Skocz do zawartości

Moje Malawi nr 2 - 120x40x50 - 240 litrów


luck83

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, suricade napisał:

Henryku niekoniecznie klej, ale też uważam, że należy wywalić tło. Jeżeli to jest to co znalazłam w linku czyli izocyjany to sytuacja jest poważna taka mała katastrofa ekologiczna.

Zgadzam się z tobą Agnieszko  w całej rozciągłości :D dlatego zaproponowałem wymianę całej szyby tylnej wraz z tym przyklejonym na mur łupkiem przez szklarza - fachowca . Rozumiem lukiego że broni się przed samodzielną walką z tym tłem bo pamięta jak się przyłożył do wklejenia na mur tych łupków. Ciekawe jak to się stało że wybrał tego Mamuta a na pewno czytał o Soudalu All Fix bo stosujemy go od dawna i tak wielu z nas w tym i ja, że nie mógł tego nie wiedzieć czego używamy do klejenia pod wodą.

Jak pisze Andrzej samodzielne próby wyłupania tego tła mogą skończyć się nie tylko pęknięciem szyby tylnej oraz wzmocnień ale i dna .

Fachowcy mają środki chemiczne i sposoby na takie wymiany i na pewno wyjdzie taniej niż nowe szkiełko.

Byłoby nieuczciwością sprzedać takie akwarium komuś innemu wiedząc że zabija ryby, a samemu zamówić nowe.

 

Edytowane przez deccorativo
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzmy dalej.. Czy możemy mieć pewność, że ten klej Mamut, bądź pianka, nie weszła w reakcje z silikonem zastosowanym przez producenta akwarium?

Trudno, to sporo pieniędzy, ale wolę wyrzucić cały baniak, tlo, węże itd, i zrobić wszystko od nowa.

Nie ma pewności, że wymiana tylnej szyby, gdzie koszt operacji będzie i tak spory, przyniesie oczekiwany efekt. Jeśli ta trucizna w jakiś sposób osiadla się na szybach to będzie to kolejna nieudana próba, bardzo kosztowna.

Oswajam się z myślą utylizacji baniaka z zatrutymi elementami.
Kubelki filtrów, przyłącza pewnie też do wymiany.
Nie wiem co z grzałka i drogim cyrkulatorem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, luck83 napisał:

Oswajam się z myślą utylizacji baniaka z zatrutymi elementami.
Kubelki filtrów, przyłącza pewnie też do wymiany.
Nie wiem co z grzałka i drogim cyrkulatorem...

Z tym bym się naprawdę wstrzymał jeśli już to zrobił bym dezynfekcję sprzętu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, egon44 napisał:

Z tym bym się naprawdę wstrzymał jeśli już to zrobił bym dezynfekcję sprzętu...

Andrzej ma rację.

Zawsze po nauczce z lekceważeniem porad forumowych delikwent przegina w drugą stronę i popada w skrajną ostrożność.

Ciekawe czym przykleisz w nowym baniaku nowe łupki kolego luck^_^

Andrzej dobrze radzi tylko napisał bez szczegółów.

Luck masz zapewne wszystkie miski, wiadra po wodzie z tą trucizną więc jak podejrzewasz że się trucizna wgryzła w szkło grzałki i koszyki plastikowe kubłów to i miski i wiadra plastikowe wyrzuć z domu.;)

Skocz do sklepu budowlanego  i kup takie wiadro albo kastę budowlaną bo przez allegro wychodzi paranoja cenowa

http://allegro.pl/wiadro-gospodarcze-budowlane-z-lejkiem-plastik-20l-i6697108258.html

umyj dwukrotnie kranówą i nalej wody przez ustrojstwo wrzuć tam wypłukane pod kranem wszystkie sprzęty czyli kosze i gąbki z kubłów,  falownik, i co tam jeszcze zamierzasz ocalić od utylizacji  i włącz tam tą grzałkę co też jest podejrzana.

Podłącz też jeden pusty kubeł by się woda w wiadrze kręciła a po 24h wpuść tam rybkę kamikaze. Szkoda utylizować tyle drogiego sprzętu , wystarczy utylizować wszystkie złoża z kubłów.

Stawiam tezę że rybka przeżyje w tym kuble.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, deccorativo napisał:

Ciekawe czym przykleisz w nowym baniaku nowe łupki kolego luck^_^

Zrobię podpory z kołków drewnianych i zaprę je o przeciwległą ściankę, jak szalunki na budowie ;)

W nowym baniaku, nowe łupki będę kleił niezmiennie Soudal Fix All i w ten sam sposób przykleję tło do szyby. Nie będę kombinował już z żadnym super mamutem (zachodzę w głowe co mnie podkusiło...). No ale stało się, trudno. 

Rozpocząłem mentalnie nowy etap, odpalam wszystko od zera, łącznie ze szkłem. 

6 minut temu, deccorativo napisał:

Skocz do sklepu budowlanego  i kup takie wiadro albo kastę budowlaną bo przez allegro wychodzi paranoja cenowa

http://allegro.pl/wiadro-gospodarcze-budowlane-z-lejkiem-plastik-20l-i6697108258.html

umyj dwukrotnie kranówą i nalej wody przez ustrojstwo wrzuć tam wypłukane pod kranem wszystkie sprzęty czyli kosze i gąbki z kubłów,  falownik, i co tam jeszcze zamierzasz ocalić od utylizacji  i włącz tam tą grzałkę co też jest podejrzana.

Podłącz też jeden pusty kubeł by się woda w wiadrze kręciła a po 24h wpuść tam rybkę kamikaze. Szkoda utylizować tyle drogiego sprzętu , wystarczy utylizować wszystkie złoża z kubłów.

Stawiam tezę że rybka przeżyje w tym kuble

Przekonajmy się zatem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł Henryka całkiem dobry. Jak się oswajasz z wywaleniem szkła to ja bym spróbowała odkleić tło, można metodą "na strunę" tak jak się kiedyś wycinało szyby samochodowe, jak pęknie najwyżej wywalisz całość. Jak wytrzyma totalne , długotrwałe płakanie. W końcu baniaki po pestycydach też się szoruje i można lać coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki jesteś z tym kubłem albo masz sklep pod nosem.:)

Nie śpiesz się z testerem poczekaj ze dwa dni tym bardziej że Agnieszka dała ci pomysł na wycięcie tła najcieńszą struną do fortepianu.

Jak dasz radę podsunąć strunę za tło to wytniesz je migiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.