Skocz do zawartości

Czas na 2 zbiornik - 245cm x 63cm x h55cm


eazeo83

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, eazeo83 napisał:

Tło z Aquadecor zamówione:

Właśnie dziś miałem pytać czy ktoś już ma od nich jakieś tło. Możesz powiedzieć skąd zamawiałeś? Bo widziałem że w Polsce też jakiś sklep z nimi współpracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowne grono forumowiczów.

Tak jak wspomniałem wcześniej moją non-mbunę z 450l mam w planach przenieść do nowego zbiornika a w tamtym zrobić mbunę :)

Pytanie czy nowy zbiornik wystartować od zera (będzie w nim wszystko nowe, filtr narurowy) czy też zaszczepić biologię z działającego zbiornika? Mam w nim dwa korpusy matrixa?

Jeśli udało by się zaczepić biologię to ile jej zabrać - jeden korpus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eazeo83 napisał:

Pytanie czy nowy zbiornik wystartować od zera (będzie w nim wszystko nowe, filtr narurowy) czy też zaszczepić biologię z działającego zbiornika?

Skoro masz dojrzałą biologię to nierozsądnie byłoby jej nie wykorzystać.

5 minut temu, eazeo83 napisał:

Jeśli udało by się zaczepić biologię to ile jej zabrać - jeden korpus?

Jeden w zupełności wystarczy. Pamiętaj tylko karmić czymś bakterie bo jeśli nie będzie ryb to nie będzie papu. Możesz użyć wody amoniakalnej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozsypać ten jeden i uzupełnić resztę świeżą ceramiką - jak byś nie zrobił to i tak na jedno wyjdzie.

Co do przenoszenia ryb to bym się wstrzymał. Jeśli mają gdzie pływać to niech się parametry ustabilizują. Ja przeniosłem ryby od razu ale nie miałem wyjścia bo stare akwarium stało w miejscu nowego. Miałem lekkie skoki NH4 ale dramatu nie było. Jeśli jednak masz możliwość to polecam zaczekać z przenoszeniem ryb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tom77 napisał:

Ja bym jeszcze przeniósł część wody i piasku (stary w nowym zbiorniku na wierzch).

Problem w tym że stary zbiornik ma być nadal używany. Więc nie chcę zbytnio w nim grzebać, jedynie co to aranżację zmienię pod mbunę.

7 minut temu, JemioloSeba napisał:

Możesz rozsypać ten jeden i uzupełnić resztę świeżą ceramiką - jak byś nie zrobił to i tak na jedno wyjdzie.

Co do przenoszenia ryb to bym się wstrzymał. Jeśli mają gdzie pływać to niech się parametry ustabilizują. Ja przeniosłem ryby od razu ale nie miałem wyjścia bo stare akwarium stało w miejscu nowego. Miałem lekkie skoki NH4 ale dramatu nie było. Jeśli jednak masz możliwość to polecam zaczekać z przenoszeniem ryb.

Rozumiem - dzięki tak zrobię.

Seba zapomniałem, jakie zawory używałeś w swoim narurowcu? PCV czy mosiądz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.