::D aż dziw że wy nie wiecie młodzi że macie to zazwyczaj podane w internecie a jak nie to robisz raban w  wodociągu bo to ich psi obowiązek podawać tym którzy ten towar kupują i płacą.

Wodę masz super ekstra ordynaryjną do Malawi

pH -  7,5-7,9  i tu mogę napisać że dobra bo biologia ci  sama bez żadnych działań z twojej strony podciągnie do powyżej 8

KH i GH - olewasz wielkim sikiem bo to nie istotne zupełnie  ( GH masz 12-15 dH) a zatem i te buffery oraz sole są zbędne bo już masz za dużo ( w jeziorze woda jest miękka i ma GH -ok 10 dH)

NO3 - 1 ppm i to jest ważne bo od razu ustawia ci zbudowanie ustrojstwa w wersji I  - tylko węgiel blokowy i to doskonała woda do podmianek.

Siarczany - 16,5 ppm - co  od razu gwarantuje dobrą pracę Purolite A520E - ci co tego na dzień dobry nie sprawdzą potem mocno płaczą i płacą.

Więc młodziankowie a i starzy wyjadacze - w kranówie mierzymy tylko 3 parametry

pH

NO3

Siarczany

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deccorativo i o taka odpowiedź mi chodzilo :) wielkie dzieki:) a co do obsady bedzie 1+4 jak już pisalem a nie 2+6:) w chwili obecnej pracuje mi sam kubeł w akwarium pseudo biotopu ameryki południowej i jakoś nie widzę zalegających kup, woda cały czas kryształ jestem bardzo zadowolony z filtra chodź początkowo nie byłem przekonany co do owego filtra, stąd moje pytanie odnośnie dodatkowego filtra. Ewentualnie posiadam jeszcze filtr wewnętrzny aqua szut-a turbo 550 nada się?

Edytowane przez Seba233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.