Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, podjąłem próbę oderwania tła.. Ku mojemu zdzwinieniu Mamut wcale nie jest tak silny jak reklamują ;) - tło odkleja się od szyby zadziwiająco lekko. Co więcej, cały Mamut został na szybie, zaś na spienionym pcv nie ma go wcale.

I tu pojawiają się nowe pytania:

1. Czy pcv od strony klejenia z szyba wyszorowac z pozostałości i nadalo by się do ponownego bezpiecznego użytku? Nie wiem czy zastosowany do klejenia łupkow Soudal FixAll nie wszedł w jakąś reakcje z Mamutem...

2. Szyba: ten Mamut jest miękki, podobny konsystencja do zastyglego silikonu. Myślę, że łatwo go zdejme jakąś drewniana bądź plastikowa szpatulka. Ale pozostaną resztki na szybie - czym to wyszorowac? A szorowac pewnie trzeba będzie i kilkukrotnie plukac jak radziła Agnieszka.

Załóżmy, że uporalbym się z oczyszczeniem pcv i szkła. Zalalbym to razem w tym baniaku i zobaczył, czy kamikaze w tym przeżyje, jeśli wpierw w wiadrze podoła. Jak sądzicie?

Foto poniżej jak to wygląda po częściowym odklejeniu:

594b990ec16dbd4bc545d9888b835b35.jpg


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, luck83 napisał:

1. Czy pcv od strony klejenia z szyba wyszorowac z pozostałości i nadalo by się do ponownego bezpiecznego użytku?

...pcv ma taka strukturę ,że łatwo  może w nią coś  może wniknąć. Ja bym się pozbył i nie ryzykował.

 

8 minut temu, luck83 napisał:

2. Szyba: ten Mamut jest miękki, podobny konsystencja do zastyglego silikonu. Myślę że łatwo go zdejme jakąś drewniana szpatulka. Ale pozostaną resztki na szybie - czym to wyszorowac?

..możesz spróbować plastikowym ewentualnie metalowym " sitakiem" do mycia naczyń. Ale szyba po tym metalowym będzie na pewno  porysowana. Jeżeli będziesz odrywać ten klej to  weź ponownie zdezynfekuj zbiornik i ponownie przepłucz przed ponownym zalaniem.

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usuniesz rowniez ten klej zwykla zyletka od golenia, i bez obawy ze porysujesz szkło. Taki czyscik jak podal @suricade tez się nada jak najbardziej, ja osobiscie uzywam cos w rodzaju zyletek, takie skrobaki do usowania pozostalosci farb z szyb po malowaniu - elegancka sprawa.

Skrobak Stanley

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oderwalem tło. Poszło gładko.
Ale tak jak mówi Andrzej, Mamut wżarl się w pcv, są widoczne wżery i zmiany struktury pcv. Tym samym wniosek jest jeden - tło do wyrzucenia.

Ale.. Ocalał baniak jednakże z kleksami jak na zdjęciu.

c63951d5192e6ceaffd2045d8c7efb19.jpg

 

Nie ukrywam, że na dniach będe przymierzał się do nowego tła z łupków i tu kolejne pytanie, - chcę mieć pewność 100%, że ten Soudal Fix All jest bezpieczny. - Kto z Szanownych Forumowiczów go stosował w swoim baniaku i potwierdzi, że nie ma z tym klejem żadnych problemów? 

Edytowane przez luck83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzic czy tlo teraz oddaje cos do wody i masz już wprawe w roznych testach, to może tło do wanny zalej woda, odpal kubel co by się mieszalo i kamikaze ? Az sam jestem ciekaw. Fajne tlo Ci wyszlo szkoda go.

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że szkiełko ocalało . Jak radzi koleżanka i koledzy użyj teraz skrobaka z ostrzem żyletkowym , a te minimalne ślady po kleju jakie pozostaną przetrzyj acetonem i octem całe szyby od wewnątrz.  To powinno usunąć wszystko co osiadło na szkle.

9 godzin temu, luck83 napisał:

Nie ukrywam, że na dniach będe przymierzał się do nowego tła z łupków i tu kolejne pytanie, - chcę mieć pewność 100%, że ten Soudal Fix All jest bezpieczny. - Kto z Szanownych Forumowiczów go stosował w swoim baniaku i potwierdzi, że nie ma z tym klejem żadnych problemów? 

A teraz chcesz 100% pewności , a jak kupowałeś tego mamuta to miałeś też 100%.?

Wszystkie wpisy  ci to potwierdzały od zawsze a ty nie posłuchałeś, ( Plezi stosował i pierwszy opisał że daje się łatwo oderwać Soudal All Fix od  pcv i szyby  sam z kilka razy pisałem że pod wodą silikon nie trzyma do spienionego pcv i trzeba stosować Soudal All Fix lub Turbo. - i tak jesteś lucky że na tym się skończyło.

Jak czytałem te twoje perypetie to mnie biło po oczach te twoje lucky.:D ale chyba nauczka pozostanie - zanim coś nowego zastosujesz to czytaj a potem pytaj na forum a czytaj też Karty Techniczne co napisane - podobno jest jak wół napisane - Mamuta nie stosować w wodzie.

Skończ ten test w kuble to pierwsze. 

Ja wielokrotnie stosowałem i nadal stosuję Soudala All Fix  do klejenia do pcv czego tam trzeba , silikon akwarystyczny nie trzyma pod wodą do spienionego pcv , nad wodą już trzyma do wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nauczka, owszem, bardzo bolesna pozostanie na długo w pamięci. Tak to jest, jak człowiek - w istocie - nie doczyta, śpieszy się, przeoczy szczegół.., albo nie posłucha. A diabeł wiadomo w czym tkwi .. ;)

Wracając do meritum, do klejenia łupków zastosuję Soudal All Fix.
Zastanawiam się nad tym, aby wyeliminować całkowicie spienione pcv i łupki kleić bezpośrednio do czyby. - Czy ktoś z Was próbował takiego rozwiązania, bądź słyszał o takowym? 
Klejąc łupki bezpośrednio do szyby, dopasuję je równo do ścianek bocznych akwarium, wyeliminuję przypadkowe szczeliny za które ryby mogą wpłynąć, ale przede wszystkim pozbędę się "pośrednika" pomiędzy łupkami a szkłem, co zwiększy przyczepność tła.

Dziś rano znajomy podrzucił mi kamikaze (wiem, nieetyczne to i nie czuję się z tym najlepiej, ale najbardziej wymierne w mojej ocenie). Zobaczymy jak ten test wypadnie.. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.