MateuszW Opublikowano 17 Marca 2017 #1 Opublikowano 17 Marca 2017 (edytowane) Cześć wszystkim! Mam do was pytanie , ponieważ ostatnio założyłem nowe akwarium które w dniu dzisiejszym ma równo tydzień , pojawił się zielony nalot w rogu akwarium na piasku i szybie . Co to moze byc i czy cos z tym robić? W załączeniu zdjęcie. Z góry dziekuje za odpowiedzi Akwarium 180L , światło 24h, rybek nie ma Mateusz Edytowane 17 Marca 2017 przez MateuszW
egon44 Opublikowano 17 Marca 2017 #2 Opublikowano 17 Marca 2017 Witaj! Prawdopodobnie to początek sinic(ale mogę się mylić) ale nic dziwnego że się pojawiły skoro świecisz 24h... Masz dopiero co zalany zbiornik,więc spokojnie możesz wyłączyć całkowicie oświetlenie...
MateuszW Opublikowano 17 Marca 2017 Autor #3 Opublikowano 17 Marca 2017 Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź , powiedz prosze czy należy na tą chwilę coś z tym robić oprócz wyłączenia światła ? Dzieki!
egon44 Opublikowano 17 Marca 2017 #4 Opublikowano 17 Marca 2017 Na tą chwilę zbierz to mechanicznie z piasku...
MateuszW Opublikowano 28 Marca 2017 Autor #6 Opublikowano 28 Marca 2017 Witam koledzy, problem sinicy wrócił jak bumerang , po ostatnich przygodach nie było go jakis czas. Teraz zostały wpuszczone rybki do akwarium i bardzo szybko pojawiła się znowu , opanowuje wszystkie kamienie i podłoże zostawiając szybę w spokoju. Jak wygrać ta nie równa walkę ? Dodam ze wpuszczone rybki sa małe i sa w zbiorniku trzeci dzień. Prosze o pomoc. Dzieki za wszelka pomoc !
deccorativo Opublikowano 28 Marca 2017 #7 Opublikowano 28 Marca 2017 (edytowane) Drogi Mateuszu, nasz nowy świeżaczku może uzmysłowimy sobie wszyscy że twoje akwarium zostało zalane tydzień + 9dni czyli 16 dni temu i już wpuściłeś rybki nie wiedząc czy masz biologię i czy akwarium jest dojrzałe. Zająłeś się czymś tam w rogu co wcale nie wygląda na sinice a zostawiłeś podstawowe sprawy swojemu losowi. Może napisz w swoim profilu Warszawa + dzielnica - może się okazać że przez ścianę masz jednego z kolegów np poznera abo Plezzioro. A tak to zalecam biegiem do sklepu Clarias na Grochowie i kupić 3 testy + koło ratunkowe dla ryb.- jak nie masz. kupujesz u nich to i nie pytasz ich co to może być to w rogu bo ci sprzedadzą towaru za kilka stów. masz kupić to i wyjść: JBL - pH koniecznie zakres 7,4-9 JBL NO2 JBL NO3 Mały Seachem Prime - https://www.clarias.pl/seachem-prime-100ml-mega-wydajny-uzdatniacz-wody-p-8070.html i szybciutko zrobić pomiary bo to cudo w rogu to zupełna błahostka w porównaniu do tego co możesz mieć w akwarium jak wpuściłeś ryby za wcześnie. Może być nieszczęście więc lepiej dmuchać na zimne - znaczy dmuchać do sklepu. Po pomiarach wlewasz ten Prime w dawce na całą wodę w akwarium bo nie wiem jak wielkie je masz. Nie wiem ile teraz świecisz czy dalej 24h/7 jaką masz filtrację co w niej siedzi, jaki to baniak w litrach , może cały sfocić, bo widzę w tym rogu o wiele za dużo piasku chyba że to roślinne a nie Malawi. Ale po testy to śmigaj pędzikiem by nie było za póżno testy robisz tylko w świetle dziennym nigdy przy sztucznym. Edytowane 28 Marca 2017 przez deccorativo
MateuszW Opublikowano 28 Marca 2017 Autor #8 Opublikowano 28 Marca 2017 (edytowane) Hej , dzieki za odp biologia w akwa jest bo skaly i filtry były przenoszone z innego akwa , testy były robione(pH,fe,po4, i azoty) jest ok , w sklepie polecili wlać preparat oczyścić mechanicznie, wyjąc filtr węgla i zakryć na 5 dni kocem , Edytowane 28 Marca 2017 przez MateuszW
MateuszW Opublikowano 28 Marca 2017 Autor #9 Opublikowano 28 Marca 2017 Zeby nie byc goło słownym wyglada to tak : Dzieki
deccorativo Opublikowano 28 Marca 2017 #10 Opublikowano 28 Marca 2017 Co prawda olałeś moje prośby ale teraz z fotek widać dorodne sinice no i wiele innych błędów . Prosiłeś o pomoc więc udzieliłem na tyle na ile opisałeś swój baniak - czyli wcale. Z tych sinic na pewno wynika że nie jest z wodą i biologią OK . Wygląda że masz walizkę testów - zapewne Zooleka ??? Dlaczego po 16 dniach od zalania baniaka masz tak silne sinice - mogę się tylko domyślać . Ale jak ci doradzają w sklepie to my już nie musimy. walcz dalej ale nie pytaj tu tylko w sklepie.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się