Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma sprawy. Gdybyś jednak w OBI tudzież w LM takowej nie dostał (już nie pamiętam ale chyba kupiłem ostatnią butelkę - chyba, że mieli świeżą dostawę) to napisz PW a podam Tobie swój numer. Ustawimy się gdzieś na mieście (mieszkam na Chełmie a Ty z tego co pamiętam na Morenie więc mamy rzut beretem od siebie) i Tobie mogę WA odstąpić.

Pozdrawiam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że mam zaburzoną cyrkulację w zbiorniku.
Na zdjęciu, niebieska linia to mniej więcej nurt wody napędzany cyrkulatorem. Wylot biologia ustawiony standardowo mniej więcej na środek przedniej szyby. Strumień cyrkulatora wycelowany w środek tylnej ściany.
Mimo to, część odchodów i resztki pokarmu lądują w zatoczce po prawej stronie zbiornika (niebieska pętla). Ten duży głaz zatrzymuje cześć syfków.
Zdaje się, że po zakończeniu cyklu będę musiał przestawić aranżacje w tej strefie zbiornika :)22c2a1e3245bb23b1c9467114b7cc8f2.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że lepiej gdyby wylot biologia był skierowany na lewą stronę baniaka aby wspomóc cyrkulator. Nie wiem czy obecnie woda z obydwu wylotów nie zderza się pośrodku i wylot biologa wyhamowuje pęd cyrkulatora.

Chyba, że zrobisz tak jak ja to zrobiłem u siebie (chociaż czy mam odpowiednią cyrkulację zobaczę jak zasiedle akwarium). Wylot biologa przedluzylem i mam skierowany równolegle do przedniej szyby.

 

20170516_213110-1.jpg

20170516_213158-1.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jerry_jerry napisał:

 

Mi się wydaje, że lepiej gdyby wylot biologia był skierowany na lewą stronę baniaka aby wspomóc cyrkulator. Nie wiem czy obecnie woda z obydwu wylotów nie zderza się pośrodku i wylot biologa wyhamowuje pęd cyrkulatora.

 

Ustawiłem wylot biologa zgodnie z propozycją, wygląda na to, że sytuacja uległa znacznej poprawie. Syfki co prawda wpłyną do zatoczki, ale po chwili poddane są ruchom wody i wypływają dalej do wlotu biologa. 
 

Czy ja dobrze widzę, kolego @Jerry_jerry, że wylot z biologa masz nad cyrkulatorem? 

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzisz. W zasadzie nie nad samym cyrkulatorem ale trochę z boku. Myślałem, kombinowałem i na dzień dzisiejszy ustawienie obiegu wody mam następujące (pragnę zaznaczyć, że nie wiem czy jest ono prawidłowe ponieważ nie posiadam jeszcze ryb i może się okazać, że jeszcze z cyrkulacją będę walczył)

1. Mechanik czyli Aquael Circulator 1500 umieszczony jest z lewej strony akwarium i jego wylot jest skierowany równolegle do tylnej szyby.

2. Zasys biologa jest maksymalnie u góry z prawej strony akwarium i woda wraca tak jak na zdjęciach gdzie wylot jest równolegle do przedniej szyby. W tym filtrze nie nastawiłem się aby robił za cyrkulator (no może lekki) ale bardziej aby klarował taflę.

3. Na bocznej, prawej szybie mam umieszczony cyrkulator Tunze 6015. Jest on mniej więcej w połowie wysokości i głębokości i dmucha pod kątem na piasek przy przedniej szybie.

Taka moja uwaga. Chyba zbyt wiele oczekiwałem ale zarówno Aguael jak i Tunze w moim baniaku pralki nie robią a tego przy 100cm akwarium się bałem. Co prawda gdy Tunze skieruję prawie pionowo na piach to go przestawia ale tak jak pisałem huraganu nie ma. Liczę tylko, że wszystkie syfy z dna będą znikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizując:

12.05. zalanie baniaka + 17 ml BactoActive (5  ml na każde 75 ml świeżej uzdatnionej wody) + rybka.

13.05.
NH4 - poniżej 0,05
NO2 - 0,05
NO3 - pomiędzy 1 a 5, blizej 5

14.05. 
NH4 - poniżej 0,05
NO2 - pomiędzy 0,05 a 0,025
NO3 - pomiędzy 1 a 5, bliżej 1

15.05. 
NH4 - poniżej 0,05
NO2 - 0,025
NO3 - pomiędzy 1 a 0,5

17.05.
NH4 - poniżej 0,05
NO2 - pomiędzy 0,25 a 0,05
NO3 - 1

18.05. 
Wlanie kolejnej porcji 17ml BactoActiv, zgodnie z zaleceniami producenta.

19.05.
NH4 - poniżej 0,05
NO2 - 0,05
NO3 - 1
Ph - 8
KH - 8
GH - 10
PO4 - 0
Temp. 29 st. 
Woda -  pełna klarowność (zdjęcie tego nie oddaje, ale patrząc na przestrzał zbiornika jest idealnie krystalicznie), zero zmętnień, zabrudzeń (załączam foto). 
Rybka pływa żwawo, jest zdrowa, pobiera pokarm i go przetwarza :)
Filtracja mechaniczna ładnie pracuje, brak filmu bakteryjnego, zniknął problem odkładania się odchodów po zmianie kierunku wylotu biologa i podniesieniu obrotów falownika RW-4 w trybie pracy H z 5 na 6 w skali 1-8 natężenia obrotów łopatek.

 

DSC_2000.JPG

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.