Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś już nie stwierdze jednoznacznie co było powodem tragedii. Nawet mogło się zdarzyć, że do pcv jakie użyłem zastosowano szkodliwe barwniki itp.
Tak jak mówisz, wolałem dmuchać na zimne już teraz.

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Jerry_jerry napisał:

No właśnie patrzę na Twoje zdjęcia i też mi się wydaje, że jeszcze czegoś brakuje. Aktualnie jestem na etapie planowania światła u siebie dlatego też tak pytam. Miotam się między retrofitami a modułami led.

Myślę, że dołożę jedną świetlówkę Retrofit o barwie 8000k.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, spiochu napisał:

Kup PCV wysyłkowo tam gdzie wszyscy kupują formatki na kaseciaki. Nie pamiętam teraz nazwy, ale jest w dziale sklepy-zakupy. Przynajmniej będziesz miał sprawdzone źródło.

Wysłane z telefonu
 

Miałeś na myśli https://www.fabertec.pl ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2017 o 11:40, luck83 napisał:

Myślę, że dołożę jedną świetlówkę Retrofit o barwie 8000k.
 

A możesz napisać o tym retroficie 10000k tzn. ładnie to świeci? Warto w to inwestować? Cena w okolicy 120-130zł więc jest to warte swojej ceny? Jak oceniasz zakup z perspektywy czasu? Drugi raz też byś się skusił? Jak pewnie pamiętasz zamówiłem w jednym ze sklepów takową świetlówkę ale do dnia dzisiejszego do nich nie doszła (pewnie już nie przyjdzie tylko mnie zbywają) i nie mam gdzie ocenić jak świeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał zakupić drugi raz oświetlenie i "celować" w gotowe rozwiązania, nie mając czas na dłubanie w moduły itp, to zakupiłbym ponownie tego Retrofita 10000k.
Fakt, jest drogi, a czy warty swojej ceny? - j.w., zakupiłbym ponownie, tylko że tak jak wspomniałem - ja nie mam czasu na zabawy w "zrób to sam" :)
Jak to świeci? - barwa biała, zimna,  efekt na żywo podoba mi się, ale muszę to "czymś" uzupełnić i pewnie będzie to drugi Retrofit, z tym, że  8000k na tył zbiornika.

Nie wykluczone natomiast, że gdybym miał czas, to zbudowałbym oświetlenie z modułów. Jeśli dobrze kojarzę, kolega @egon44 ma u siebie modułowe oświetlenie i efekt bardzo mi się podoba.

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę (myślałem) o modułach jednak chyba pójdę w gotowca.

Moduły są ok. dobierasz sobie co Ci się żywnie podoba jednak jak to wszystko zacząłem liczyć to wcale tak różowo nie wygląda. Zacznę dłubać, kombinować, programować sterownik i wyjdzie na to, że zamiast siedzieć i cieszyć się z ryb to całe wieczory będę przestawiał to w lewo to w prawo. Sterownik swoje kosztuje, moduły również, zasilacz, kable i inne gadżety i patrzymy, że kwota też jest niemała.

To ma być hobby, które sprawia radość a nie wieczne dłubanie. Zmierzch i świt na dzień dzisiejszy są mi niepotrzebne.

Pewnie gdybym miał więcej czasu to bym zakupił większą liczbę modułów i testował, zmieniał, przestawiał wykresy. Biorąc jednak pod uwagę, że w domu mam małe dzieci to wolę ten czas przeznaczyć na relaks przed baniakiem i obserwowanie jak zachowują się ryby.

Sterownik Romka ma jeszcze jedną wadę. Posiadając dwa gotowce mogę sobie dwie belki włączać i wyłączać do woli. Sterownik ma tylko jedną strefę i nie mogę np. wyłączyć tyłu a zostawić jedynie przód. Sterować mogę jedynie poszczególnymi składowymi barw.

Podsumowując bardzo dziękuję za Twoje spostrzeżenia i na dzień dzisiejszy jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie jeśli chodzi o oświetlenie baniaka. No chyba, że jeszcze pójdę w świetlówki T5 ale mam obawy czy nie podniosą one temperatury w akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.