piotriola Opublikowano 23 Kwietnia 2017 #11 Opublikowano 23 Kwietnia 2017 19 godzin temu, suricade napisał: Jak wypuszczą młode to mogę wyjąc przegrodę. Za bardzo się tłukły, pomimo przykrycia woda leciała po szybach. Miały odpocząć a nie się pozabijać. Poza tym przegroda ma spore oczka. Nie chodzi mi o to by samice się pozabijały. W takim zestawieniu można zaobserwować ciekawe zachowanie tych ryb. Narybek wypuszczony przez jedną samicę powinien zostać adoptowany przez drugą która jeszcze nie wypuściła. I co ciekawe samica pomieści w pyszczku dwa mioty. U mnie jedna samica goniła drugą tak długo aż ta wypuściła młode z tym że były to samice innego gatunku. Trzeba taką sytuację obserwować bo faktycznie samice mogą się poturbować.
suricade Opublikowano 23 Kwietnia 2017 Autor #12 Opublikowano 23 Kwietnia 2017 Jedna powinna wypuścić 3 dni wcześniej , więc ją odłowię wyciągnę przegrodę i niech się dzieje . Na razie obie małpy nie maja zamiaru nic wypuszczać chociaż jedna wykopała jamę. Obserwacje rzeczywiście ciekawe bo w ogólnym tylko pływały po kątach. Gdybym nie uznała, że trzeba je rozdzielić nic bym nie robiła nie jestem przewrażliwiona . Może uda się nakręcić jakiś filmik.
Andrzej Głuszyca Opublikowano 23 Kwietnia 2017 #13 Opublikowano 23 Kwietnia 2017 (edytowane) 2 godziny temu, suricade napisał: Na razie obie małpy nie maja zamiaru nic wypuszczać chociaż jedna wykopała jamę ...bo stres jest jednym z powodów przedłużenia inkubacji. A one chyba wzajemnie się stresują:) Edytowane 23 Kwietnia 2017 przez AndrzejWalb
suricade Opublikowano 26 Kwietnia 2017 Autor #14 Opublikowano 26 Kwietnia 2017 (edytowane) No i pokarało mnie młodymi. Mamusie miały je gdzieś więc wróciły do ogólnego. Przy okazji "dokonałam małego wynalazku". Prąd wody z filtra był za mocny a przezroczystość wody pozostawia wiele do życzenia. Pomyślałam o wykorzystaniu purigenu . Gdzieś na you tubie widziała takie ustrojstwo na wylocie z filtra. Tylko w co ten purigen wsadzić. Czasami dobrze mieć "przydasie". Wyszperałam butelkę, którą dokarmiane były szczenięta . Ma odkręcane, dziurawe dno, na którym jest silikonowa uszczelka. Wystarczyło wyjąć uszczelkę, przyciąć smoczek na wielkość wylotu z filtra i gotowe. Zawsze można zmontować z powrotem jako butelkę . Edytowane 26 Kwietnia 2017 przez suricade 2
egon44 Opublikowano 26 Kwietnia 2017 #16 Opublikowano 26 Kwietnia 2017 Niezły patent! Zawsze maluszki mogą pociągnąć z butelki jak by karmy nie dostały 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się