Jump to content

Co lepsze?


pudziok
 Share

Recommended Posts

Ostatnio gdy podmieniałem wodę sciągłem deszczownice - tak że została sama rurka do której ją montuje. I tak sie zastanawiam co daje lepszy efekt w napowietrzaniu - deszczownica czy sam rurka przez którą wylatuje woda z filtra :?:

Link to comment
Share on other sites

zależy to jeszce od ustawień wylotów, zarówno i tak i tak mozna uzyskać pożądany efekt

Link to comment
Share on other sites

jam mam deszczownice na równi z lustrem wody :) tak samo miałem rurke wylotowa i wydawało mi sie że jest większy ruch wody...a może to tylko złudzenie optyczne..?

Link to comment
Share on other sites

To nie złudzenie, sama rurka daje strumień bardziej skupiony, na wylocie jest bardziej intensywny, silniejszy strumień, deszczownica to rozprasza tzn strumień jest słabszy ale za to działa n większej powiezchni tafli wody

Link to comment
Share on other sites

zdecydowanie deszczownica daje lepszy efekt, przez samą rurkę woda swobodnie wypływa, jeśli założysz deszczownicę to robi się większe ciśnienie wody i cyrkulacja jest mocniejsza, a co za tym idzie woda jest lepiej natleniona, tak mi sie wydaje :)

Link to comment
Share on other sites

M_sobo deszczownia może osiągać lepszy efekt poprzez większą powierzchnie na jaką działa


innym plusem deszczownicy jest to że jest cichsza, bo aby uzyskać podobny efekt na samej rurce to trzeba ją ciut wystawić nad pow wody a to może powodować chlupot

Link to comment
Share on other sites

To też racja, większa powierzchnia daje lepszy efekt, ale i ciśnienie robi swoje.

Ja u siebie zdjąłem deszczownice i na rurkę nałożyłem inny kawałek rurki, w której jeden koniec zwęziłem na gorąco co przy małej mocy kubełka daje mocny strumień wody, pod lustrem oczywiście. Poprawiła mi się cyrkulacja, ale jak kupię mocniejszy wewnętrzny to powrócę do deszczownicy.

Link to comment
Share on other sites

. Poprawiła mi się cyrkulacja,

ale my pisaliśmy o napowietrzaniu :wink::D co do cyrkulacji to odwrotnie - tu potrzebujesz zwarty strumień o komretnej sile wiec bez deszczownicy cyrkulacja będzie lepsza.

Link to comment
Share on other sites

:D ok, ale poprzez większą cyrkulację wody (lustra) zwiększa się chyba jej natlenienie, tak sądzę :wink::D
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • pulpet
   No, robią robotę te ich żyrandole 👍
  • Bastian
   Bardzo fajny i przyjemny rybon dla oka, polecam 👍 Otopharynx Lithobates Sulphur Head Zimbabwe Rock
  • Bastian
   Od dwóch takich co zmienili moje spojrzenie na światło w akwarium 😉👍
  • Kuba1771
   Cześć. Czy ktoś z Was kupował kiedyś ryby w sklepie Świat Akwarysty w Sosnowcu na Będzińskiej 35. Polecacie, nie polecacie. Byłbym wdzięczny za opinie. Pozdrawiam.  
  • triamond
   1.  144 l/h/W czyli 6500l/h przy 45 W. 2. Pomiar przy 30% mocy powtarzany 2 razy z wiaderkiem w wannie i potem w akwarium raz z naczyniem i potem przepływomierzem pływakowym. Nie chciało inaczej wyjść Wcześniej testował te pompy @deccorativo -np.  dcp 3000 dawało 3000l/h przy 11.2 W (ja mam rurkę 50 cm + 3 łuki; tutaj dłuższa rura... większe opory). 3. Filtry mają w większości pompy na prąd zmienny. Tanie i bez elektroniki; duży zysk producenta (wyjątki to np. Aquael Hypermax, HW5000). Wirnik musi być symetryczny. Opory na wężach, czasami karbowanych, złączkach, mediach itd. Lepsze są obiegówki (stałoprądowe np. w narurowcach), ale mają działać przy większych oporach.  Stałoprądowe to nie tylko bezpieczeństwo, ale właśnie wydajność i sterowalność. Wypierają stare AC z klimatyzatorów, rekuperatorów, obiegówek itd. Czas na akwarystykę. U mnie bardzo małe opory (K1 w  takiej ilości, że nigdy nie zarośnie), spływ przez grzebień, krótka rura wylotowa i śmiga:) Polecam!
  • piotriola
   Witaj, odezwałem się gdyż przepływ około 4000 L przy mocy 14 W jest raczej nierealny.  Większość filtrów które mają powyżej 3000 L musi   posiadać moc 40-50 W. Podobnie filtry 20 W będą miały około 1500 L.  Gdy użyjemy pompy mniejszej mocy o podobnym przepływie, przy lekkim zabrudzeniu wsadów filtracyjnych od razu zaobserwujemy spadek przepływu. Przy pompie 50 W mimo zabrudzenia przepływ będzie podobny. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, pompa ma wydajność 4000L przy 30% a  wydajność 144L to 100 % wydajności ? Dla mnie to trochę niezrozumiałe.  Podobnie jest z pompami o której napisałeś. Większość pomp to pompy na prąd zmienny, pompy na prąd stały używane w akwarystyce to względy bezpieczeństwa a nie ich osiągi. darianus  urządzenie które opisałeś służy do napowietrzania stawów, przyznam że mocno mnie zdziwiłeś.👍
  • Rik
   Dwie osoby jeszcze powiedziały że to Aulonokara. Powiedzmy w takim razie że tak jest. Jak powinienem to ustawić? W sensie ile w samców celować tych Yellow i Aulonokar? Ile samiczek? Brać raczej małe czy duże? Czy różne Aulonokary mogą żyć ze sobą czy musi być konkretnie ta sama?
  • Tom74
   Zgadzam się z kolegą. W 100 cm długości będzie kolorowo ... do pierwszego tarła.  
  • Ziemiojad
   Proszę o aktualizację. 
  • Tom74
   Położyłbym płaskie kamienie  na dno. Kamień pionowo z prawej strony i kilka mniejszych przed tymi co są w akwarium.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.