Skocz do zawartości

Problem z wyklarowaniem wody


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wygląda na to że woda nie masz cyrkulacji wody i dlatego syfek zamiast trafiać do zasysów wala się po całym zbiorniku...

Druga rzecz to może podajesz za dużo karmy rybom...

Opublikowano
15 godzin temu, Wyderka napisał:

a może coś źle mam ustawione w akwarium,podesle fot

Może radzicie coś zmienic

Czekając na pomiary wody testami kropelkowymi oraz tego siku z kubła w l/h ;) to kolego już bym zmienił.:(

1/ eljot radził usunąć bąbelki ale nie zdjąć wężyk tylko  usuń cała tą rurkę z fiutkiem do wężyka bo to mocno hamuje wytrysk wody.

2/ Atman 203 to fajne 2000l/h ale wtedy gdy nie ma tego fiutka na węzyk i manetka na dole otwarta na full wtedy to doskonały mechanik pod warunkiem że założysz na niego gęstą gąbkę z rowkami a nie taką grubą jak masz. Ta puszcza tą mleczność.

3/ cyrkulację masz jak szatan bo jvp 201B to taka lornetka wojskowa utopiona w akwarium i dwie lufy jak oczy kameleona i nie może być tuż pod lustrem skierowany na powierzchnię nie wiem jednym okiem czy stereo.:D - aż ci pianę robi na lustrze wody - spróbuj zupełnie usunąć ten falownik bo poza głośną pracą chyba za silny do tego baniaka ale mogę się mylić. Na pewno musi być głębiej na ścianie skierowany tak by gówienka z piasku zaganiał - no właśnie gdzie?

zasys do kubła - biologa bez prefiltra w jednym rogu więc w kuble szambo a gąbka mechanika po przeciwnej stronie. Moja Zasada jest taka - oba zasysy tak kubła jak i gąbka mechanika powinny być w najspokojniejszym miejscu w baniaku gdzie spychane są zanieczyszczenia.

Niewątpliwie masz mętność zwaną też mlecznością wody bo bąbelki powietrza dają inny efekt - takich białych maleńkich perełeczek ale woda pozostaje zupełnie przejrzysta  tak jak tu specjalnie wywołany efekt  bąbelkowania z kaseciaka dla pokazania "mętności bąbelkowej "

20170428_125501.thumb.jpg.b526e880aa187bc4d7348163ecd6f5f1.jpg

 

czekamy -  bo kolego nie zdążacie z reagowaniem na rady - nieprawdaż?:D

Opublikowano
Godzinę temu, deccorativo napisał:

Atman 203 to fajne 2000l/h ale wtedy gdy nie ma tego fiutka na węzyk i manetka na dole otwarta na full wtedy to doskonały mechanik pod warunkiem że założysz na niego gęstą gąbkę z rowkami a nie taką grubą jak masz. Ta puszcza tą mleczność.

Tak się składa, że mam atmana 203 z grubą gąbką i żadnych problemów ze zbieraniem nawet najmniejszych zanieczyszczeń nie mam. Zgodzę się z tym, że kolega ma za mocną cyrkulację. W zupełności wystarczyłby ten atman otwarty na maxa. Tak silna cyrkulacja plus drobny piach (0.4) może prowadzić do optycznego zmętnienia wody. Mogą to być też pierwotniaki.

Opublikowano

O złej gąbce pisałem wcześniej i oczywiście komentator napisał że on ma grubą i jest dobrze - jak dobrze z klarownością nikt nie widział.

Zastosuj radę Andrzeja i kup taką gąbkę jak ci fotkę wkleił.

Przepływ dla biologii taki 450l/h jest OK ale z parametrów kubła JBL e901 powinien być 600-650l/h - coś ci ten kubeł hamuje.

Ale ponieważ nadal nie zmierzyłeś parametrów i nie pozbyłeś się tego piasku 0,4mm który może być przyczyną, jak też otworzyłeś nowy temat o filmie bakteryjnym który wbity pod wodę też daje mleczność bo go nic nie zbiera.

Zebrałaby wata albo gęsta gąbka ale nic z tych rzeczy nie masz.

Co ci mleczy więc nadal tylko gdybamy ty z nami nie współpracujesz a przyczyn może być kilka.

Jest jedno radykalne lekarstwo na wszystkie te twoje ewentualne przyczyny i na 100% pomoże.

http://allegro.pl/microbe-lift-clarifier-118ml-przezroczysta-woda-i6754300356.html

Microbe Lift Clarifier Fresh Water.

 

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
    • Zabawa z żywicą a502ps: https://forum.klub-malawi.pl/topic/21578-jak-używać-purolite-a520e/page/13/#elControls_394430_menu Zwiększyłem podmianę wody do 7,7l/h (140% tygodniowo). Fosforany po tygodniu spadły do 0,8ppm. Przez tydzień pracował dodatkowo filtr 1 mikron na drugiej pompie. Woda czysta, ale przy ciemnym pokoju - widoczna mgiełka w skupionych stożkach światła z ledów wzdłuż akwarium. Wystarczy zapalić światło w pokoju by  znikła. Najwyraźniej to granica związana z samą wodą kranową (nadal idzie przez filtr ceramiczny, który powinien wyciąć wszystko powyżej 0,3 mikrometra) i filtracją biologiczną/karmą. W planach pozostawienie większej podmiany niż 1,2 l/h (20% tygodniowo przez ostatni rok).
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.