Skocz do zawartości

Obsada do 180x55x55 544 l.


Paweł83

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno najpierw kupiłbym mdokę i labidochromisa jeżeli już musi być dopiero po jakimś czasie dopuściłbym inny gat . Ja mam mdoke z aulonocara stuartgranti undu reef blue neon ale nie mam labidochromisa mam też lethrinops marginatus matema w tym układzie ale co z tego wyniknie nie wiem

Edytowane przez krzysiutoja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Paweł83 napisał:

PS: Chyba łatwiej dobrać obsadę mbuna;-)

Zgadza się, bo zachowania ryb z grupy non mbuna są bardziej urozmaicone. 

Możesz zamiast borlejki dać taeniolatusa (chodzi o czerwony kolor?), ale to jest agresywna i terytorialna ryba. Borlejka jest spokojniejsza, chociaż też nie jest aniołkiem. Druga sprawa, to to że Protek jest raczej roślinożerny. Możesz zamiast w czerwień pójść w granat wpadający w czerń i kupić Copadichromis trewavasae. Pozostanie Ci znaleźć Aulonkę z akcentem czerwonym, np. jacobfreibergi.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O taką podpowiedź mi chodziło. Własnie o kolory się rozchodziło. Żona chce mnie zmusić do firefish lub calico. Narazie trzymam się dzielnie. Boję się tylko że postawi żelazny warunek i będę musiał.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Paweł83 napisał:

Żona chce mnie zmusić do firefish lub calico.

To jeśli już, to red rubin. Wygląda najbardziej "rasowo"☺ Miałem te Aulonki (nieświadomy ich sztuczności) i były spoko. Bardzo efektowna ryba. FF aż bije po oczach swoją sztucznością, Calico to loteria. To oczywiście są nieoficjalne informacje z mojej strony? Tak na prawdę to zero sztucznych wynalazków!!!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

protomelas taeniolatus jeszcze gorsze rozwiązanie niż copadichromis borley ze względu na temperament . Mdoka tygodniami będzie stała skupiana w   jednym rogu a ten będzie szalał mam tą rybę kopę lat  . Jeżeli chodzi o zachowanie ryb żona dobrze trafiła inne aspekty to inna bajka Wszystko zależy ile placidochromis chcesz trzymać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Paweł83 napisał:

Zgłupiałem już. Z tych moich propozycji na copadichromis najbardziej mi zależało. Jeśli to taki zbój to musi odpaść ale będę musiał rozważyć ponownie mbune.

Wysłane z mojego NEM-L21 przy użyciu Tapatalka
 

Nie zbój tylko wielka ryba albo zbiornik trochę za mały na pewno lepszy niż protomelas . Copadichromis w starszym wieku jest wielki ale mało ruchliwy Możesz spróbować ja po prostu zrobiłbym trochę inaczej ale to Twoje akwarium .Ta obsada wcale nie jest zła Mdoka copadichromis i labidochromis Idealnej obsady nie da się zrobić bo to ryby nieobliczalne u jednych taka obsada działa u innych nie .Dla mnie to lepsze rozwiązanie niż mbuna dla innych nie Pozdrawiam i powodzenia w hodowli    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.