Duma Opublikowano 7 Maja 2017 #1 Opublikowano 7 Maja 2017 Witam wszystkich na forum. Chciałbym pokazac wam swoje male malawi. Zabrakło mi 5cm zeby wstawić zbiornik 120cm. Zbiornik zalany jakieś 7 tygodni temu ,na początku pracował kubełek z prefiltrem ale nie byłem zadowolony z kultury pracy. Postanowiłem zrobić małego narurowca i to jest najlepsze co może być. W przyszłym tygodniu planuję zakup ryb prawdopodobnie jeden gatunek. Proszę o wasze opinie co można zmienić póki nie ma ryb
egon44 Opublikowano 7 Maja 2017 #2 Opublikowano 7 Maja 2017 (edytowane) Witaj na forum! W sumie nie ma się do czego doczepić jedynie co bym zrobił to spróbował bym zamaskować wlot/wylot z narurowca...Albo ściemnił bym oświetlenie czyli owinął bym folią aluminiową świetlówki bo po bokach zbiornika... Osobiście to dodał bym jeszcze parę kamoli ale jak Tobie się podoba to zostaw jak jest w końcu to najważniejsze Ogólnie duży + Ps.Ile cię wyniósł całkowity koszt filtracji narurowej? Edytowane 7 Maja 2017 przez egon44
bartleo Opublikowano 7 Maja 2017 #3 Opublikowano 7 Maja 2017 Ładnie zrobione :). Grundfoss, trochę drogi, ale ładnie wygląda... .
Duma Opublikowano 7 Maja 2017 Autor #4 Opublikowano 7 Maja 2017 Myślałem coś nad tymi kamieniami tylko na razie nie mam koncepcji i ten wylot i wylot też nie wiem jak zasmakować. Pompę kupiłem używaną w idealnym stanie za 300zł. Tak w przybliżeniu ok 800zł ale warto było i jaka cisza?. Jeszcze lepsza satysfakcja zrobić coś samemu tym bardziej że to moje pierwsze akwarium, oczywiście przestudiowanie całe forum 1
jaras Opublikowano 7 Maja 2017 #5 Opublikowano 7 Maja 2017 Bardzo fajne akwarium. Tło i kamienie bardzo dobrze pasują do siebie kolorystycznie. Filtracja według mnie super. Ja zamiast tych dużych kamieni poszedłbym bardziej w gruzowisko ewentualnie dokupił kilka mniejszych i z tego ułożył. Ale to tylko moje zdanie i nie musisz się z nim zgodzić. Co do wlotu i wylotu filtra to jest kilka sposobów- pomalować farbą akrylową w kolorze tła, zasłonić od przodu odpowiednim paskiem tła ( może został Ci taki pasek , chyba że sam je robiłeś to możesz taki pasek dorobić)
bartleo Opublikowano 7 Maja 2017 #6 Opublikowano 7 Maja 2017 (edytowane) Przyglądnąłem się 2 zdjęciu, w swojej 200 miałem identyczny układ jak Ty ;). Prefiltr na sznurku i HW 303B. Po zmianie będziesz miał teraz mega przepływ ... w porównaniu do chińczyka. Edytowane 7 Maja 2017 przez bartleo drobne poprawki
Duma Opublikowano 7 Maja 2017 Autor #7 Opublikowano 7 Maja 2017 Na pewno coś pomyślę z tym wlotem i wylotem. To nie ma co porównywać chińczyka. Mój był mega głośny i nie miał takiej wydajności. Nie wiem jak to się tyczy markowych filtrów bo nigdy nie posiadałem ale chińczyka nikomu nie polecę. Kamieni chyba dorzucę mniejszych mam z czego wybierać leży sporo za domem?
robson1t Opublikowano 7 Maja 2017 #8 Opublikowano 7 Maja 2017 Na filtracji biologicznej mogłeś dać bypass aby woda przez złoże biologiczne wolnym strumieniem przepływała a reszta poszła by bokiem rurki posmaruj cienko silikonem i obklej piaskiem dobranym pod kolor kamieni a poza tym zbiornik ładny czekamy na obsadę
Duma Opublikowano 7 Maja 2017 Autor #9 Opublikowano 7 Maja 2017 Myślałem żeby zrobić baypass tylko że miejsca zbytnio na to nie mam. Stwierdziłem że będzie ok zobaczymy jak będzie w praktyce
Duma Opublikowano 13 Maja 2017 Autor #10 Opublikowano 13 Maja 2017 Witam wszystkich. Mała aktualizacja wrzuciłem jeszcze trochę kamieni ale to tylko ze względu na pysie. Nie mogłem patrzeć jak szukają jakiegoś miejsca żeby się schować. Trzeci dzień pływają sobie rdzawe i saulozi,ryby mają się doborze tylko miałem problem z wpływaniem za tło(dużo nerwów mnie to kosztowało). Na szczęście myślę że poradziłem sobie z tym problemem. 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się